Zmiana samochodu na rower elektryczny – zalety

Poruszanie się rowerem posiada wiele zalet, których ciężko jest nie znać gdy mieszka się w mieście. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że rowery elektryczne posiadają wszystkie zalety ich klasycznych braci, z dodatkowymi ułatwieniami.

Codzienne poruszanie się samochodem w obecnych czasach oznacza duże wydatki. Paliwo nie należy do tanich, auto trzeba ubezpieczyć i regularnie sprawdzać jego stan. Gdy coś się zepsuje, to potrafi nas słono kosztować. Dodatkowo, gdy mieszkamy na obrzeżach, a do pracy musimy się dostać do centrum tracimy mnóstwo czasu w korkach. W tym czasie nie widzimy praktycznie nic poza innymi uczestnikami ruchu i nie czujemy wiele poza spalinami.

Wyruszając w tą samą trasę rowerem przemieścimy się znacznie szybciej, gdyż możemy jechać po drogach rowerowych, na których korki się nie tworzą. Dodatkowo, mamy możliwość obrania dróg prowadzących przez pobliskie lasy i parki, w których nie tylko znajdziemy większy spokój i ciszę, ale także pooddychamy znacznie bardziej świeżym powietrzem i nacieszymy oczy zielenią drzew i krzewów.

Decydując się w tym przypadku na rower elektryczny nie wytwarzamy dodatkowego hałasu i spalin, a jednocześnie umożliwiamy sobie jazdę praktycznie bez wysiłku. Rower elektryczny wymaga od nas pedałowania, jednak możemy ustawić wysoki poziom wsparcia by jechać z mniejszą ilością wysiłku. Wracając do domu, w ramach dodatkowego treningu poprawiającego naszą kondycję możemy za to włączyć niskie wsparcie lub je całkowicie wyłączyć.

Jak wybrać rower elektryczny do miasta?

Decydując się na zakup wspieranego elektrycznie jednośladu warto przemyśleć to, w jaki sposób chcemy z niego korzystać. Bardzo ważne jest stwierdzenie czy chcemy jeździć wyłącznie po mieście, czy jednak interesują nas także trasy poza nim. Dzięki temu kupiony model będzie znacznie lepiej nam służył, gdyż będzie lepiej przystosowany do interesujących nas terenów.

Rower elektryczny miejski będzie maszyną sprawdzającą się właśnie wyłącznie na ścieżkach rowerowych i innych utwardzonych drogach. Jego konstrukcja pozwoli nam jechać w wygodnej, wyprostowanej pozycji, przy której tracimy nieco na wydajności, ale za to możemy komfortowo jeździć w codziennej odzieży.

Rower elektryczny crossowy i trekkingowy będzie bardziej wszechstronną propozycją, która lepiej sprawdzi się na nieutwardzonych drogach, w lasach, a także poza miastem. Na modelu trekkingowym spokojnie wybierzemy się na rowerową podróż. Takie modele charakteryzują się dużą wszechstronnością pod względem tras, jednak jeździ się na nich w nieco bardziej pochylonej pozycji, co nie dla każdego może być wygodne w mieście.

Wybierając rower elektryczny męski, jak i rower elektryczny damski na www.bikesalon.pl/wszystkie-rowery-elektryczne warto wybrać się do sprawdzonego sklepu rowerowego. W nim znajdziemy markowe propozycje charakteryzujące się wysoką jakością wykonania oraz zastosowaniem bardzo dobrych komponentów. Takie modele zapewnią nam niezawodność i najlepsze wrażenia z jazdy. Rower elektryczny Warszawa kupisz w sklepach BikeSalon mieszczących się przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Jeżeli preferujesz zakupy przez internet, rower elektryczny online również znajdziesz u tego zaufanego sprzedawcy, na stronie bikesalon.pl – zapraszamy! 

Źródło: Sklep rowerowy www.bikesalon.pl

Archiwum: kwiecień 2022