Każdy kierowca wie, że skrobaczka samochodowa jest podstawowym gadżetem, bez którego zima jest znacznie trudniejsza. Co prawda można ją zastąpić do pewnego stopnia różnorodnymi płynami oraz elektrycznymi grzałkami, ale to narzędzie będzie nieocenione, jeśli akurat te się skończą bądź zepsują. To dzięki niemu będziesz mógł szybciej wsiąść do samochodu i wyruszyć rankiem do pracy. Na dodatek jest tak mała, że bez problemu możesz ją trzymać w samochodzie, np. w bagażniku, bądź w schowku w swoim pojeździe. Skrobaczka do szyb to więc coś, bez czego lepiej nie rozpoczynać zimy!

Skrobaczka do szyb samochodowych – jakie cechy są ważne?

Ponieważ trzymasz ją w ręku, a przy okazji w trakcie korzystania z niej zużywasz pewne pokłady siły, skrobaczka do szyb samochodowych koniecznie musi dobrze leżeć ci w dłoni. Dlatego warto wybierać te modele, które wcześniej przetestujesz. Dobre narzędzie powinno przylegać do powierzchni ręki po zaciśnięciu palców. Upewnij się, że nie wypada ci z rąk nawet wtedy, gdy wykonujesz gwałtowniejszy ruch. Ponadto sprawdź, czy jej element skrobiący jest na tyle twardy, aby bez problemu pozbyć się lodu z szyby, ale na tyle miękki, aby jej nie porysować. To ważne – skrobaczka do szyb nie powinna przecież uszkodzić twojego pojazdu. Ma być wygodna i bezpieczna w zastosowaniu.

Podgrzewana skrobaczka do szyb to lepsze rozwiązanie?

Po co się męczyć, jeśli w zasięgu twoich rąk jest podgrzewana skrobaczka do szyb? Zwłaszcza skoro kupisz ją już za 25-35 zł, a więc w dalszym ciągu to naprawdę tani gadżet? Taka elektryczna skrobaczka do szyb to faktycznie wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu, że dodatkowo się podgrzewa, łatwiej usuwa lód. Podłącza się ją poprzez zasilanie zapalniczki samochodowej i można działać! 

Niestety, sprzęt ten ma pewne wady. Na przykład, jeśli twój pojazd jest na skraju wyczerpania akumulatora, możesz w ten sposób sprawić, że nie ruszy z miejsca. Dlatego taka skrobaczka do szyb powinna być używana tylko wtedy, gdy jesteś pewny, że samochód jest w pełni sprawny. Możesz to robić np. już na odpalonym silniku. 

Skrobaczka do szyb z rękawiczką – to jest pomysł!

Jeśli używałeś już skrobaczki do szyb, bez wątpienia niejednokrotnie miałeś wrażenie, że zaraz odpadną ci palce. Mróz to nic przyjemnego. Na całe szczęście producenci tych przedmiotów zrozumieli, że czasem kierowca może potrzebować dodatkowej ochrony, zwłaszcza gdy jego dłonie znajdują się blisko lodu. Tak powstała skrobaczka do szyb z rękawiczką. Taki model zakładasz na rękę i używasz wierzchu dłoni do oczyszczenia szyby. To może być dobry pomysł, jeśli lód nie trzyma zbyt mocno, jednak korzystanie ze skrobaczki do szyb z rękawiczką może być równocześnie komfortowe, jak i nieco wolniejsze, niż używanie zwyczajnie wyglądającego gadżetu. 

Klasa sama w sobie, czyli fińska skrobaczka do szyb

Jeśli szukasz narzędzia, które nigdy cię nie zawiedzie, fińska skrobaczka do szyb jest tu najlepszym wyborem. Nie bez powodu cieszy się tak dobrą opinią! Jej jakość wykonania jest lepsza od większości tego typu gadżetów, choć często i cena jest nieco wyższa, bo zamiast ok. 5 zł, zapłacisz za nią ponad 12 zł. Jednak wciąż opłaca się kupić tę właśnie skrobaczkę do szyb. Mosiężna końcówka to najlepsze ostrze, które pozwoli ci szybko i sprawnie pozbyć się śniegu z każdej powierzchni. Ponadto znajdziesz ją bez problemu nawet na stacjach benzynowych. Taka właśnie powinna być skrobaczka do szyb!

Gdy potrzebujesz lepszego kalibru – akumulatorowa skrobaczka do szyb

Jeszcze innym rozwiązaniem jest akumulatorowa skrobaczka do szyb. To większe urządzenie z własnym źródłem napędu, dlatego nie musisz go podłączać do samochodu. Dzięki niej będziesz mógł szybko i naprawdę sprawnie rozmrozić szyby w swoim pojeździe. Ma ona jednak też pewne wady. Przede wszystkim cenę – kupisz ją za ok. 150-200 zł. Kosztuje więc zdecydowanie więcej niż np. skrobaczka do szyb, którą podepniesz do samochodu. Sprawdzi się jednak, jeśli posiadasz kilka samochodów, bądź po prostu szczególnie cenisz sobie wygodę. 

Najlepsza skrobaczka do szyb nie zastąpi dbania o auto!

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsza skrobaczka do szyb nie sprawi, że auto będzie sprawnie działało w okresie zimowym. Wtedy musisz o nie szczególnie intensywnie zadbać. Jeśli nie chcesz, by twoje szyby zamarzały, przykrywaj pojazd na noc bądź wprowadzaj go do garażu. Dzięki temu będzie w dużo lepszym stanie i nie będzie się szybko psuć. Dobra skrobaczka do szyb nie zastąpi też płynu, który pomoże ci szybko i sprawnie rozpuścić lód. Niestety, nawet najlepsze urządzenie tego typu może stworzyć na szybie rysę, dlatego zawsze powinno być jedynie dodatkową pomocą. 

Jaka skrobaczka do szyb? To zależy od ciebie!

Czy wiesz już, jaka skrobaczka do szyb sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku? To naprawdę warto dokładnie przemyśleć. Rodzajów tego gadżetu jest naprawdę dużo, zatem najważniejsze jest dobrać go do własnych potrzeb. Podgrzewana skrobaczka do szyb może być naprawdę wygodna, ale bywają sytuacje, w których po prostu nie będziesz w stanie jej użyć. Czasem też po prostu szybciej jest pozbyć się lodu w sposób mechaniczny, a następnie zaczekać, aż ogrzewanie samochodu zrobi swoje. Pamiętaj jedynie, aby nie stawiać na najtańszy produkt, a wybrać go świadomie, aby być z niego w pełni zadowolonym.

Archiwum: grudzień 2021