Do kogo kierowane jest szkolenie? 

Obecnie wiedza stanowi podstawę sprawnej działalności przedsiębiorstwa. Dlatego należy stale podnosić własne kompetencje i umiejętności pracowników. Szkolenia dla firm transportowych są kierowane w głównej mierze dla logistyków, spedytorów i menedżerów. Dzięki temu zyskuje się w pełni wyszkoloną kadrę, która będzie prężnie spełniać cele firmy. Treść kursów obejmuje wiedzę z zakresu zachodzących zmian w tym sektorze, pakietu mobilności, aktualnych przepisów, obsługi konkretnych programów. Poza tym szkolenie jest rozróżnione na informacje niezbędne zarówno dla osób decyzyjnych, jak i kierowców. 

Potrzeba nieustannego podążania za zmianami 

Transport, jako jeden z kluczowych elementów gospodarki wymaga stałego udoskonalania. Dzięki temu dążymy do coraz lepiej wykonywanych usług, a tym samym poprawiamy komfort zarówno firm transportowych, jak i ich klientów. W związku z tym niezbędna okazuje się wiedza z zakresu najczęstszych błędów, popełnianych przez przedsiębiorców w kwestii interpretacji prawa. Co więcej, szkolenia dla firm transportowych obejmują również oficjalne stanowisko Komisji Europejskiej, jeśli chodzi o wymiar godzin pracy i adekwatny odpoczynek dla kierowców. Natomiast w przypadku transportu międzynarodowego warto zwrócić uwagę na tematykę płacy i zagranicznej kwoty minimalnej. Oczywiście zdobycie potrzebnej wiedzy wiąże się z odpowiednim bilansem merytorycznych materiałów i dokładnego objaśnienia ze strony profesjonalistów. W obecnej sytuacji konieczne jest poruszenie problemu przedłużenia ważności dokumentów w czasie pandemii, a także rodzaje zdalnej kontroli PIP. 

Niezbędna wiedza z zakresu pakietu mobilności

Szkolenia dla spedycji na rynku krajowym i międzynarodowym stanowią istotny element sprawnego transportu na terenie Unii Europejskiej. W związku z tym niezbędna jest wiedza z zakresu najnowszych przepisów prawnych, o dokładnie dołączonego Pakietu Mobilności. Obejmuje on zmiany w kwestii organizowania odpoczynku kierowcy, wydłużonego czasu jazdy i pracy, obowiązkowych powrotów co 4 tygodnie, czy możliwości kontroli wstecz. Poza tym w trakcie kursu nie może zabraknąć problemu pandemii i wiążących się z tym utrudnień. Oprócz tego uczestnicy zdobywają niezbędną wiedzę z obsługi tachografu. 

Szkolenie dla kierowców i osób zarządzających

Na sprawne funkcjonowanie firmy transportowej składa się wiedza zarówno spedytorów, jak i kierowców. Właśnie dlatego niezbędne okazuje się szkolenie dla obu tych grup pracowniczych. Na terenie Unii Europejskiej obowiązują zróżnicowane przepisy, więc konieczne jest odpowiednie informowanie kierowców, co pozwoli uniknąć kar finansowych nakładanych przez służby drogowe. Każdy z uczestników kursu będzie prawidłowo korzystał z tachografu i pozna konsekwencje wynikające z fałszowania jego wyniku. Oprócz tego zawsze pojawia się temat odpoczynku i płacy adekwatnej do wykonywanych obowiązków. Oczywiście cała wiedza przekazywana w trakcie kursu opiera się o obowiązujące prawo na terenie Polski i całej Unii Europejskiej. Przed rozpoczęciem transportu najważniejszy element całego przedsięwzięcia odbywa się w firmie, a mianowicie skrupulatne planowanie. Dlatego szkolenie obejmuje również tę kwestię, a jego uczestnicy zdobywają wiedzę o wyliczaniu czasu pracy kierowcy, legalizacji tachografu, sposobach wypełniania dokumentów, a także zyskują odpowiednie wyjaśnienie pojęć takich jak: jazda, dyspozycyjność, czy postój. 

Archiwum: czerwiec 2021