Na samym początku należy podkreślić, na jakie kwestie zwracać uwagę, wybierając uchwyt samochodowy. Podstawową zasadą jest to, że gadżet taki jak smartfon, czy inne urządzenie o podobnych wymiarach i funkcjach powinno służyć jedynie do poprawy komfortu jazdy – poprzez nawigację lub aplikacje multimedialne. W innym przypadku takie akcesorium będzie tylko dekoncentrować. 

Dlaczego warto wybrać dobry uchwyt na telefon do auta?

Dobry uchwyt do telefonu umożliwia wykorzystanie urządzenia właśnie we wspomniany wcześniej sposób. Wyklucza tak niepożądane reakcje, jak poszukiwanie smartfona w meandrach bocznych kieszeni, tunelu środkowego, czy schowku pojazdu, chociażby w celu odebrania połączenia. 

Oprócz tego akcesorium nie będzie ograniczać pola widzenia, czy wymuszać na kierowcy, na przykład trzymanie smartfona na udzie, czy siedzeniu pasażera i zerkania co chwilę w celu nawigacji po aktualnej trasie. Między innymi ze względu na te kwestie warto sprawdzić, który uchwyt na telefon będzie najlepszy. Przedstawiamy nasze propozycje uchwytów na telefon do samochodu.

Jakie są rodzaje uchwytów na telefon do samochodu?

Przeglądając oferty poszczególnych producentów, można zauważyć, że konstrukcje ich urządzeń obracają się wokół 6 profili, jeśli chodzi o projekt uchwytu na telefon. Spośród wspomnianych 6 można wyróżnić 3 główne. W tej grupie znajdują się:

  • uchwyty na kratkę wentylacyjną lub slot CD;
  • uchwyty na przednią szybę;
  • uchwyty na deskę rozdzielczą z przyssawką.

Jakie inne style wykonywania uchwytów są stosowane przez producentów? Może to być typ mocowania rodzaju uchwyt na kubek, 12V gniazdo, a także elementy wyposażenia, które są na stałe przymocowane do deski rozdzielczej. Należy jednak mieć na uwadze, że wspomniane odmiany nie są aż tak popularne, jak trzy wcześniej wymienione.

Trzymanie telefonu w uchwycie – czym charakteryzują się trzy najpopularniejsze odmiany?

Wspomniane produkty: z mocowaniem na przedniej szybie, na desce rozdzielczej z przyssawką, a także na kratce wentylacyjnej, wykorzystują dwie różne metody zabezpieczenia telefonu. 

W pierwszym przypadku polega to na przymocowaniu niedużej, metalowej nakładki na tylną część obudowy smartfona. Umożliwia to utrzymanie urządzenia w miejscu za sprawą magnesu na uchwycie. Z kolei druga forma mocowania wykorzystuje zacisk, który zabezpiecza telefon w trzech miejscach: z boku, z góry i z dołu, a niekiedy i z góry.

Każdy z wymienionych wcześniej stylów ma zarówno plusy, jak i minusy. Pomimo tego, że niektóre są wygodniejsze w porównaniu z resztą produktów dostępnych na rynku, każdy z uchwytów na telefon spełnia swoją funkcję – umożliwia bezpieczną i komfortową jazdę.

Baseus Metal Age – uchwyt samochodowy do telefonu na kratkę wentylacyjną lub slot CD

Metal Age Baseus uchwyt do samochodu, który sprawdzi się w przypadku każdego pojazdu, ma kratkę wentylacyjną lub slot CD. Lokalizacja montażu sprawia, że Baseus Metal Age jest bardzo wygodny dla kierowcy pod względem czytania, a także sięgania po telefon, na przykład w celu odebrania lub odrzucenia połączenia, czy przeczytania wiadomości. 

W przypadku tego uchwytu do samochodu trzeba mieć jedynie na uwadze, że akcesoria nie działają dobrze z otworami wentylacyjnymi, które są wysokie i wąskie lub mają nieregularny, nietypowym kształt. W takim przypadku trudno montować Metal Age Baseus i nie martwić się o pozycję telefonu. Dlatego, jeśli ktoś ma w swoim aucie kratki o wspomnianej charakterystyce, to powinien znaleźć lepszą alternatywę.

Baseus Metal Age jest wyposażony w grawitacyjny system mocowania. Oznacza to, że zaciska się automatycznie pod wpływem wagi włożonego do niego urządzenia. Tym samym zapewnia pewną stabilizację i odpowiednio zabezpiecza smartfon. Baseus Metal Age ma nowoczesny design, sprawiający, że akcesorium wpasuje się w koncepcję praktycznie każdego wnętrza. Z tego segmentu warto zwrócić uwagę również na Baseus Glaze.

Baseus Big – uchwyt na deskę rozdzielczą z przyssawką

Jeśli kierowcy najlepiej nawiguje się i korzysta ze smartfona przymocowanego na kokpicie pojazdu, to warto, aby zwrócił uwagę na uchwyt do samochodu Baseus Big. Dokładnie model Big Energy Car Mount Wireless Charger w kolorze czarnym, z wykończeniem obejmującym metal, szkło, silikon oraz plastik.

Baseus Big utrzymuje telefon za sprawą kapsla magnetycznego. Natomiast na kokpicie może zostać zamontowany za pośrednictwem taśmy dwustronnej. Inna opcja instalacji akcesorium to umieszczenie go na kratce nawiewu. 

Cechą szczególną Baseus Big jest nie tylko wygodny sposób montażu, ale także opcja wyposażenia obejmująca szybkie ładowanie bezprzewodowe 15W. Co więcej, za sprawą wzmocnionej cewki miedzianej tempo ładowania jest o 50% wyższe niż w przypadku standardowych bezprzewodowych ładowarek. 

O wysokiej jakości Baseus Big świadczy również świetny układ scalony i kondensator, a także możliwość ładowania telefonu w etui z funkcją MagSafe. Ze względu na wytrzymałość oraz stabilne działanie produkty firmy Baseus są jednym z pierwszych wyborów, jeśli chodzi o idealny uchwyt na telefon. Oprócz tego producent proponuje najlepsze ceny za swoje mocowanie – atrakcyjne stawki są oferowane również przez dostawców.

Reinston EUT21 – uchwyt magnetyczny na przednią szybę

Magnetyczny uchwyt do samochodu Reinston EUT21 jest prosty w montażu, a także zapewnia stabilny chwyt. Projekt akcesorium umożliwia jego instalację na szybach i deskach rozdzielczych. Na uwagę zasługuje fakt, że przyssawka Reinston EUT21 została pokryta specjalną powłoką żelową, co sprawia, że można ją używać na kokpicie o praktycznie każdym materiale wykończenia.

Produkt może być też regulowany zarówno jeśli chodzi o odległość od miejsca montażu, jak i stopień obrotu – zastosowanie ma tutaj zakres aż 360 stopni. Pozycja uchwytu na telefon jest ustabilizowana m.in. za sprawą mocnych magnesów neodymowych. Trzeba też podkreślić, że Reinston EUT21 jest kompatybilny z praktycznie każdym modelem telefonu.

Archiwum: grudzień 2022