Wśród nich znajdziemy sprzęt do słuchania muzyki, akcesoria do czyszczenia samochodu czy różne płyny, które na przykład odmrażają szyby. Co warto kupić w 2022 roku? 

Uszlachetniacz powietrza

Gadżet przydatny szczególnie dla palaczy, którzy nie chcą jednak żeby ich pasażerowie czuli się jak w popielniczce. To też przydatne urządzenie dla posiadaczy zwierząt. Każda z takich osób wie, jaki zapach pozostawia po sobie na przykład mokry pies. Gadżet jest bardzo prosty w użyciu, wystarczy podłączyć go do zapalniczki i voila. Uszlachetniacz oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych zapachów i przy okazji wytwarza ozon. Różnica będzie od razu wyczuwalna. Taki gadżet znajdziemy na przykład w Media Expert.

Miniaturowy ekspres do robienia kawy

Chociaż wszyscy wiemy, że ekspresy do kawy robią się coraz mniejsze, to ciężko uwierzyć, że takie urządzenie może się praktycznie zmieścić w ręce. Istnieje jednak ekspres, który jest mały, poręczny i służy do robienia kawy… w samochodzie. Jest to opcja dla prawdziwych kawoszy, którzy nie wyobrażają sobie wypić zwykłej kawy na stacji. Chociaż taki gadżet trochę kosztuje, to dla miłośnika kawy na pewno będzie bezcenny. Pyszna kawa jak z kawiarni, którą można zrobić na poboczu drogi albo podczas stania na stacji to też niecodzienna atrakcja.

Rękawiczki do prowadzenia samochodu

Dodatek, który obecnie nie ma zupełnie żadnego praktycznego zastosowania. Na pewno jednak dodaje nam bardzo dużo klasy i stylu, szczególnie w przypadku prowadzenia kabrioletu. Często takie rękawiczki sprzedają marki samochodów jako dodatki do swoich maszyn, jednak możemy je też kupić w sklepach z galanterią. To dobry prezent dla kierowcy samochodu vintage, który jest już zabytkiem.

Wyświetlacz trasy na szybie

Jazda z GPS-em zazwyczaj oznacza wpatrywanie się w ekran smartfona. Chociaż oczywiście możemy słuchać komend głosowych, to i tak lubimy potwierdzić informacje na ekranie. Oczywiście jest to średnio wygodne i zwiększa zagrożenie na drodze. Dlatego projektor HUD to idealne rozwiązanie, które pozwala na wyświetlanie informacji bezpośrednio na przedniej szybie samochodu. W ten sposób możemy zobaczyć strzałki, odległości, prędkość, informacje o korkach czy fotoradarach. Urządzenie łączy się przez Bluetooth z telefonem i obsługuje aplikacje pobrane na Android i iOS. Taki gadżet zwiększy nie tylko naszą wygodę, ale również nasze bezpieczeństwo na drodze.

Transmiter Bluetooth

Jest to urządzenie wielofunkcyjne, którego głównym celem jest obsługiwanie połączeń głosowych. Dzięki temu nie musimy trzymać telefonu przy uchu ani nie musimy korzystać z zestawu głośnomówiącego. Transmiter posiada mikrofon oraz algorytm, który redukuje echo, dzięki czemu rozmowa nie traci na jakości. Nie jest to jednak jedyna funkcja tego urządzenia. Możemy też na nim odtwarzać muzykę z pendrive’a albo karty pamięci. Sprzęt nie wymaga nawet instalowania dodatkowej aplikacji, wszystkie funkcje można znaleźć na panelu.

Organizer do bagażnika

Może nie jest to żadna nowość, ale jest to gadżet, który nigdy nie wychodzi z mody. Czy to skrzynka z przegródkami czy siatka z kieszeniami, którą można zawiesić na tylnych siedzeniach. Takie akcesoria zdecydowanie zwiększą poziom porządku w naszych samochodzie i zaoszczędzą czas, który spędzamy na lokalizowanie różnych fantów, które przewozimy w bagażniku.

Lokalizator kluczyków

Ostatni gadżet to coś idealnego dla zapominalskich. Chociaż każdemu z nas zdarzyło się chyba zapodziać kluczyki do samochodu. Na szczęście teraz jest na to sposób. Wystarczy dołączyć do kluczyków nadajnik przypominający mały breloczek. Jeżeli użyjemy odpowiedniego pilota, to nadajnik zacznie wydawać sygnał, dzięki któremu będziemy znaleźć kluczyki. Klucze mogą znajdować się aż 25 metrów od pilota, więc zasięg powinien nam wystarczyć.

Gdzie szukać gadżetów samochodowych?

Oczywiście przede wszystkim w sklepach z elektroniką i na stronach związanych z motoryzacją. Dobrym, a przede wszystkim tanim miejscem, gdzie możemy kupić różne gadżety samochodowe, są popularne sieci marketów. Lidl gazetka może być dobrym źródłem szukania okazji. Od czasu do czasu pojawiają się w niej oferty na różne sprzęty w okazyjnych cenach. Dzięki promocjom można za niewielką kwotę doposażyć swój samochód i ułatwić sobie jazdę.

Archiwum: luty 2022