Auta za mniej, niż 50 tysięcy

Większość osób, które planują kupić nowe auto, ma nieco ograniczony budżet. Jeszcze do niedawna za nowy samochód można było zapłacić około 30 000 zł, dziś jednak należy liczyć się z wydatkiem rzędu 40-50 tysięcy złotych. Co istotne, w większości są to auta typu hatchback, które sprawdzają się głównie podczas jazdy po mieście, będą również dobrym wyborem na krótsze trasy. Za nieco ponad 40 000 zł kupić można nowego Fiata Panda oraz Kia Picanto. Dobry, tanim wyborem będzie Toyota Aygo, za którą trzeba zapłacić minimum 37 000 zł. W podobnej cenie nabyć można samochód Dacia Sandero. Jeśli chodzi o nieco większe rozmiarowo samochody, to warto pomyśleć o zakupie Fiata Tipo, za który trzeba zapłacić około 50 000 zł. Przy nieco większym budżecie można również nabyć Toyotę Yaris bądź Forda Ka+. 

Cena podstawowa, a sprzedażowa

Podane wyżej ceny są cenami minimalnymi. Co to oznacza? Otóż kupując samochód, klient płaci nie tylko za sam mechanizm, ale również innego rodzaju dodatki. Cena podstawowa tychże dodatków nie zawiera bądź zawiera bardzo ograniczoną ich ilość. W praktyce klient będzie musiał dopłacić na przykład za klimatyzację, czujniki parkowania, automatyczne szyby, instalację gazową oraz inne udogodnienia, które czynią jazdę znacznie przyjemniejszą. Za samochód, który posiadać będzie wymienione dodatki, trzeba będzie zapłacić nieco więcej. Koszt dobrze wyposażonego samochodu wzrasta o około 10-15 tysięcy złotych, dlatego finalnie za najtańsze auto będzie trzeba zapłacić minimum 50 000 zł. Choć wydaje się to wiele, to jednak w dodatki dobrze jest zainwestować. Powodem jest fakt, iż dzięki nim jazda staje się o wiele prostsza, a także przyjemniejsza. Wiele osób przyzwyczaiło się do pozornie banalnych rozwiązań (jak na przykład klimatyzacja), bez których trudno wyobrazić sobie podróżowanie i z których trudno zrezygnować. Co więcej, samochód, który posiada różnego rodzaju dodatkowe wyposażenie, znacznie łatwiej będzie odsprzedać. Dziś nikt już nie kupi używanego samochodu, który nie posiada nowoczesnych rozwiązań. 

Wyprzedaże i rabaty

Cena nowego samochodu może być nieco niższa, jeśli klient skorzysta na przykład z ofert wyprzedaży rocznika. Dzięki nim można kupić auto nawet o kilkanaście procent taniej. Z drugiej jednak strony oferta tychże pojazdów jest znacznie ograniczona. Klienci mogą również liczyć na różnego rodzaju rabaty, dzięki którym nieco zaoszczędzą. Warto mieć na uwadze, że salony udzielają ich przedstawicielom niektórych grup zawodowych, na przykład prawnikom czy lekarzom. Dobrze na bieżąco śledzić informacje o różnego rodzaju promocjach, jakie proponują w danym czasie salony samochodowe. 

Nowe czy używane?

Zakup nowego auta to nie lada wydatek, na który nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Z drugiej jednak strony zakup używanego samochodu również pociąga za sobą niemałe koszty, które dodatkowo mogą wzrosnąć, jeśli zacznie ulegać on awarii. Dlatego też warto pomyśleć o zakupie nowego auta na raty, jeśli tylko dany salon daje taką możliwość. W praktyce kredytującym jest bank, który niejako wykłada za klienta potrzebną sumę pieniędzy. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zakup samochodu na raty, szczególnie jeśli nie posiada dużej zdolności kredytowej. Rozwiązaniem może okazać się pożyczka na dowód online, której kwota może wynieść od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki niej można w łatwy sposób sfinansować zakup nowego pojazdu, a zobowiązanie spłacać w wygodnych, miesięcznych ratach. Zakup nowego samochodu jest więc o wiele lepszym rozwiązaniem, niż kupowanie używanego, szczególnie kilku lub nawet kilkunastoletniego pojazdu.

Archiwum: grudzień 2021