Dbanie o brodę w trasie jest trudniejsze, ale nie możesz z niego zrezygnować. W końcu chyba nie chcesz, aby twoja grzywa była w złej kondycji, a koniec końców konieczne było sięgnięcie po maszynkę do golenia, prawda? W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące pielęgnacji brody w trasie. Przeczytaj, jakie są podstawowe zasady!

Jak dbać o zarost w trasie – podstawowe zasady

Nawet będąc w podróży, nie możesz pozostawić brody samej sobie. Jeśli tak postąpisz, to możesz być pewny, że w niedługim czasie stanie się matowa i nierówna. Krótko mówiąc, na pewno nie będzie twoją ozdobą. Pamiętaj zatem o kilku prostych zasadach w trasie, aby móc nieustannie cieszyć się bujną i piękną brodą!

Czyszczenie i nawilżanie

Najważniejsze jest to, abyś regularnie oczyszczał swoją brodę. Każdego dnia poświęć chwilę czasu w godzinach wieczornych, aby dokładnie ją umyć i pozbyć się kurzu, resztek jedzenia i innych zanieczyszczeń. Istotne jest też jej porządne nawilżanie. Zawsze miej pod ręką ulubiony olejek do brody i gdy tylko zauważysz, że staje się sucha – nawilżaj ją. Poza tym dbaj o brodę od środka, czyli pamiętaj, aby pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. 

Czesanie brody

Nawet w trasie powinieneś dbać o to, aby twoja broda prezentowała się doskonale. W tym celu niezbędne jest jej układanie i czesanie za pomocą szczotki czy grzebyka do brody. Musisz jednak wiedzieć, że nie powinno odbywać się to zbyt często, ponieważ tego typu czynności usuwają sebum (składnik nawilżający skórę i zarost), a to prowadzi do podrażnień skóry i uszkodzenia brody.

Wyposażenie kosmetyczki brodacza – co musi zawierać?

W twojej kosmetyczce powinny znaleźć się kosmetyki stworzone do pielęgnacji brody. Tego typu produkty mają odpowiedni skład, który jest w pełni dostosowany do potrzeb twojego zarostu i znajdującej się pod nim skóry twarzy.

Produkty do oczyszczania brody 

Niezbędnym elementem są preparaty, które będą służyły ci do mycia brody. Możesz wybrać szampon, żel lub mydło w kostce – każdy z tych kosmetyków powinien być przeznaczony dla brodaczy. Zwykły szampon do włosów czy żel pod prysznic nie jest dobrym wyborem, ponieważ zawiera intensywnie pieniące się substancje powierzchniowo czynne, które mogą podrażniać i wysuszać skórę, a nawet powodować występowanie uciążliwych wyprysków. Natomiast w kosmetykach stworzonych specjalnie dla brodaczy znajdują się bezpieczniejsze i delikatniejsze substancje myjące. 

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Podczas pakowania kosmetyczki nie zapomnij również o toniku do brody. Doskonale zapobiega pojawianiu się uciążliwych krostek na skórze znajdującej się pod zarostem. Na pewno przyda ci się również specjalny preparat. Jak stosować olejek do brody? To bardzo proste – wystarczy, że zaaplikujesz kilka kropel specyfiku na brodę, a ta stanie się odżywiona, nawilżona, a dodatkowo będzie skutecznie chroniona przed czynnikami zewnętrznymi. 

Dodaj do kosmetyczki jeszcze jedynie szczotkę do brody i gotowe! Choć zestaw ten może wydawać ci się bardzo skromny, to jednak w zupełności wystarczy, aby prawidłowo zadbać o brodę w trasie, czy na urlopie. 

Jak uniknąć podrażnień po przycinaniu brody?

Niezależnie od tego, czy twój zarost jest krótki, czy długi, musisz pamiętać o regularnym przycinaniu. To konieczne, ponieważ podczas zapuszczania brody pokazują się włoski, które sprawiają, że zarost nie wygląda najlepiej. Jeśli będziesz musiał wykonać tę czynność w trasie, to koniecznie zabierz ze sobą odpowiednie kosmetyki po goleniu, dzięki czemu cały proces przebiegnie szybko i bez żadnych podrażnień. Może ci się przydać  krem lub balsam po goleniu (np. balsam po goleniu L’Oreal Hydra Sensitive). Taki kosmetyk ma zdecydowanie więcej zalet niż popularna woda po goleniu. Wyróżnia się bogatą formułą i poleca się go zwłaszcza mężczyznom mającym delikatną skórę, ale nie tylko. Dostarcza skórze cenne składniki i odkaża, dzięki czemu cera staje się odżywiona, nawilżona i zregenerowana. 

Wiesz już, jak zadbać o brodę, będąc w trasie. Jeśli będziesz się trzymał powyższych zasad, to twój zarost zawsze będzie w rewelacyjnej kondycji, niezależnie od tego, ile czasu spędzasz w podróży!

Archiwum: lipiec 2022