Prezent dla kierowcy zdecydowanie nie jest najłatwiejszym upominkiem do wybrania, szczególnie dla osób niezmotoryzowanych. Sprawdź, jakie akcesoria sprawdzą się dla każdego kierowcy.

Praktyczne akcesoria, które ułatwią życie naszemu znajomemu, spędzającego dużo czasu za kółkiem, a może zabawne gadżety, które kierowca samochodu ciężarowego może zawiesić w kabinie? A może symboliczny kubek z motywem motoryzacyjnym? Kupisz je w supermarkecie, czy wyspecjalizowanym sklepie internetowym? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule.

Prezent dla świeżo upieczonego kierowcy

Prawo jazdy jest często jednym z najbardziej stresujących egzaminów. Dlatego gdy ktoś z bliskich zdaje ten test, możesz pomyśleć nad uczczeniem tej okazji. Jaki jednak byłby najlepszy podarunek dla młodego kierowcy? Najpierw warto zastanowić się, na jakiej płaszczyźnie będzie to ważne dla zdającego. Czy robi to z pasji do samochodów, czy też z powodów czysto praktycznych? W tym drugim przypadku upominek może być tylko symbolicznie związany z jazdą samochodem.

Jaki prezent dla nowego kierowcy kupić?

Wtedy możesz zakupić np. czekoladkę w kształcie pojazdu, czy koła. To niezbyt drogi, słodki upominek, który na pewno zostanie doceniony. Zapakowany w elegancki kartonik, na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanego. Jako podarunek dla nowego kierowcy może przydać się również uchwyt na telefon.

prezent dla kierowcy - Jaki prezent dla nowego kierowcy kupić?

Dlaczego? Młode osoby jadące samochodem często się gubią i korzystają z nawigacji. Takie ułatwienie pomoże im w bezpieczny sposób poruszać się po drodze, jednocześnie będą mogły wygodnie trzymać swój smartfon, zwykle pełniący jednocześnie funkcję mapy.

Jeśli organizujesz przyjęcie z okazji zdanego prawa jazdy, nie zapomnij o zakupie tortu, który będzie to podkreślał. Zamów go w dobrej cukierni, która ozdobi go motywami związanymi właśnie z jazdą autem.

Jaki prezent dla kierowcy zawodowego? Najlepsze pomysły

Oryginalny prezent dla kierowcy zawodowego to już nieco inna kwestia. Taka osoba jest na stałe związana z samochodami oraz podróżami, dlatego powinien być on zarówno użytkowy, jak i ciekawy. W końcu miło jest czasem dostać brelok lub kubek z motywem samochodowym, jednak jeśli wciąż tego typu motywy będą się powtarzać, stanie się to najzwyczajniej w świecie nudne. Z tego powodu, wybierając praktyczny prezent dla kierowcy samochodu ciężarowego, musisz zastanowić się nad konkretną specyfiką pracy danej osoby.

Propozycje praktycznych prezentów dla kierowcy tira

Kierowca ciężarówki często sypia we własnym samochodzie. Być może więc dobrym rozwiązaniem okaże się zakup niewielkiej poduszki z motywem pojazdu lub też z tworzoną na zamówienie poszewką, na której będzie znajdować się model ulubionego pojazdu obdarowywanej osoby. Gdy zaś masz do czynienia z prawdziwym pasjonatem motoryzacji, który uwielbia kolekcjonować różnego typu przedmioty, możesz postawić na zakup pomniejszonego modelu jego ulubionego pojazdu. To na pewno będzie pamiątką na lata!

Co oprócz poduszki na prezent?

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla kierowcy może okazać się zakup leżaka, który właściciel będzie mógł wozić w swoim aucie. Taki podarunek dla tirowca pozwoli mu odpocząć na parkingu poza swoim samochodem, a jeśli na dodatek wybierzesz model z materiałem nawiązującym właśnie do jego zawodu, może okazać się to strzał w dziesiątkę, a możesz kupić go w niemal każdym sklepie.

Użyteczny podarunek dla kierowcy ciężarówki

Może jednak wolisz postawić na praktyczny prezent dla kierowcy tira? Zastanów się nad tym, co bliskiej osobie może być potrzebne w podróży i tym właśnie się kieruj. Posłuchaj, na co dana osoba narzeka i co sama chciałaby posiadać i wtedy zacznij zastanawiać się nad konkretnym przedmiotem.

Często bardzo użyteczny może okazać się bidon, dobrej jakości butelka z filtrem lub termos. To zużywające się po jakimś czasie produkty, które na pewno zostaną wykorzystane, jeśli zaś aspekt estetyczny wydaje się istotny, zawsze możesz poszukać modeli, które np. mają napisy powiązane z motoryzacją lub podróżami.

Odzież i gadżety dla kierowcy samochodu ciężarowego

Innym użytecznym produktem może być kurtka przeciwdeszczowa albo czapka z daszkiem. Tego typu ubrania jesteś w stanie zakupić, nawet nie znając bardzo dokładnych wymiarów obdarowywanej osoby, a bez wątpienia przydadzą się w trasie!

Możesz też postawić na gadżety dla kierowcy tira. Przydać się może np. wielozadaniowy scyzoryk, który bez wątpienia będzie przydatny w trasie bądź też notatnik specjalnie zaprojektowany dla osoby wykonującej tego typu zawód. Nie ograniczaj się, szukając podarunku dla kierowcy!

Prezent dla kierowcy rajdowego – co kupić?

Rajdy wiążą się zarówno z dużą dawką adrenaliny, jak i z niewielką dawką wolnego czasu w trakcie drogi. Dlatego pamiętaj o tym, wybierając prezent dla fana szybkiej jazdy po niekoniecznie równym terenie. Z myślą o nim możesz zakupić zestaw głośnomówiący, dzięki któremu kierowca nie będzie musiał odrywać rąk od kierownicy, aby móc porozmawiać.

Prezent dla kierowcy rajdowego – co kupić?

Prezent dla kierowcy rajdowego – na różne okazje

Bliska osoba wciąż korzysta z papierowej mapy? Jeśli tak, zawsze możesz kupić etui, dzięki któremu będzie dłużej sprawna oraz mniej podatna na przeróżne warunki pogodowe, brud czy błoto.

Prezentem dla kierowcy rajdowego mogą być także elementy wyposażenia auta. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby dla takiej osoby zakupić podstawowe narzędzia, które mogą jej pomóc przy naprawie samochodu bądź też zapasową apteczkę, którą np. będzie wyróżniał ciekawy kształt.

W trakcie trasy taki kierowca nie może sięgać po alkohol z powodów, które wydają się chyba oczywiste. Dlatego, paradoksalnie, dobry podarunek dla kierowcy to być może… dobrej jakości wino czy piwo. Zakup je w ładnym, ozdobnym opakowaniu, które zostanie z tą osobą na dłużej, jednocześnie pozwalając jej cieszyć się pysznym alkoholem z wyższej półki.

Śmieszny prezent dla kierowcy – podejdź do tego z humorem

Masz już dość nudnych i sztampowych upominków? Postaw na coś z humorem. Możesz zakupić plakat lub rysunek do powieszenia na ścianie, wykonany przez satyryka. To może być dobry prezent dla kierowcy autobusu, samochodu ciężarowego lub też amatora, który dopiero zaczyna swoją przygodę z jazdą samochodem. Możesz skorzystać z już gotowych wzorów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z twórcą, który przygotuje projekt specjalnie na zamówienie.

Co jeszcze może ucieszyć właściciela samochodu?

Dobrze sprawdzić mogą się również śmieszne gadżety dla kierowcy ciężarówki. Choć regularne kupowanie kubków lub traktowanie ich jako podstawowego prezentu to często nie najlepsza droga, to jeśli trafisz na model o ciekawym wzorze, nie wahaj się go kupić! Nawet gdy będzie miał być jedynie dodatkiem do ostatecznego podarunku. Sympatyczne kartki z miłymi, lecz zabawnymi słowami bądź nawiązania do ulubionych gier samochodowych to także trop, którym warto podążać.Nieważne, ile wydajesz na upominek. Najistotniejsze, by dokonać przemyślanego zakupu, który sprawi przyjemność obdarowywanej osobie i tym właśnie kieruj się przede wszystkim przy wyborze.

Jeśli naprawdę nie masz pomysłu na prezent dla kierowcy, możesz zawsze ją o to zapytać lub też porozmawiać z innymi bliskimi jej osobami. Obecnie na rynku dostępne są liczne gadżety związane z motoryzacją, dlatego na pewno uda znaleźć ci się coś dopasowanego do potrzeb drugiej osoby.

Archiwum: maj 2021