Ile kosztuje wysłanie paczki do Anglii?

Jeśli zastanawiasz się,czym wysłać paczkę do Anglii, odpowiedź jest prosta – najlepiej skorzystać z usług kurierskich. Możesz od razu wybrać konkretnego przewoźnika lub sprawdzić ofertę brokera kurierskiego. Broker często współpracuje z wieloma firmami, dostarczając im ogromną ilość zleceń. Z tego powodu ma możliwość negocjacji cen, a co za tym idzie – jego klienci mogą zaoszczędzić.

Stawiając na taki serwis jak Euro-Paka.pl szybko nadasz paczkę do Anglii. Wszystkie formalności załatwisz za pośrednictwem Internetu, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze. Brexit sprawił, że transport przesyłek do Wielkiej Brytanii jest droższy. Wpłynęły na to opłaty celne oraz podatki.

Przykładowo za pakunek o wadze 1 kg i wymiarach 20 cm x 10 cm x 10 cm obecnie trzeba zapłacić ok. 115-135 zł. Przesyłki prywatne o są zwolnione z cła, a jeśli nie przekraczają wartości 37 GBP – również z podatku VAT. Obligatoryjna jest opłata celna, doliczana zazwyczaj przez przewoźników do ceny usługi. Wspomniane zasady nie dotyczą Irlandii Północnej, która nadal egzekwuje przepisy unijne.

Jak nadać paczkę do Wielkiej Brytanii?

Nie wiesz jak wysłać paczkę do Anglii, aby szybko i bezpiecznie dotarła na miejsce? Sprawdźmy zatem, jak to wygląda w praktyce. Cały proces sprowadza się do kilku prostych kroków.

  1. Spakuj przesyłkę. Euro-Paka udostępnia listę towarów zabronionych w przesyłkach międzynarodowych. W razie wątpliwości możesz skorzystać ze specjalnego poradnika.
  2. Zmierz paczkę oraz sprawdź jej wagę. Na podstawie tych parametrów system inteligentnej wyceny określi koszty wysyłki.
  3. Wybierz firmę kurierską. Obecnie do Twojej dyspozycji pozostaje UPS i DHL (firmy DPD i GLS z powodu Brexitu chwilowo nie oferują wysyłki paczek do Wielkiej Brytanii).
  4. Uzupełnij formularz, który posłuży do wygenerowania listu przewozowego. Musisz wpisać adres nadania oraz dostarczenia paczki, dane nadawcy i odbiorcy oraz numery telefonów.
  5. Wypełnij deklarację celną zgodnie ze wskazówkami.
  6. Dokonaj płatności. Euro-Paka umożliwia szybkie przelewy za pośrednictwem platform PayPal, Przelewy24 i DotPay.
  7. Wydrukuj list przewozowy i umieść go na przesyłce.
  8. Wybierz termin odbioru paczki i poczekaj na przyjazd kuriera.

W jaki sposób spakować paczkę do Anglii?

Wysyłając paczki na Wyspy Brytyjskie, musisz zadbać o odpowiednie opakowanie i zabezpieczenie transportowanych przedmiotów. Pamiętaj o prostej zasadzie – im mniejsza i lżejsza paczka, tym mniej za nią zapłacisz. Wybierz solidny karton w kształcie prostopadłościanu o możliwie jak najmniejszym rozmiarze. Wewnątrz nie powinno zostać dużo pustego miejsca.

Kruche przedmioty wymagają dodatkowej ochrony, dlatego najlepiej owinąć je folią bąbelkową. Wolne przestrzenie wypełnij lekkim materiałem np. chrupkami styropianowymi lub poduszkami powietrznymi. Jeśli wysyłasz dwa lub więcej przedmiotów w jednym kartonie, zapakuj je w opakowania jednostkowe lub użyj tekturowych przegródek, aby nie stykały się w czasie transportu. Pudełko sklej przy pomocy szerokiej taśmy pakowej.

Na górnej części opakowania przyklej list przewozowy. Jeśli stosujesz dodatkowe oznaczenia ostrzegawcze (np. „góra/dół”, „nie rzucać”), umieść je w widocznym miejscu.

Archiwum: maj 2022