Poznaj najwyższej jakości kamery samochodowe. Ranking przez nas przygotowany sprawi, że łatwiej będzie ci podjąć decyzję przed zakupem sprzętu. Z poradnika dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę, zanim dokonasz wyboru. Wzięliśmy pod uwagę najważniejsze parametry, ale także wygodę obsługi i opinie klientów.

Jaka kamera samochodowa?

Czym charakteryzują się najlepsze kamery samochodowe? Jednym z istotnych parametrów jest jakość zapisu. Nie pomoże ci samo zarejestrowanie zdarzenia, jeśli film będzie nagrany w kiepskiej jakości i niewyraźny. Najlepsze urządzenia wyposażone są w technologię 4K, dzięki czemu nawet na dużym ekranie będziesz w stanie obejrzeć swoje nagranie ze wszystkimi szczegółami w najwyższej rozdzielczości.

Rozdzielczość i kąt nagrywania

Istotnym parametrem, który klasyfikuje kamery samochodowe, jest wspomniana rozdzielczość, a także kąt nagrywania. Rozdzielczość nagrywania jest powiązana z formatem zapisu. Im jest wyższa, tym lepsza jakość filmów. Natomiast kąt nagrywania określa, jak szeroki obraz uchwyci rejestrator. Przy wyższych wartościach kątów, kamera obejmie większe pole z przodu lub z tyłu twojego auta.

Producent

Konsumenci bardzo często zwracają uwagę na markę urządzenia, ponieważ niektórzy producenci cieszą się na rynku większym zaufaniem od innych. Warto wziąć to pod uwagę, ale nie może to być jedyny wyznacznik, bo czasem mniej znana firma wypuści lepszy model niż ta z ugruntowaną pozycją i wieloma modelami kamer samochodowych do wyboru. 

Wartość przysłony

Wartość przysłony określana jest literą f. Im większa jest liczba, która po niej następuje, tym więcej światła wpada przez obiektyw rejestratora. Dzięki temu nagrania wykonane nocą są lepiej widoczne w przypadku urządzeń charakteryzujących się wyższym parametrem przysłony.

Sposób mocowania

Sposób mocowania różni się w zależności od modelu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to element dodatkowy, a najważniejsze są parametry techniczne kamery. Jest to słuszne, ale tylko częściowo. Jeśli w danym modelu zostało zastosowane rozwiązanie mocowania urządzenia do szyby na klej, to musi być on na tyle mocny, żeby nie odpadło podczas jazdy. Istotne jest też miejsce montażu, kamery samochodowe nie powinny zasłaniać pola widzenia, ponieważ wpływa to znacząco na bezpieczeństwo.

Rodzaj i pojemność kart pamięci

Kamery samochodowe dostępne na rynku są kompatybilne z różnego rodzaju kartami pamięci. Warto wybrać tę, która obsługuje karty o dużej pojemności lub tę, w której wbudowano duży dysk twardy. Dzięki temu nie narazisz się na nadpisanie i utratę ważnego nagrania przez kolejne, które się pojawi.

Czas pracy

W dzisiejszych czasach wiele osób posiada kilka urządzeń wymagających ładowania. Smartfon, laptop czy właśnie kamery samochodowe do swojego działania wymagają pełnej baterii. Im wyższa jej pojemność, tym rzadziej zachodzi konieczność jej ładowania. W efekcie korzystanie z urządzenia staje się przyjemniejsze i bardziej komfortowe. 

Obsługa

Wybierając najlepsze kamery samochodowe do naszego rankingu, wzięliśmy pod uwagę też łatwość ich obsługi. Idealne urządzenie powinno być intuicyjne i proste w obsłudze nawet podczas jazdy tak, aby ograniczyć ryzyko utraty koncentracji. Najwygodniejsze są systemy głosowe, jednak nie działają jeszcze idealnie i mogą przysporzyć więcej problemów niż pożytku.

Wbudowany wyświetlacz

Bardzo istotnym elementem kamer z wyższej półki jest wbudowany wyświetlacz, ułatwiający przeglądanie filmów i zarządzanie nagraniami. Nie każdy wozi ze sobą laptopa, do którego można podłączyć urządzenie, a dzięki wbudowanemu ekranowi będziesz w stanie łatwo i szybko sprawdzić swoje nagrania i nimi zarządzać.

Design

Wygląd kamer samochodowych nie jest najważniejszym z elementów, które powinno się brać pod uwagę podczas rekonesansu, ale dla wielu osób ma duże znaczenie. Z tego też powodu przy każdym urządzeniu znajdziesz też opis i ocenę stylistyki oraz jakości materiałów, z których zostało wykonane.

Dodatkowe funkcje

Kamery samochodowe przód/tył często wyposażane są w dodatkowe funkcje, które nie wpływają znacząco na jakość nagrań i samą pracę urządzenia, ale bywają bardzo przydatne. Warto przeanalizować, czy wybrana przez ciebie kamera umożliwia więcej działań niż sama rejestracja. Jakie to mogą być funkcje? Część urządzeń wyposażono w GPS, dodatkowe filtry czy aplikacje ułatwiające ich obsługę. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz idealną dla siebie kamerą samochodową. Bezprzewodowa łączność jest raczej standardem we wszystkich modelach, ale może zainteresuje cię kamera samochodowa z czujnikiem ruchu?

70mai A800S 4K Dual Set – wybór redakcji

W tym rankingu zdecydowanym i jednogłośnym zwycięzcą została kamera 70mai 4K. Wśród rejestratorów samochodowych jakość 4K to rzadkość, a jeśli już się pojawia, to takie urządzenie kosztuje około 2 tysięcy złotych. Wyżej wymieniony model to tak naprawdę cały zestaw, w skład którego wchodzi kamera przednia, tylna i wyświetlacz. W tym modelu zastosowano fenomenalny sensor optyczny Sony, umożliwiający dokładne nagrania ze wszystkimi szczegółami, który w połączeniu z przysłoną f/1.8 pozwala na nagrywanie nocne. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję GPS, dzięki czemu zawsze znasz swoją dokładną pozycję. 70mai obsługuje karty pamięci aż do 128 GB, zapętla nagrania, ale wyposażona jest w specjalny sensor wstrząsów, który uchroni przed nadpisaniem nagranie nim wykryte. Przydatne jest to w sytuacji, gdy pozostawiłeś auto na parkingu, a wbudowany czujnik ruchu i wstrząsów aktywował kamerę, która zarejestrowała jakieś ważne zdarzenie.

70Mai Smart Dash Cam 4K A800S + RC06
Zalety
 • Wyświetlacz 4K pozwala na nagrywanie wysokiej jakości obrazów.
 • Zastosowanie technologii G-sensor pozwala na automatyczne zapisywanie nagrania w przypadku wstrząsu lub kolizji.
 • Dodatkowy pilot RC06 umożliwia łatwe sterowanie kamerą podczas jazdy.
 • Kompaktowy rozmiar i łatwy montaż zapewniają wygodę użytkowania.
Wady
 • Jakość nagrywania w nocy nie jest idealna.
 • Brak wbudowanej pamięci wewnętrznej, wymaga zakupu karty SD.

70Mai Smart Dash Cam 4K A800S + RC06 to zaawansowana kamera samochodowa z funkcją nagrywania w jakości 4K. Posiada szeroki kąt widzenia 140 stopni oraz wbudowany moduł GPS. Wraz z dodatkowym modułem RC06, umożliwia bezprzewodowe sterowanie za pomocą smartfona. Kamera wykrywa również kolizje, nagrywa dźwięk oraz posiada tryb nocny. Łatwa w instalacji i obsłudze, stanowi doskonałe narzędzie dla każdego kierowcy, który chce monitorować swoją jazdę oraz zabezpieczyć się w razie wypadku.

Vantrue E2 – gdy cena nie gra roli

Vantrue E2 to wysokiej jakości zestaw kamer przód/tył z dodatkowym wyświetlaczem. Urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości plastiku i ma bardzo przyjemny design. Vantrue to prawdziwy kombajn wśród tego typu sprzętów, a jego wszystkich możliwości nie sposób wymienić. Zastosowana w rejestratorze przysłona o wartości f/1.8 pozwala na nagrywanie wysokiej jakości filmów nawet w warunkach nocnych. Sporym minusem jest brak jakości 4K, ale oferowane 2,7K jest w zupełności wystarczające, aby uchwycić na filmie wszystko, co konieczne.

Kamera Vantrue ma lokalizację GPS, sensor ruchu oraz wstrząsów. Zabezpieczono też przed nadpisaniem pliki, podczas których zadziałał jeden ze wbudowanych sensorów, Dodatkowo urządzenie wyposażono w przyzwoity system sterowaniem głosowym, dzięki czemu zwiększono bezpieczeństwo obsługi podczas jazdy. Do kamery można pobrać dedykowaną aplikację znacznie ułatwiającą jej obsługę. Cena tego urządzenia jest niestety dość wysoka i wynosi około 950 złotych. 

Vantrue Kamera Samochodowa E2
Zalety
 • Zapis w wysokiej jakości Full HD 1080p.
 • Wbudowany czujnik ruchu i tryb parkowania dla dodatkowego bezpieczeństwa.
 • Obsługa karty microSD do 256GB, zapewniająca wiele godzin nagrywania.
Wady
 • Kiepska jakość dźwięku podczas nagrywania.
 • Brak wbudowanego GPS do śledzenia lokalizacji.

Vantrue Kamera Samochodowa E2 to wysoce zaawansowany produkt dla każdego kierowcy. Dzięki 1080p Full HD i 170-stopniowemu szerokokątnemu obiektywowi, kamera rejestruje każdy szczegół drogi. Funkcja WDR poprawia jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia, natomiast czujnik ruchu pozwala na automatyczne nagrywanie w przypadku wykrycia ruchu. Kamera ma także wbudowany system GPS, który rejestruje dane o prędkości i położeniu pojazdu. Dzięki opcjonalnym trybom nagrywania, w tym trybowi parkingowemu, kamera jest idealna do monitorowania i ochrony pojazdu w każdej sytuacji. Kompaktowy design i łatwość obsługi sprawiają, że Vantrue Kamera Samochodowa E2 jest idealnym wyborem dla każdego kierowcy, który chce mieć pewność, że na drodze zawsze będzie bezpieczny.

Viofo A129 Plus GPS DUAL – szerokokątny obraz

Na rynku z łatwością znajdziesz wiele zestawów kamer, ale Viofo A129 to jeden z lepszych i godnych polecenia produktów. Kamera zapewnia kąt widzenia 160 stopni, co sprawia, że uchwycisz całą drogę zarówno przed, jak i za sobą. Wartość przysłony obiektywu tego urządzenia to f/1.6 co powoduje, że nagrania wykonane nocą są bardzo wyraźne i jasne, bez ziaren i rozmyć. Rozdzielczość Full HD sprawia, że z łatwością dostrzeżesz wszystkie szczegóły, oglądając wideo na dużym ekranie. Producenci urządzenia Viofo dają gwarancję jego pracy w zakresie temperatur od -20 do +50 stopni Celsjusza, a to wszystko dzięki zastosowaniu specjalnego kondensatora. A129 wyposażono w bezprzewodową łączność Wi-Fi oraz Bluetooth, a także sensory wspomagające nagrywanie podczas postoju auta na parkingu. Kamera działa w kilku trybach, między innymi poklatkowym czy po detekcji ruchu. Kamera jest bardzo przyjemna dla oka. Tym, co będzie widoczne od strony kierowcy, jest duży wyraźny wyświetlacz. 

Viofo A129 Plus GPS DUAL
Zalety
 • Wysoka jakość nagrywania w rozdzielczości 4K – doskonałe szczegóły obrazu
 • Dwukanałowy system nagrywania (przód i tył) z funkcją GPS – kompleksowa ochrona pojazdu
 • Łatwy w montażu i obsłudze – gotowy do użycia w kilka minut
 • Wyposażony w wiele funkcji ułatwiających użytkowanie, np. automatyczne wyłączanie, detekcję ruchu i wiele innych
Wady
 • Jakość nagrywania w nocy jest przeciętna.
 • Instalacja kamery wymaga trochę czasu i umiejętności.

Viofo A129 Plus GPS DUAL to zaawansowany dashcam, który nagrywa w jakości 4K i pozwala na jednoczesną rejestrację z dwóch kamer. Posiada wbudowany moduł GPS, który pozwala na śledzenie prędkości i lokalizacji pojazdu, a także funkcję parkingu, która nagrywa nawet gdy samochód jest zaparkowany. Wbudowany ekran LCD pozwala na podgląd nagrania w czasie rzeczywistym, a aplikacja mobilna umożliwia zdalny podgląd i zarządzanie ustawieniami. Dzięki funkcji detekcji ruchu oraz zaawansowanemu algorytmowi kompresji wideo, Viofo A129 Plus GPS DUAL zapisuje najważniejsze momenty podczas jazdy w wysokiej jakości i zapewnia ochronę przed niepotrzebnymi kosztami związanymi z wypadkami drogowymi.

Mio MiVue C570 – dobry stosunek ceny do jakości

Mio to producent znany z jakości przenośnego sprzętu Hi-Fi. MiVue C570 jest dowodem na to, że inżynierowie tej firmy znają się nie tylko na sprzęcie audio. Kamera wyposażona została w trzyosiowy sensor wykrywający drgania i ruch, dzięki czemu działa jak fotopułapka i aktywuje się, gdy wykryje ruch lub wstrząsy. Urządzenie wyposażono w przejrzysty ekran o przekątnej 2 cali, który ułatwia obsługę kamery. 

W projekcie zastosowano bardzo dobrą matrycę Sony STARVIS CMOS o wartości przysłony f/1.8, dzięki czemu nagrania nocne są równie dobre, jak te wykonane w dzień. Zastosowano tu przyzwoity kąt widzenia 150 stopni, dlatego z łatwością zarejestrujesz każdy szczegół na drodze przed tobą. Kamera nagrywa w jakości Full HD 1080p. Nie jest to najnowsza technologia, ale wideo będzie wyraźne ze wszystkimi szczegółami, nawet podczas odtwarzania na dużym ekranie.

MIO MiVue C570
Zalety
 • Kompaktowy design, łatwy w zamontowaniu w samochodzie.
 • Wyraźny obraz i dobra jakość nagrywania dzięki rozdzielczości Full HD.
 • Wyposażony w szereg funkcji bezpieczeństwa, takich jak ostrzeżenia o strefach ograniczonej prędkości i asystent pasa ruchu.
 • Miejsce na kartę pamięci microSD do 128GB, co umożliwia dłuższe nagrywanie i przechowywanie nagrań.
Wady
 • Jakość nagrywania nie jest najlepsza.
 • Ekran jest stosunkowo mały i może być trudny do odczytania.

MIO MiVue C570 to zaawansowany wideorejestrator samochodowy, który rejestruje obraz w jakości Full HD z szerokim kątem widzenia. Wyposażony jest w tryb nocny, co umożliwia nagrywanie w niskim oświetleniu. Dzięki funkcji nagrywania w pętli, nagrania są automatycznie zapisywane i nadpisywane na karcie pamięci. Urządzenie posiada także asystenta pasa ruchu, ostrzeżenie przed kolizją i system ostrzegania przed fotoradarami. MIO MiVue C570 to nie tylko narzędzie bezpieczeństwa, ale także przydatny gadżet dla miłośników motoryzacji.

Mikavi PQ5 – lusterko z kamerą

Mikavi PQ5 to polski produkt mający wszystko, co dobra kamera mieć powinna. W zestawie otrzymujesz kamerę przednią i tylną oraz wyświetlacz pełniący także funkcję lusterka. Przednia kamera jest rozdzielczości 2560×1440 HD, tylna natomiast 1920×1080 HD. Tylną kamerę wyposażono w inteligentny system cofania. W obu urządzeniach zarówno na przód, jak i tył zastosowano wysokiej jakości optykę Sony Starvis o zwiększonej czułości na światło, dzięki czemu nagrania nocne wyglądają równie dobrze, jak te wykonane w dzień. 

Przysłonę ustawiono na poziomie f/2.0 co jest rzadko spotykane w tego typu urządzeniach. Zastosowano tu też bardzo przyzwoity kąt widzenia, bo aż 170 stopni. Kamera Mikavi wyposażona jest w automatyczny tryb parkingowy. Urządzenie wykrywa, kiedy auto jest na postoju i automatycznie aktywuje tę opcję. Jak większość dobrych kamer, również i ta wykorzystuje sensory do wykrywania ruchu i wstrząsów. Cena tego urządzenia to około 950 złotych. 

Mikavi PQ5 DUAL
Zalety
 • Zwiększona wydajność dzięki dwóm rdzeniom procesora.
 • Możliwość podłączenia dwóch monitorów jednocześnie.
 • Szybkie ładowanie aplikacji dzięki 8 GB pamięci RAM.
 • Doskonała jakość obrazu dzięki karcie graficznej NVIDIA.
Wady
 • Wysoka cena produktu Mikavi PQ5 DUAL.
 • Możliwe problemy z zasięgiem sygnału Wi-Fi w niektórych warunkach.

Mikavi PQ5 DUAL to zaawansowany monitor studyjny zaprojektowany z myślą o profesjonalistach w dziedzinie nagrywania, miksowania i masteringowania dźwięku. Posiada dwie niezależne sekcje wzmacniaczy słuchawkowych z osobnymi regulatorami głośności, co umożliwia użytkownikowi pracę w duecie lub szybkie przełączanie między różnymi źródłami dźwięku. Wysokiej jakości głośniki zapewniają dokładne odwzorowanie dźwięku w szerokim zakresie częstotliwości, co umożliwia precyzyjną analizę i dopracowywanie dźwięku. Mikavi PQ5 DUAL to niezawodne narzędzie dla wymagających specjalistów, którzy cenią sobie jakość i niezawodność sprzętu.

Garmin Dash Cam Tandem – dobre rozwiązanie do taksówki

Garmin Dash to jedna z droższych kamer na rynku, gdy weźmiemy pod uwagę, że w zestawie nie otrzymasz typowej kamery przód/tył. W Cam Tandem postawiono na rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi w pojazdach służących do przewozu osób. Kamera przednia nagrywa wszystko, co się dzieje przed maską auta, natomiast tylna rejestruje wnętrze pojazdu. Przedni obiektyw nagrywa obraz w rozdzielczości 1440p, tylny natomiast w rozdzielczości 720p, co przy kwocie około 1200 złotych nie robi dobrego wrażenia. Garmin wyposażył swoje urządzenie w funkcję sterowania głosem oraz łączność bezprzewodową Wi-Fi. Dużym plusem jest przysłona na poziomie f/2.0, oraz duży kąt widzenia 180 stopni. W tej kamerze zastosowano także moduł GPS, dzięki czemu do swoich nagrań będziesz mógł dodać tagi z lokalizacją, co znacznie podniesie wiarygodność twoich filmów. Urządzenie mocuje się w aucie za pomocą uchwytu magnetycznego, który działa bardzo przyzwoicie. Kamera jest stabilna i nie odpada podczas jazdy.

Garmin Dash Cam Tandem
Zalety
 • Zapis obrazu z dwóch kamer jednocześnie – przedniej i wewnętrznej.
 • Wyświetlacz LCD o przekątnej 2 cali ułatwiający przeglądanie nagrań.
 • Funkcja Garmin Clarity HDR poprawiająca jakość nagrywanych filmów.
 • Możliwość zapisywania nagrań na karcie microSD do 512 GB.
Wady
 • Brak wbudowanego ekranu.
 • Wysoka cena w porównaniu do innych dashcamów.

Garmin Dash Cam Tandem to wysokiej jakości kamera samochodowa, która nagrywa zarówno na przedniej, jak i tylnej kamerze, co pozwala na jednoczesne rejestrowanie jazdy i wydarzeń za pojazdem. Kamera wykorzystuje rozdzielczość Full HD, a obraz wyświetlany jest na wyświetlaczu o przekątnej 2 cali. Wbudowany czujnik GPS umożliwia śledzenie położenia i prędkości pojazdu, a funkcja detekcji zderzenia automatycznie zapisuje nagrania w przypadku kolizji. Dodatkowo, kamera posiada funkcję monitorowania parkingu, która umożliwia rejestrację zdarzeń wokół pojazdu w czasie jego postoju. Garmin Dash Cam Tandem to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo na drodze i chcą mieć pełną kontrolę nad tym, co dzieje się wokół ich pojazdu.

Lamax C9 – zadba o twoje bezpieczeństwo

Lamax C9 to urządzenie mało znanego producenta, ale jest wykonane solidnie i warto się nad nim chwilę pochylić. Kamera charakteryzuje się bardzo przyzwoitymi parametrami, jednak cena oscylująca wokół 500 złotych za możliwość rejestracji jedynie przodu jest zdecydowanie za duża. Na uwagę zasługują dodatkowe funkcje C9, które poprawiają bezpieczeństwo podczas jazdy. Kamerą wyposażono w system ostrzegania przed zmianą pasa ruchu. Można go ustawić tak, aby aktywował się jedynie przy określonych prędkościach. 

Pozostałe parametry są na przyzwoitym poziomie, urządzenie ma sensor trzyosiowy, dzięki któremu wykrywa ruch i wstrząsy, po czym system aktywuje kamerę. Dodatkowo zastosowano tu moduł GPS współpracujący z systemem wykrywania radarów. Lamax C9 ma dobrą optykę i nagrywa filmy w rozdzielczości 2560 x 1080, a to w zupełności wystarcza do odtworzenia nagrania ze wszystkimi szczegółami na dużym ekranie. 

Lamax C9
Zalety
 • Znakomita jakość dźwięku o mocy 30W
 • Możliwość podłączenia urządzeń przez Bluetooth, USB, AUX oraz kartę SD
 • Duża wytrzymałość baterii umożliwiająca do 8 godzin ciągłego odtwarzania muzyki
 • Przenośny i łatwy w użyciu, idealny na imprezy na świeżym powietrzu
Wady
 • Jakość dźwięku może nie spełniać oczekiwań wymagających użytkowników
 • Brak wodoodporności, co może utrudnić użytkowanie w niekorzystnych warunkach pogodowych

Lamax C9 to nowoczesny smartfon z dużym, 6,5-calowym ekranem, wykonanym w technologii IPS. Dzięki procesorowi Octa-Core i 4 GB pamięci RAM, urządzenie działa szybko i płynnie. Ma wbudowaną pamięć o pojemności 64 GB, którą można rozszerzyć o kolejne 256 GB za pomocą karty microSD. C9 posiada podwójny aparat o rozdzielczości 16 Mpix i 2 Mpix oraz przedni aparat 8 Mpix. Smartfon działa na systemie Android 9 Pie i ma akumulator o pojemności 4000 mAh. Lamax C9 to doskonały wybór dla wymagających użytkowników, którzy szukają nie tylko funkcjonalności, ale także stylowego wyglądu.

Götze & Jensen DC800 – gdy chcesz ciąć koszty

Götze & Jensen DC800 to dobra kamera samochodowa w przyzwoitej cenie. Za około 350 złotych otrzymujesz urządzenie dobrze spełniające swoją funkcję. Kąt widzenia w tym modelu określono na 140 stopni, co nie jest zbyt dużą wartością, ale w pełni pozwala uchwycić całą jezdnię przed pojazdem wraz z pasami pobocznymi. Rozdzielczość też mogłaby być większa, jednak oferowane 1920 x 1080 Full HD pozwoli ci ze szczegółami odtwarzać nagrania na telewizorze czy komputerze. 

Kamera została wyposażona w tryb nocny, który poprawia jakość nagrywania po zmroku. Nie zabrakło w tym modelu ekranu LCD o przekątnej 2 cali, dzięki któremu otrzymujesz łatwiejszy dostęp do ustawień urządzenia i przechowywanych na nim plików. Sporym minusem jest brak w zestawie tylnej kamery. Jeśli zależy ci na niej, powinieneś wybrać inny model z naszego zestawienia.

GÖTZE & JENSEN DC800
Zalety
 • Intuicyjna i łatwa w obsłudze konstrukcja.
 • Wysoka wydajność dzięki dużej szybkości drukowania.
 • Możliwość drukowania na różnych rodzajach papieru.
 • Wbudowany system podglądu i edycji dokumentów.
Wady
 • Wysoka cena produktu GÖTZE & JENSEN DC800.
 • Może być zbyt zaawansowany technicznie dla początkujących użytkowników.

GÖTZE & JENSEN DC800 to wysokiej jakości, profesjonalna drukarka etykiet z termiczna technologią druku. Urządzenie posiada łatwy w obsłudze interfejs oraz umożliwia drukowanie w rozdzielczości do 300 dpi. DC800 jest również wyposażona w wiele funkcji, takich jak drukowanie kodów kreskowych i QR, numerów seryjnych i dat produkcji. Dzięki kompaktowym wymiarom oraz możliwości pracy w trybie offline, drukarka ta idealnie nadaje się do zastosowań w małych i średnich przedsiębiorstwach, w których wymagana jest szybka i precyzyjna etykietowanie produktów.

Nextbase 222G – dobra na początek

Nextbase 222G to urządzenie wyposażone we wszystkie podstawowe funkcje, ułatwiające użytkowanie kamery na co dzień. Sporym minusem jest brak w zestawie tylnego rejestratora, jednak przy kwocie, jaką należy zapłacić za Nextbase, spokojnie można to zaakceptować. Kamera ma wbudowany sensor ruchu i wstrząsów, który aktywuje ją po wykryciu aktywności. Ten model został dodatkowo wyposażony w moduł GPS pozwalający dodawać do nagrań lokalizację oraz prędkość auta. 

Obiektyw ma kąt widzenia 140 stopni, który czasem może okazać się niewystarczający do uchwycenia wszystkich elementów otoczenia pojazdu. Zastosowana rozdzielczość jest przyzwoita, jednak producent mógłby w tej kwocie zaoferować przynajmniej 2K zamiast 1080p w 30 klatkach lub 720p w 60 klatkach. Na uwagę zasługuje tu prosty montaż poprzez wygodny uchwyt Click & Go.

NEXTBASE 222G
Zalety
 • Wysoka jakość nagrywania w rozdzielczości Full HD (1080p)
 • Automatyczne nagrywanie przy włączeniu silnika samochodu
 • Możliwość korzystania z trybu parkingowego
 • Intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika
Wady
 • Brak wbudowanej funkcji nagrywania w nocy.
 • Ekran LCD nie jest dotykowy, co może utrudnić korzystanie.

NEXTBASE 222G to kompaktowa kamera samochodowa, zaprojektowana do nagrywania wysokiej jakości wideo podczas jazdy. Posiada 2,5-calowy ekran dotykowy, żyroskopowy czujnik G i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne wykrywanie kolizji i blokowanie pliku w razie wypadku. Kamera może nagrywać w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę, co zapewnia wyraźny obraz i płynne nagrania. Wbudowany GPS pozwala na śledzenie trasy i prędkości pojazdu, a także udostępnianie nagrania wraz z lokalizacją. Dzięki funkcji Parking Mode kamera może nagrywać, gdy samochód jest zaparkowany, co zwiększa bezpieczeństwo pojazdu i jego zawartości.

70Mai Smart Dash Cam 1S – jedna z najtańszych

70Mai zajmuje w naszym rankingu zarówno pierwsze, jak i ostatnie miejsce. Dash Cam 1S to proste urządzenie o słabym kącie widzenia 130 stopni i rozdzielczości Full HD 1080p. Kamera jest bardzo mała i poręczna, dzięki czemu z pewnością nie przesłania widoczności kierowcy. Ma wbudowany moduł GPS i sensory ruchu oraz wstrząsów. Możesz ją nabyć już od około 230 złotych, co sprawia, że ta prosta kamera wykazuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. 

Dash Cam 1S wyposażono w funkcję WDR, która dostosowuje poziom ekspozycji do warunków, dzięki czemu nagrywanie przyzwoitej jakości filmów możliwe jest także nocą. Do urządzenia dedykowano specjalną darmową aplikację ułatwiającą jego obsługę. 70Mai zadbał o użyteczne funkcje swojego najtańszego produktu, dzięki czemu znajdziesz w nim także bezprzewodową łączności Wi-Fi. Sporym minusem jest brak wyświetlacza, który w małym stopniu rekompensuje bezpłatna aplikacja.

70mai 1s D06 Night Vision
Zalety
 • Doskonała jakość nagrywania w nocy dzięki funkcji Night Vision.
 • Łatwy w montażu i obsłudze dzięki prostemu interfejsowi użytkownika.
 • Kompaktowy rozmiar i dyskretne umiejscowienie na przedniej szybie pojazdu.
 • Zawiera funkcje monitorowania parkowania, która chroni samochód w czasie nieobecności kierowcy.
Wady
 • Brak wbudowanego GPS
 • Może wymagać dodatkowej karty SD

70mai 1s D06 Night Vision to kamera samochodowa zapewniająca doskonałą jakość obrazu w dzień i w nocy. Wyposażona jest w zaawansowany system wizyjny, który pozwala na nagrywanie w rozdzielczości Full HD 1080p, a także zapewnia jasny i wyraźny obraz dzięki funkcji nocnego widzenia. Kompaktowy design i łatwa obsługa sprawiają, że kamera ta jest idealnym rozwiązaniem dla każdego kierowcy, który chce zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze oraz posiadać niezawodne narzędzie do nagrywania wypadków lub innych zdarzeń na drodze. 70mai 1s D06 Night Vision to niezbędny gadżet dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo i wygodę podczas jazdy samochodem.

Kamery samochodowe – najlepsze marki

Jak wybrać najlepszą kamerę samochodową? Wielu klientów często kieruje się marką produktu. Firmy budują zaufanie latami, dążąc do najlepszej jakości wykonania. Bardzo często idzie to niestety w parze z wysoką ceną zakupu, jak ma to miejsce w przypadku urządzenia marki Garmin. Bez wątpienia Dash Cam Tandem jest kamerą bardzo dobrą, wykonaną z najwyższej jakości materiałów, ale cena ponad 1200 złotych, jest zdecydowanie zbyt wysoka.

Godny uwagi jest też producent sprzętu Hi-Fi. Mowa tu o Mio, który wypuścił na rynek bardzo dobre urządzenie rejestrujące w o wiele niższej kwocie niż ma to miejsce w przypadku Garmina. 

70Mai ściśle współpracuje z Xiaomi, chińską firmą, która przebojem weszła na światowy rynek smartfonów. Produkty od 70Mai są bardzo dobrze wyposażone, przy czym ustalone ceny nie są zbyt wygórowane. Dzięki naszemu rankingowi poznałeś producentów i ich najlepsze modele, co powinno ułatwić ci podjęcie decyzji. Dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby i wybierz odpowiednią kamerę samochodową.

Kamery samochodowe – najczęściej zadawane pytania”

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kamery samochodowej?

Wybierając urządzenie rejestrujące, powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kąt pola widzenia i rozdzielczość wideo. Dodatkowo zweryfikuj czy w zestawie znajduje się także tylna kamera, jeśli ci na niej zależy.

Czy kamera samochodowa nagrywa na postoju?

Kamery wyposażone w sensor trzyosiowy oraz specjalny system, mają możliwość nagrywania obrazu po wykryciu ruchu lub wstrząsów.

Czy potrzebny jest GPS w wideorejestratorze?

GPS w kamerze jest przydatny, ponieważ dzięki niemu możesz dodać do nagrania tagi z lokalizacją oraz prędkością.

Czy kamera w samochodzie działa przy wyłączonym silniku?

Uzależnione jest to od zaleceń producenta i sposoby montażu. Większość modeli oferuje opcje nagrywania przy wyłączonym silniku.

Czy z kamery w samochodzie jest dźwięk?

Większość kamer ma wbudowany mikrofon, pozwalający na rejestrację dźwięku.

Ile czasu nagrywa kamera samochodowa?

Kamery mają zazwyczaj opcję zapętlania nagrań, dzięki czemu mogą działać bez przerwy, o ile mają stały dostęp do prądu.

Gdzie umieścić kamerę w samochodzie?

Kamerę należy umieścić zgodnie z zaleceniami producenta, w miejscu nieograniczającym twojej widoczności. 

Archiwum: kwiecień 2023