Jednostki napędowe należące do rodziny M113 produkowane były w Niemczech w latach od 1998 do 2007. Silnik M113 to godny następca konstrukcji M112 V6, która była równie mocno doceniana przez użytkowników samochodów osobowych. Silniki V8 wykonane są ze stopu aluminium i krzemu.

System z tłokami aluminiowymi pokrytymi żelazem daje gwarancję niezawodności użytkowania tej jednostki silnikowej. Dowiedz się więcej o silnikach Mercedes M113, a na pewno wybierzesz właściwy model, który spełni twoje oczekiwania.

Silnik M113 Mercedes – czym się wyróżnia spośród innych?

Silniki Mercedesa to popularne jednostki, dla których korbowody wykonano ze stali. Wałki rozrządu są odlane z żeliwa. Pamiętaj też, że kolektor dolotowy wykonany w pełni z magnezu przekłada się na świetne osiągi i niezawodność.

Do niedawna duży silnik M113 w wersji AMG uchodził za jeden z najlepszych na rynku motoryzacyjnym. Minusem mogą być wysokie koszty eksploatacji jednostki, które jednak wynagradza dynamika i bezawaryjność.

Dane techniczne i zalety jednostki

Silnik M113 o pojemności 5.0 V8 wyposażony jest aż w 8 cylindrów i 24 zawory. Wielopunktowy typ wtrysku sprawia, że dawka paliwa zawsze jest idealnie dobierana do zapotrzebowania jednostki w danym momencie jazdy. Jakie są zalety silników M113? Oto kilka z nich:

  • niezawodna konstrukcja;
  • niski poziom awaryjności;
  • świetne osiągi i dynamika;
  • stosunkowo niewielka cena zakupu.

Wady tej jednostki Mercedesa

Oczywiście przy serii zalet nie może też zabraknąć pewnych wad tej jednostki napędowej. Masz Mercedesa z silnikiem 5.0 306 KM AMG? Licz się z wysokimi kosztami eksploatacji i dużym spalaniem.

Pamiętaj też, że skrzynia biegów zazwyczaj nie sprawia problemów, ale kluczem jest jej właściwa eksploatacja. Kiedy zaniedbasz przekładnię, narazisz się na naprawdę duże koszty napraw. Te minusy zawsze wynagradza idealna dynamika oraz kultura pracy silnika.

Czy warto wybrać silnik M113 w Mercedesie? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu ze stajni Mercedesa? Nie chcesz nowego auta z salonu i stawiasz na klasykę? W takim razie sprawdź motor M113 występujący w Mercedesach klasy biznesowej. Duża moc, ciekawe osiągi maksymalne i niski poziom awaryjności to główne cechy, dla których warto wybrać tę jednostkę napędową.

Dodatkowo silnik M113 idealnie współpracuje z instalacją gazową. Dzięki temu znacznie ograniczysz koszty eksploatacji pojazdu. Postaw na świetne osiągi, nienaganne opinie innych użytkowników oraz wysoką kulturę pracy.

Topowe konstrukcje silników wykorzystywanych w pojazdach Mercedesa to właśnie jednostki V8 M113. Te jednostki napędowe za odrobinę uwagi i odpowiedniej eksploatacji odwdzięczają się bezawaryjnością i kulturą pracy silnika na co dzień. Jeśli szukasz kilkunastoletniego auta od niemieckiego koncernu, warto rozejrzeć się właśnie za pojazdem wyposażonym w ten silnik.

Archiwum: maj 2022