Mimo że nie jest to wskazane, wiele kobiet maluje się w samochodzie. Nie są to jednak  wymarzone warunki do wykonywania makijażu. Trzeba wykazać się niezwykłą podzielnością uwagi i niemal ekwilibrystycznymi umiejętnościami, ale czy można w jakiś sposób ułatwić sobie tę czynność? Postaramy się wyjaśnić to w kolejnych akapitach.

Make-up w aucie? Wyposaż kosmetyczkę

Malowanie się w samochodzie jest trudne, ale nie niemożliwe. W przypadku pasażerek mówimy tylko o pewnej ręce, która będzie precyzyjnie nanosić kolejne kosmetyki. Sprawa komplikuje się jednak, kiedy za makijaż bierze się pani siedząca za kierownicą. Jeśli oczekując na zmianę świateł lub stojąc w korku, zajmujesz się podkreślaniem urody, pamiętaj, by potrzebne kosmetyki i pędzle zgromadzić w jednym miejscu. Dzięki temu nie stracisz czasu na przeszukiwanie torebki. Stawiaj na produkty poręczne i łatwe w aplikacji, gdzie już jedno pociągnięcie daje świetny efekt.

Warto zdecydować się na wydajny i łatwy w aplikacji Maybelline Fit Me – puder, który dzięki gąbeczce dołączonej do pojemnika można nałożyć w kilka sekund. Dodatkowy atut produktu, jakim jest Maybelline Fit Me Puder Mate Poreless, to szybkie matowienie cery i ukrywanie rozszerzonych porów skóry. Tak przygotowana twarz wymaga już tylko tuszu do rzęs, różu oraz szminki lub błyszczyka.

Jaki typ makijażu można wykonać w samochodzie?

Kobiety, które muszą nałożyć makijaż w samochodzie, powinny postawić na naprawdę podstawowy make-up. Malując się do pracy, nie trzeba konturować twarzy czy zajmować się jej rozświetlaniem. Nałożenie podkładu i tak może okazać się nie lada wyzwaniem, a na przykład bardziej wymagający makijaż dla opadającej powieki warto odłożyć na później. Polecamy zrobić go na parkingu, tym bardziej że jeśli masz wprawę, makijaż na opadające powieki nie powinien zająć więcej niż kilka minut.

Ukrycie mankamentów cery za pomocą łatwego do nałożenia pudru Maybelline Fit Me Puder Mate Poreless oraz korektora z tej samej serii to najważniejszy element podczas malowania się w samochodzie. Później można użyć różu oraz tuszu do rzęs, co jest dość skomplikowaną czynnością. Najlepiej wykonywać ją, stojąc w korku albo już po zaparkowaniu. Ostatni element to muśnięcie ust pomadką.

Makijaż w samochodzie – takie mogą być konsekwencje

Czy za malowanie się w samochodzie grozi mandat? Teoretycznie nie – jeżeli po kosmetyki sięgasz, czekając na zmianę świateł czy w korku, nie łamiesz przepisów ruchu drogowego. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ta czynność może bardzo mocno rozpraszać uwagę, która powinna być skupiona na tym, co dzieje się na drodze. Jeśli z tego powodu nie udzielisz pierwszeństwa pieszemu na pasach, zatrzymasz ruch uliczny albo spowodujesz kolizję, musisz liczyć się z konsekwencjami, jakimi są mandat oraz punkty karne. Rozważ, czy makijażu nie możesz zrobić w bardziej komfortowych warunkach. Wystarczy zaparkować przed pracą albo zająć na pięć minut firmową toaletę.

Make-up w 5 minut. Zrobisz go w domu, nawet jeśli się spieszysz

Makijaż najlepiej wychodzi w domu, więc warto zastosować triki, które pozwolą go wykonać nawet wtedy, kiedy do wyjścia została dosłownie chwila. Cały sekret polega na stosowaniu odpowiednich produktów:

  1. nałożenie koloryzującego kremu BB lub CC, który wyrówna koloryt cery i nawilży ją;
  2. punktowe nałożenie korektora pod oczami oraz na niedoskonałości;
  3. nałożenie na policzki różu w kremie – może go zastąpić na przykład pomadka w odpowiednim kolorze;
  4. pomalowanie ust;
  5. utrwalenie makijażu pudrem.

Te czynności nie zajmą więcej niż pięć minut, a znakomicie odświeżą twarz i przygotują ją na codzienne wyzwania.

Makijaż w samochodzie – podsumowanie

Jeśli musisz malować się w samochodzie, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych osób na drodze. Po kosmetyki sięgaj wtedy, kiedy stoisz w ulicznym korku. Wcześniej skompletuj również swoją kosmetyczkę, by zawsze mieć pod ręką potrzebne produkty.

Archiwum: sierpień 2022