6-letnia gwarancja Mazdy jest obecnie jedną z najdłuższych oferowanych na rynku. Japoński producent zadbał o ujednolicenie zasad w całej Europie oraz stworzenie wszechstronnego pakietu gwarancyjnego, który obowiązuje na nowe samochody. Od kwietnia 2023 roku wszystkie kraje europejskie dołączyły do programu, który zapewnić ma jeszcze większe bezpieczeństwo, pewność podczas jazdy oraz korzyści przy odsprzedaży (przedłużona gwarancja może przyczynić się do wzrostu wartości auta. Warto też wiedzieć, że gwarancja jest udzielana na samochód, dlatego pozostały okres przechodzi na kolejnego właściciela). Dla twojego planu finansowego znaczenie będzie miała też informacja, że 6-letnia gwarancja Mazdy jest pakietem bezpłatnym. Jakie są jej zasady?

Co obejmuje rozszerzona gwarancja Mazdy?

Gwarancja Mazdy jest ważna 72 miesiące (6 lat) lub na 150 tysięcy kilometrów przebiegu (liczy się to, co nastąpi wcześniej) i dotyczy wszystkich modeli producenta, m.in. nowoczesnego, pozwalającego na personalizację ustawień SUV-a CX-60 czy elektrycznego MX-30 lub tego modelu w wersji R-EV. Pakiet rozszerzony obejmuje:

  • wszelkie wady materiałowe i produkcyjne. Producent pokrywa koszty napraw oraz wymiany uszkodzonych elementów;
  • ochronę w razie niespodziewanych kosztów serwisowych wszystkich ważnych podzespołów samochodu, np. silnika, skrzyni biegów, zawieszenia.

Gwarancja nie obejmuje części, które podlegają standardowemu zużyciu.

Kupując nowy samochód Mazdy, otrzymujesz także gwarancję na 24 miesiące na oryginalne części i akcesoria producenta.

Gwarancja Mazdy – nadwozie i lakier

Oprócz wyżej wymienionej przedłużonej gwarancji w przypadku niespodziewanych napraw ważnych podzespołów samochodu, Mazda oferuje dodatkowo gwarancje związane z nadwoziem i lakierem:

  • aż 12 lat na perforację blach nadwozia;
  • 3 lata na powłokę lakierniczą i korozję powierzchniową.

Gwarancje te obowiązują niezależnie od tego, jaki jest przebieg twojego samochodu.

Jaka gwarancja Mazdy na samochody elektryczne i hybrydowe?

Dodatkowo zabezpieczeni będą także nowi właściciele samochodów elektrycznych z akumulatorem BEV i hybrydowych typu plug-in (PHEV) od Mazdy. Producent dołącza dodatkowo gwarancję na akumulator wysokiego napięcia. Obowiązuje ona przez 8 lat lub do 160 tysięcy kilometrów przebiegu

Dodatkowe ubezpieczenie Mazdy – Ubezpieczeniowa Gwarancja Serwisowa

Chociaż oferta gwarancyjna Mazdy jest jedną z najdłuższych oferowanych na rynku i prawdopodobnie samochody tego producenta z jeszcze aktywnym pakietem będą dostępne nawet na rynku wtórnym, to możesz jeszcze bardziej przedłużyć ochronę przed nieoczekiwanymi naprawami. Mazda oferuje – tym razem dodatkowo płatny – pakiet Ubezpieczeniowej Gwarancji Serwisowej. Obowiązuje ona na terenie całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Do wyboru są dwie opcje, które stają się aktywne po wygaśnięciu 6-letniej gwarancji:

  • Mazda na 5! – pakiet z podstawowym zakresem ochrony;
  • Mazda na 5! Plus – rozszerzony zakres ochrony (obejmuje dodatkowo wszystkie części mechaniczne, elektryczne i hydrauliczne).

Można wybrać również okres trwania gwarancji: 12 miesięcy (lub do limitu 120 tysięcy kilometrów), 24 miesiące (lub do 150 tysięcy kilometrów) lub 36 miesięcy (lub do 150 tysięcy kilometrów). Ubezpieczeniem w tym wypadku objęte zostają m.in.: silnik, skrzynia biegów, przekładnia rozdzielcza/główna, osie napędowe, hamulce, instalacja elektryczna, systemy bezpieczeństwa, klimatyzacja, układy: kierowniczy, chłodzenia, wydechowy, paliwowy.

Jak przedłużona gwarancja Mazdy wpłynie na twój plan finansowy?

Mazda zadbała o wydłużenie gwarancji na swoje nowe samochody nie tylko dla bezpieczeństwa swoich klientów i zyskania ich zaufania. Prowadzenie auta, które objęte jest tak długą ochroną, jest o wiele bardziej komfortowe, ale wpływa również na twoje finanse. Warto wiedzieć, że w przypadku odsprzedaży samochodu, gwarancja obowiązuje na auto, a nie na jego właściciela. Tym samym przechodzi na kupującego. Jeśli zdecydujesz się po jakimś czasie wymienić swoją Mazdę, np. na nowszy model, możesz ustalić wyższą cenę, ponieważ twój stary samochód będzie jeszcze na gwarancji. Oznacza to też, że na rynku wtórnym pojawią się auta japońskiego producenta, które będą jeszcze objęte jego ochroną. Samochody Mazdy zaczynają więc być jeszcze bardziej opłacalne.

Archiwum: grudzień 2023