Z artykułu dowiesz się, ile zarabiają przewoźnicy oraz jak zostać kierowcą Bolta. Poznasz również ofertę firmy oraz warunki zatrudnienia.

Co zrobić, żeby zostać kierowcą Bolta?

Kandydat na kierowcę w przypadku Bolta powinien spełniać określone wymagania. Pierwszym z nich jest obowiązek posiadania własnego auta minimum 4-5 drzwiowego. Istotny jest też wiek pojazdu, nie może być wyprodukowany przed 1999 rokiem i musi być zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej. Istnieje lista dodatkowych wymagań dotyczących pojazdu w przypadku określonych kategorii jak na przykład Tesla czy Premium, ale o nich przeczytasz w dalszej części artykułu.

Jeśli interesuję cię jak zostać kierowcą Bolta, to z pewnością ucieszy cię fakt, że wszelkie formalności załatwiane są zdalnie. Zacznij od rejestracji na stronie głównej firmy. Powinieneś wcześniej przygotować wymagane dokumenty w formie cyfrowej, które należy załączyć podczas rejestracji. Poproszony zostaniesz o wypełnienie formularza, na którym podajesz swoje imię i nazwisko, adres e-mail i skan potwierdzenia aktualności OC samochodu.

Niezbędne dokumenty:

 • potwierdzenie nadanie VAT EU,
 • wpis do CEIDG,
 • dowód osobisty (ukończone 18 lat),
 • prawo jazdy (wydane minimum rok wcześniej),
 • wpis do KRS,
 • nadanie NIP,
 • zaświadczenie o niekaralności,
 • zaświadczenie lekarskie.

Na kolejnym etapie zgłoszenia należy dodać zdjęcie wykonane według standardów firmy. Cała twarz i ramiona powinny być dobrze widoczne i oświetlone. Do zdjęcia należy pozbyć się nakrycia głowy czy okularów przeciwsłonecznych powinny pozostać jedynie szkła korekcyjne. Pamiętaj także o dołączeniu dowodu rejestracyjnego pojazdu, który posiada ważny przegląd stanu technicznego oraz ubezpieczenie OC.

Jak zostać kierowcą Bolta – wymagania dotyczące aplikacji

Jak zostać kierowcą Bolta? Po pierwsze powinieneś być osobą niekaraną, firma wymaga dostarczenia stosownego dokumentu potwierdzającego. Starający się o pracę jako kierowca powinien mieć prawo jazdy kategorii B od minimum roku. Aby aplikować na to stanowisku, kandydat musi przedłożyć zaświadczenie o przebytych badaniach medycznych i psychologicznych. Ponadto Bolt oferuje zatrudnienie w formie współpracy B2B, dlatego wymagany jest wraz z dokumentami wpis do CEIDG.

Czy Bolt to taksówka?

Zastanawiając się jak zostać kierowcą Bolta, z pewnością przeszło ci przez myśl pytanie, czy firma jest kolejną korporacją taksówkową? Otóż nie. W korporacjach warunki zatrudnienia wyglądają zupełnie inaczej. Taksówkarz zobowiązuje się do comiesięcznych opłat, za przynależność do tej grupy. Opłata ta jest stała bez względu na ilość wykonanych kursów w danym miesiącu.

W Bolcie natomiast jedyne koszty, jakie ponoszą kierowcy to 22% prowizji od każdego kursu oraz 5,50 złotego za możliwość korzystania z elektronicznej kasy oraz darmowej aplikacji. Dzięki temu nie wymaga to od ciebie zakupu drogiego taksometru.

Kierowca Bolt – określone wymagania dotyczące samochodu do przewozu osób

W Bolcie zwraca się szczególną uwagę na stan techniczny i wygląd samochodów jeżdżących w barwach firmy. Auto flotowe powinno mieć minimum 4 drzwi i być wyprodukowane najpóźniej w 1999 roku. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo, dlatego auto kandydata na kierowcę nie może posiadać usterek i uszkodzeń, mieć ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Samochód nie może być zarejestrowany w kraju spoza Unii Europejskiej, powinien być zarówno z zewnątrz, jak i w środku czysty i zadbany.

Znasz już odpowiedź na pytanie, jak zostać kierowcą Bolta, ale to jeszcze nie wszystko, co powinieneś wiedzieć.

W przypadku, kiedy jesteś posiadaczem auta klasyfikującego cię jako kierowcę konkretnej kategorii, możesz liczyć na wyższe stawki za wiele spośród zleconych kursów. Comfort oraz premium charakteryzują się podobnymi wymaganiami. Auto powinno mieć minimum 4 miejsca dla pasażerów, charakteryzować się idealnym stanem technicznym i nienagannym wyglądem przy średniej ocen za kursy na poziomie 4,8.

Jak zostać kierowcą Bolta w kategorii Tesla? Podstawowym warunkiem jest auto marki Tesla, które powinno być w idealnym stanie technicznym i zarejestrowane na minimum 4 osoby. Firma wymaga od swoich pracowników przedłożenia dokumentów potwierdzających aktualne badania techniczne oraz ubezpieczenie OC. Jeżdżąc Boltem czy analizując ofertę firmy natrafiłeś zapewne na inne kategorie pets, green oraz protect. Podstawowe wymagania dla każdej z tych grup są takie same.

Auto nie może być wyprodukowane przed 2001 rokiem oraz przynajmniej cztery miejsca pasażerskie. Kategoria pets oferuje przewóz zwierząt domowych w cenie przejazdu, green to flota aut hybrydowych lub elektrycznych, natomiast protect gwarantuje podstawienie samochodu wyposażonego w przegrodę oddzielającą pasażera od kierowcy.

Ostatnią z dostępnych kategorii, jest XXL. Auta jeżdżące w tej grupie to głównie kompaktowe miniwany, ewentualnie busy osobowe zarejestrowane na minimum sześć miejsc pasażerskich, ale wyprodukowane po 2001 roku. W tym przypadku stan auta nie powinien budzić żadnych wątpliwości.

Aplikacja Bolt – zapewnia dostęp do usług firmy

Jak zostać kierowcą Bolta? Jednym z wymagań, o których wspominaliśmy jest instalacja na twoim smartfonie bezpłatnej aplikacji Bolt. Służy ona zarówno jako narzędzie do zamawiania kierowców na wskazany adres, jak i dla kierowców. Obsługa modułu dla klientów jest bardzo prosta. Pierwszym krokiem powinien być wybór punktu docelowego, następnie należy wybrać kategorię, metody płatności i akceptacja przejazdu. Wybierając trasę, masz możliwość zaznaczenia na niej do maksymalnie trzech przystanków.

To, co odróżnia Bolta od pracy kierowcy z licencją taxi, to brak wymogu kupna bardzo drogiego taksometru oraz posiadania licencji. Do podjęcia pracy wystarczy założenie własnej działalności oraz spełnienie podstawowych wymagań. Jeśli planujesz rozpocząć pracę w charakterze kierowcy Bolta, nie musisz wyposażać się w dodatkowe urządzenia, wystarczy smartfon z zainstalowana aplikacją Bolt.

Podstawowe funkcje aplikacji Bolt:

 • oblicza czas podróży, koszt i podaje tę informację jeszcze przed akceptacją zamówienia,
 • aplikacja jest kompatybilna z e-Kasą, dzięki czemu pasażer otrzymuje rachunek elektroniczny,
 • działa zarówno na systemie Android, jak i Apple iOS,
 • wbudowany komunikator z tłumaczem, ułatwiający kontakt na linii kierowca – pasażer,
 • dostęp do statystyk przejazdów i finansów.

Jak zostać kierowca Bolta – idealny pomysł na dorobienie do budżetu domowego

Praca w charakterze kierowcy firmy Bolt jest idealnym sposobem zarówno na dorobienie do pensji, jak i pracę na pełny etat. Z artykułu dowiedziałeś sie jak zostać kierowcą Bolta i sam widzisz, że nie jest to skomplikowane.

Archiwum: październik 2022