Jak wspomnieliśmy wcześniej, monitoring GPS jest masowo wykorzystywany przez największe floty samochodowe. Dlaczego? Albowiem korporacje wiedzą, że dzięki niemu można sporo zaoszczędzić na paliwie, serwisie i naprawach, a dodatkowo można nie tylko kontrolować, ale i wspierać pracowników. Na przykład, ustalając im trasy pozwalające na omijanie korków.

Monitoring GPS to rozwiązanie, które można wykorzystać nie tylko we flotach samochodowych. To także pomysł na oszczędności i kontrolę nad sprzętem np. w firmach budowlanych.

Jak wybrać monitoring GPS do swojej floty w firmie?

Jakie są Twoje potrzeby, względem monitoringu GPS? Czego oczekujesz?

  • Podstawowe funkcje monitoringu GPS to możliwość skutecznego zabezpieczenia pojazdów przed kradzieżą i śledzenia ich. Zawsze wiesz, gdzie Twoi pracownicy są w danej chwili.
  • Możesz sprawdzać trasy przejazdu i to, czy Twój pracownik zatrzymał się w czasie pracy na pół godziny, albo nadłożył kilka kilometrów drogi.
  • W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach możesz kontrolować to, z jaką prędkością jeździ Twój pracownik, czy dotarł na czas z towarem do firmy i w jakim stanie jest pojazd. Nowoczesne systemy monitoringu GPS wysyłają Ci informację o awariach (wykrytych przez system diagnostyki pokładowej GPS), a także przypominają o serwisie olejowym i innym.
  • Jeśli masz maszyny budowlane, czy też inne, z pewnością nie chcesz, aby Twoi pracownicy, w godzinach pracy, wykonywali tzw. fuchy. Ty płacisz za paliwo i za naprawy Twojego sprzętu.
  • W najnowszych systemach możesz mieć kontrolę nad kartami paliwowymi Twoich pracowników i blokować je przy próbie każdego, nieautoryzowanego użycia.
  • Każdy system oferuje Ci możliwość zabezpieczenia (najskuteczniejszego, jakie jest obecnie dostępne) pojazdu przed kradzieżą. Bez względu na to, czy to pojazd dostawczy, ciężarówka, naczepa z towarem czy maszyna budowlana.

Inne potrzeby ma firma, która oferuje dowóz jedzenia do domów. Inne firma, która wysyła handlowców, mających zdobyć klientów. W tym przypadku nie ma możliwości dokładnego przewidzenia i zaplanowania czasu pracy.

Ale w przypadku firmy logistycznej, albo produkcyjnej, wszystko musi działać jak w zegarku. Poślizg w transporcie może spowodować katastrofę i duże straty. Puste przewozy generują niepotrzebne zużycie pojazdów i paliwa.

Nowoczesne systemy monitoringu GPS pozwalają także na eliminowanie z pracy osób, które się do niej nie nadają. Jeżdżą agresywnie, nie szanują powierzonego sprzętu, łamią przepisy ruchu drogowego.

Najprostsze, podstawowe funkcje czy gotowy system, który możesz rozbudowywać?

Przed dokonaniem wyboru sprawdź, co oferuje dana firma, zapewniająca usługi monitoringu GPS. Sprawdź koszty i to, czy system można w przyszłości rozbudowywać o nowe funkcje. Z pewnością zakładasz rozwój swojej firmy w przyszłości. Zatem Twój monitoring GPS również powinien się rozwijać, wraz z nią i oferować nowe rozwiązania, które można implikować bez problemu.

Pamiętaj, że monitoring GPS pozwala na oszczędności paliwa, rzędu 20 – 30 procent. A to już sprawia, że warto go zamontować i ponosić koszty z tytułu opłat za niego. Poproś o prezentacje wszystkich funkcji monitoringu i pomyśl, czy możesz je wykorzystać w swojej firmie i w jaki sposób.

Monitoring GPS Verizon Connect – rozbudowuj go zgodnie ze swoimi potrzebami

Monitoring GPS Verizon Connect to rozwiązanie dla firm, mających zarówno 2, jak i 200 aut firmowych. Rozwiązanie, w którym możesz od razu skorzystać ze wszystkich dostępnych rozwiązań, albo wprowadzać je stopniowo, wraz z rozwojem firmy.

Monitoring GPS Verizon Connect to stała kontrola nad całą flotą w Twojej firmie – na ekranie komputera, tabletu albo smartfona. Możesz obniżyć koszty, zwiększyć wydajność, wykorzystać potencjał pojazdów i pracowników do maksimum. Możesz uprościć rozliczenia, np. w sposób zautomatyzowany prowadząc kilometrówkę dla celów VAT.

Archiwum: lipiec 2022