W dobie coraz szerszej oferty firm ubezpieczeniowych nie jest to łatwe, dlatego warto w tym przypadku skorzystać z usług profesjonalistów. Na pewno natknąłeś się w internecie na różnego rodzaju kalkulatory OC, które, po wprowadzeniu odpowiednich danych wyszukują najlepsze rozwiązania. Kioskpolis to świetne miejsce, by poznać najkorzystniejsze oferty firm ubezpieczeniowych.

Dobre ubezpieczenie samochodu? Zajrzyj na kioskpolis.pl

Każdy kierowca raz w roku musi zadbać o ubezpieczenie swojego pojazdu. Robi się to w celu zabezpieczenia kwoty właściwej do naprawienia szkód nabytych w czasie podróżowania. W przypadku ubezpieczenia OC, czyli Odpowiedzialności Cywilnej, to obowiązek każdego właściciela pojazdu – wynika to z Kodeksu Ruchu Drogowego. Dzięki niemu, w przypadku na przykład spowodowania wypadku, naprawa pojazdu poszkodowanego finansowana jest z ubezpieczenia sprawcy. On z kolei nie musi wykładać na naprawę własnych pieniędzy, ale jednocześnie musi liczyć się z podniesieniem kolejnej opłaty ubezpieczenia oraz koniecznością naprawy swojego auta we własnym zakresie. Zupełnie innym rodzajem ubezpieczenia jest AC, czyli tak zwane AutoCasco. Inwestycja ta między innymi zabezpiecza nas przed finansową odpowiedzialnością w przypadku sprawstwa uszkodzenia innego pojazdu z naszej winy. Co istotniejsze, dzięki AC możemy jednak naprawić także swoje auto bez kosztów własnych. Dzięki OC w połączeniu z AC zyskujemy więc naprawdę szeroki parasol ochronny. Niekiedy warto skorzystać z kalkulatora OC i wyliczyć kwotę ubezpieczenia w wariancie z AutoCasco, bo nawet wyższa kwota płatności może być niewspółmierna do korzyści, jakie można uzyskać. Porównywanie różnych ofert bardzo wygodnie realizuje się poprzez korzystanie z wygodnych internetowych kalkulatorów, takich jak kioskpolis.pl. Algorytm dobierze odpowiednie rozwiązanie w oparciu o dane pojazdu i kierowcy, a następnie skontaktuje z osobistym doradcą ubezpieczeniowym, który przeprowadzi nas przez cały proces – od wypowiedzenia umowy z poprzednim ubezpieczycielem, przez wybór dogodnego rozwiązania, po wygodną realizację płatności. Wszystko można zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy do tego komputer lub inne urządzenie przenośne z dostępem do internetu.

Podwyżki ubezpieczenia OC – nie muszą Cię dotyczyć

Szukając ubezpieczenia komunikacyjnego warto sprawdzić ofertę kilku firm – różnice mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Wiele zależy też od parametrów wskazanych w formularzu – marka, wiek, przebieg auta to tylko trzy z wielu czynników mających bezpośredni wpływ na kwotę, jaką trzeba zapłacić. Chodzi także o samego kierowcę i jego „dokonania” na drodze. Każde zdarzenie drogowe z naszej winy, czyli tak zwana historia ubezpieczeniowa może mieć niekorzystny wpływ na wycenę. Firmy różnią się w tym przypadku okresem karencji oraz ilością lat wstecz, które brane są pod uwagę w trakcie obliczeń. Korzystanie z kalkulatorów OC pomoże szybko i łatwo podjąć decyzję dotyczącą odpowiedniego ubezpieczenia, a w niektórych przypadkach także podpowiedzieć warianty z AutoCasco, które niekoniecznie muszą być wiele droższe. W zamian jednak możemy otrzymać dużo wyższy poziom zabezpieczenia. Odpowiedni research to absolutna podstawa.

Archiwum: styczeń 2022