W jakie działania warto zaangażować hostessy?

Dobra hostessa (lub jej męski odpowiednik, czyli host) znakomicie sprawdza się w nowoczesnych działaniach marketingowych, w których celem jest nawiązanie bezpośredniej relacji z klientem czy kontrahentem. Oto kilka przykładów na to, że praca hostessy może przynieść pozytywne owoce dla firmy czy instytucji. To z kolei skłania do nawiązania współpracy z agencją hostess w Kielcach i województwie świętokrzyskim.

Obsługa stoiska firmowego na targach, konferencjach itd.

Od małych, lokalnych targów po wystawy światowe EXPO – wszędzie, gdzie wynajmuje się przestrzeń pod stoisko firmy lub organizacji, warto rozważyć skorzystanie z ofert doświadczonych i kompetentnych hostess. Obsługa takiego stoiska wymaga m.in.:

 • nawiązywania kontaktu z uczestnikami eventu i budowanie pozytywnego wrażenia w rozmowie,
 • znajomości przedmiotu działalności reprezentowanego podmiotu,
 • posługiwania się językami obcymi, jeżeli event odbywa się za granicą lub przyciąga międzynarodowe grono uczestników,
 • atrakcyjnej prezencji, która zwraca uwagę uczestników wydarzenia (analogicznie – samo stoisko również powinno być zaprojektowane z myślą o każdym estetycznym i funkcjonalnym detalu).

Jeżeli hostessy zwracają na siebie uwagę bardziej niż oddelegowani do obsługi stoiska pracownicy… to bardzo dobrze, to już połowa sukcesu. A jeśli przy okazji chcesz rozdać materiały reklamowe, wizytówki czy po prostu przedstawić ofertę i markę, nikt inny nie nada się do tego lepiej.

Degustacje w marketach i innych przestrzeniach

Agencja hostess w Kielcach jest wyszukiwana m.in. przez firmy, które reklamują swoje produkty spożywcze. Wprowadzanie na rynek nowego smaku serka topionego oznacza często takie same działania jak promowanie napojów czy słodyczy i przekąsek. Chodzi o to, żeby nakłonić np. klientów sklepu do zatrzymania się przy firmowym stoisku i skosztowania tzw. sampla. To także sposobność do opowiedzenia im o produkcie czy przekazania ulotki reklamowej, co również stanowi zadanie dla hostess, szczególnie z doświadczeniem w podobnych akcjach. Nie bój się jednak powierzać podobnych zleceń i początkującym hostessom. W końcu to świetna okazja do nabycia pierwszych szlifów zawodowych. A z perspektywy klienta najważniejsza i tak jest jakość sampla do degustacji!

Obsługa konferencji, targów i innych eventów

Hostessy są niejednokrotnie angażowane do współorganizowania rozmaitych eventów. Wówczas ich role są ściśle sprecyzowane – obejmują np.:

 • witanie gości,
 • informowanie uczestników,
 • rozdawanie materiałów promocyjnych oraz informacyjnych,
 • prowadzenie wydarzenia ze sceny,
 • opiekę nad uczestnikami VIP.
Hostessy na promocji

Czego należy oczekiwać od współczesnej hostessy?

Powyżej wskazaliśmy jedynie przykładowe akcje, w które warto angażować hostessy i hostów. Można doliczyć do nich wewnętrzne spotkania firmowe czy np. eventy o bardziej kulturalnym, a nie biznesowym charakterze. Częściowo wskazaliśmy już, czego należy oczekiwać od hostess, aby ich praca przyniosła pożądane efekty. Należy podkreślić:

 • nienaganną prezencję – troskę o wygląd,
 • wysoki poziom kultury osobistej,
 • komunikatywność – umiejętność prowadzenia rozmowy, ale i słuchania,
 • dobrą formę fizyczną do wielogodzinnej pracy na wysokich obrotach,
 • znajomość języków obcych (na czele z angielskim, ale mniej popularne zapewniają zarazem jeszcze więcej perspektyw zawodowych),
 • inteligencję pozwalającą na sprawne przyswajanie zasobu wiedzy niezbędnego do skutecznej realizacji założeń akcji marketingowej.

Zapytasz: jak zatem znaleźć odpowiednią hostessę czy odpowiedniego hosta? W Kielcach z odpowiedzią przychodzi agencja hostess Infernal z siedzibą w Warszawie, ale ogólnopolskim zasięgiem działania.

Możliwości agencji hostess Infernal w Kielcach

O agencji Infernal najwięcej można się dowiedzieć na stronie https://www.agencjainfernal.pl/. To tam znajduje się m.in. baza hostess i hostów. Oprócz nich rekrutujemy do współpracy aktorki i aktorów, fotomodelki, epizodystów czy tancerki. Jeżeli zatem szukasz wszechstronnych, otwartych na nowe wyzwania zawodowe, ciekawych osób – skontaktuj się z nami. Zapewniamy wsparcie w rozwoju początkujących hostess i hostów. Przed przyjęciem do bazy wnikliwie analizujemy napływające zgłoszenia. Bierzemy pod uwagę zarówno wygląd fizyczny, jak i posiadane kompetencje. Choćby z tego powodu warto nawiązać współpracę z profesjonalną agencją.

Poza tym oszczędzamy Twój czas. Wybierasz agencję hostess w Kielcach, która bierze na siebie wszystko to, na co nie masz aktualnie wolnej chwili. Wybór hostess do konkretnego zadania jest wymagający, ale właśnie dzięki nam całość bardzo się upraszcza. Postaw na ponad 10-letnie doświadczenie w branży. Porównaj profile kandydatek i kandydatów. Współpracuj z hostessami, które wiedzą, jak zapewnić sukces w branży. Wystarczy telefon lub e-mail, aby przejść do konkretów!

Archiwum: kwiecień 2022