Kiedy przyda nam się program do obsługi wagi samochodowej?

Zastanawiasz się, czy na pewno wysyłasz do klienta odpowiednią ilość towaru? Samoobsługowa waga samochodowa jest rozwiązaniem, którego potrzebujesz. To proste w obsłudze, niezwykle funkcjonalne oprogramowanie, które poradzi sobie o wiele lepiej, niż tradycyjne metody odczytywania masy z wyświetlacza i zapisywania ich ręcznie.

Wyświetlanie masy z miernika wagowego w oprogramowaniu to ogromna oszczędność czasu dla pracowników. Wystarczy podłączyć go do komputera poprzez protokół TCP/IP lub port szeregowy RS232/485. Najlepsze aplikacje dostępne na rynku pozwalają nawet na zarządzanie uprawnieniami. Można stworzyć konto administratora oraz kilka kont użytkowników z różnymi uprawnieniami. Więcej o programach do wagi samochodowej przeczytasz tutaj: https://gs-software.pl/pl,offer-software-gsw-basic.

Jakie rozwiązania powinien oferować software, który pracuje z taką elektroniczną wagą samochodową? Na pewno warto zwrócić uwagę na wiele różnych trybów ważeń, w tym:

 • pojedyncze,
 • podwójne,
 • wielokrotne,
 • tarowanie,
 • usługowe,
 • na sztuki,
 • paletowe,
 • z ręki.

Każdy z tych trybów pracy sprawdzi się w różnych rodzajach działalności. Zapewnia to ogromną uniwersalność, dzięki której narzędzie świetnie sprawdzi się w wielu branżach, w tym przemysłowej, odpadowej, rolniczej, czy produkcyjnej.

Personalizacja, mnogość funkcji, możliwość optymalizacji software’u pod klienta

Bez względu na to, czy w naszej firmie mamy wagę samochodową zagłębioną, czy wagę najazdową, potrzebujemy odpowiedniego oprogramowania, dzięki któremu szybko dotrzemy do interesujących nas danych, które będą wyświetlanie w czytelny, przejrzysty sposób.

Można tu wskazać na rozwiązania, jakie tworzy krakowska firma GS Software. Ich oprogramowanie, to m.in. łatwy dostęp do listy wykonanych ważeń, możliwość ich edycji oraz zaawansowany tryb podglądu. Można też szybko wydrukować kwit ważenia — do wyboru, w trybie graficznym lub tekstowym.

Pracownicy wyższego szczebla na pewno skorzystają z zaawansowanego generatora raportów oraz możliwości importowania i eksportowania kluczowych danych, w tym listy ważeń do pliku w formacie .csv, a także .pdf i .xls.

Firmy skupiające się na spedycji docenią też szybki tryb domyślnej konfiguracji, gdzie trzeba podać tylko:

 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • dane kontrahenta,
 • informacje o produkcie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić jeszcze kilka dodatkowych informacji, które mogą być kluczowe w naszym modelu prowadzenia działalności gospodarczej. Najlepsze aplikacje dostępne na rynku dają nam taką możliwość.

Uniwersalność i kompatybilność z różnymi urządzeniami

Bez względu na to, czy korzystasz z tradycyjnego miernika, czy z rozbudowanej elektronicznej wagi samochodowej, musisz zainwestować w program do obsługi wagi samochodowej, który będzie kompatybilny z twoim urządzeniem.

Oprogramowanie od GS Software jest w pełni zgodne z ponad osiemdziesięcioma różnymi miernikami wagowymi. Firma stawia też na dużą elastyczność — jeśli na liście wspieranych urządzeń nie znajduje się to, z którego korzystasz, to zostanie ono dodane za darmo, w cenie zakupu programu, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się całą funkcjonalnością aplikacji.

Archiwum: lipiec 2022