Wirtualny alkomat online to świetna opcja dla tych, którzy chcą sprawdzić, ile alkoholu mogą potencjalnie mieć we krwi. Jeśli jesteś po imprezie i musisz szybko gdzieś wyjechać, ale nie masz pod ręką standardowego testu, to może ci naprawdę pomóc! W końcu nawet jeśli wydaje ci się, że czujesz się świetnie, może okazać się, że twój organizm jeszcze nie do końca poradził sobie z tą substancją. Przez zaburzoną ocenę możesz stanowić zagrożenie na drodze. Dowiedz się więc, jak skuteczny jest alkomat wirtualny i sprawdź, czy jego pomiarom warto zaufać.

Alkohol to depresant – uważaj na niego!

Zwykle w pierwszej chwili po spożyciu alkoholu odczuwasz rozluźnienie i radość. Niech cię to jednak nie zwiedzie. To jedynie reakcja obronna twojego organizmu, który próbuje poradzić sobie z tą używką. Niedługo później dopadnie cię senność i spowolnienie. To głównie z tego powodu nie powinieneś nigdy siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Początkowo będzie ci się wydawać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jednak szybko może się okazać, że zaczynasz zasypiać za kierownicą. A to przepis na prawdziwą tragedię. Dlatego nigdy nie lekceważ nawet małej ilości wypitego trunku. Alkomat wirtualny pomoże ci ją zmierzyć.

Sprawdź, jaki wpływ na organizm ma stężenie alkoholu we krwi

Rzecz jasna, alkohol alkoholowi nierówny i zależnie od tego, ile wypijesz, możesz spodziewać się różnych efektów ubocznych. Jego stężenie we krwi podaje się w promilach:

  • 0,2-0,5‰ – poczujesz lekkie rozluźnienie. Może pojawić się problem z utrzymaniem równowagi, zaburzenie widzenia, pogorszenie się koordynacji, naiwność;
  • 0,5-0,7‰ – zauważysz ogólne pogorszenie się sprawności ruchowej, pojawi się nadmierna gadatliwość, będziesz miał problemy związane z uczeniem się;
  • 0,7-2‰ – podwyższy się próg bólu, staniesz się agresywny, możesz odczuwać pobudzenie seksualne, podwyższy się ciśnienie krwi;
  • 2-3‰ – zaczniesz bełkotać zamiast mówić płynnie. Pojawi się senność, możesz stracić kontakt z rzeczywistością;
  • 3-4‰ – obniży się ciśnienie krwi, zanikną odruchy fizjologiczne, możesz doprowadzić do śpiączki organizmu;
  • powyżej 4‰ – występuje zagrożenie życia.

Zwykle podaje się, że bezpieczne stężenie alkoholu wynosi do 0,5‰, jednak nie oznacza to, że w tym stanie możesz prowadzić samochód. Nawet taki stan może doprowadzić do wypadku! Bardzo istotne jest, by dokładnie wiedzieć, ile alkoholu masz w organizmie. Alkomat wirtualny to jedna z metod pomiaru. Na czym polega?

Ile mogę wypić? Wirtualny alkomat i kalkulator promili

Nigdy nie planuj prowadzenia samochodu zaraz po wypiciu alkoholu. Co zrobić, gdy masz rodzinną uroczystość, a wiesz, że np. kolejnego dnia wieczorem będziesz musiał wsiąść za kierownicę? Warto sprawdzić, ile potencjalnie możesz wypić. Znajdź więc jeden z darmowych kalkulatorów alkoholu online. Takie alkomaty internetowe są ogólnodostępne i nie wymagają zwykle dodatkowego rejestrowania się. Pamiętaj jednak, że podają tylko to, ile orientacyjną ilość alkoholu, jaką możesz spożyć. Zawsze staraj się spożywać go mniej, niż podaje alkotest. Aby sprawdzić trzeźwość, możesz również zakupić jednorazowe alkomaty, aby pomiar był bardziej wiarygodny.

Wirtualny alkomat online – zobacz co to!

Alkomat wirtualny jest programem, w którym wpiszesz wzrost, płeć czy ilość wypitego alkoholu. Gdy zna już dane, na ich podstawie wylicza, jakie jest stężenie alkoholu we krwi. Określi też, po jakim czasie będziesz trzeźwy oraz absolutnie trzeźwy. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy możesz ponownie usiąść za kierownicą. Zapewni to bezpieczeństwo zarówno tobie, jak i innym uczestnikom ruchu. To najszybszy i najłatwiejszy sposób sprawdzenia tego, kiedy znowu możesz prowadzić samochód, jednak nie jest on w pełni niezawodny.

Alkomat online – wiarygodny czy nie? Alkomat wirtualny a rzeczywistość

Choć obliczenia alkomatu wirtualnego same w sobie są bardzo dokładne, to wynik nie jest do końca miarodajny. Z czego to wynika? Na to, w jakim będziesz stanie, ma wpływ wiele czynników, np. w jakich odstępach czasu piłeś alkohol albo to, co zjadłeś przed jego spożyciem. Z tego powodu nigdy nie traktuj takich kalkulatorów jako jedyną wyrocznię. To tylko program, który może nie podawać ci faktycznego wyniku!

Piłeś? Nie prowadź pojazdu!

Alkomat wirtualny nie daje ci stuprocentowej pewności, więc lepiej będzie zrezygnować z poruszania się samochodem, gdy wybierasz się na imprezę. Dla swojego bezpieczeństwa zapewnij sobie transport. Możesz zadzwonić po taksówkę lub po kogoś bliskiego. Czasem po prostu lepiej nie wsiadać za wszelką cenę na miejsce kierowcy. Nie ryzykuj życia swojego oraz innych.

Archiwum: lipiec 2021