Ciekawostki

Zegarki męskie inspirowane motoryzacją

Mężczyźni kochają modę i sport. Umiejętne połączenie tych dwóch dziedzin sprawia, że idealnym pomysłem na prezent może okazać się zegarek inspirowany motoryzacją. Niezależnie od tego czy obdarowywany mężczyzna kocha Ferrari czy Porsche w sklepie zegarek.net znajdzie szeroki wybór modeli oddających charakter szybkich samochodowych wyścigów. Poniżej prezentujemy 4 rodzaje zegarków męskich, które mogą okazać się idealnym pomysłem na świąteczny prezent dla prawdziwych fanów motoryzacyjnych emocji! Poznaj modele Scuderia Ferrari, Atlantic Worldmaster, Casio Edifice oraz zegarki Certina i wybierz taki model, który wpisze się nawet w najbardziej wysublimowane gusta.

Scuderia Ferrari inspirowane Formułą 1

Ten zegarek nawiązuje do aktywnego życia, prowadzonego w biegu, zupełnie jak szybkie Ferrari uczestniczące w wyścigu Formuły 1!

Jakie zalety posiada te zegarek męski?

 • Po pierwsze dzięki cyfrowemu wskazaniu czasu umożliwia szybkie i precyzyjne odczytanie czasu. To szczególnie ważne dla mężczyzn zapracowanych. Dodatkowym atutem jest fakt, że sprawny odczyt godziny jest możliwy także po zmroku, a to wszystko dzięki zastosowanemu podświetlaniu tarczy, którego uruchomienie możliwe jest za pośrednictwem jednego kliknięcia!
 • W tym modelu mechanizm kwarcowy zastosowany w czasomierzu zasila bateria.
 • Szkło mineralne z którego został wykonany zegarek sprawia, że zachowujemy swobodę noszenia. Produkt jest również odporny na pęknięcia i wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne.
 • Całość uzupełnia klasyczna forma zapięcia na klamrę, która jednocześnie pozwala na wygodne dopasowanie paska do obwodu męskiego nadgarstka. Z kolei proponowany w tym modelu silikonowy pasek sprawia, że użytkowanie zegarka jest wygodne i praktyczne, chociażby ze względu na kwestie zachowania czystości.
 • Jego dodatkową zaletą są funkcje alarmu, stopera i wskazanie daty.

Atlantic Worldmaster Driver 777 Chronograph

Te modele to zdecydowanie ukłon w stronę fanów klasyki a jednocześnie zegarków sportowych w nowoczesnej estetyce. Dlaczego?

 • Po pierwsze dzięki innowacyjnej funkcji samoczynnego nakręcania się przy wykorzystywaniu energii kinetycznej powstającej podczas ruchów ręki. Jest to możliwe poprzez zastosowanie w mechanizmie zegarka specjalnego wachnika.
 • Po drugie, na tarczy zegarka znajdziemy znak jakości, tzw. swiss made. Dzięki temu wiemy, że zegarek spełnia rygorystyczne normy jakościowe, dyktowane przez Federation Horlogere, czyli Federację Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego.
 • Ten model zegarka charakteryzuje się tradycyjnym i ponadczasowym wzornictwem a to za sprawą materiałów jakie zostały wykorzystane do jego produkcji. Wygląd zegarka nawiązuje do czasomierzy z dawnych lat i często przyrównywany jest do kompasu.
 • W tym modelu użyto do przykrycia tarczy szafirowego szkiełka, charakteryzującego się wysokim poziomem twardości, dzięki czemu przy zwyczajnym użytkowaniu bardzo trudno jest zarysować jego powierzchnię.
 • W tym modelu zastosowano również jeden z najbardziej popularnych form zapięcia w zegarkach, a więc klamrę na skórzanym pasku.

Casio Edifice dla fanów szybkich samochodów

Gdyby chcieć określić ten model zegarka w kilku słowach, idealnie pasowałyby do niego „skromność” i „elegancja”, bowiem zegarki z serii Casio Edifice doskonale łączą w sobie sportowy i elegancki styl. Dlaczego?

 • Po pierwsze za sprawą nietuzinowego designu i precyzyjnego mechanizmu kwarcowego. Czasomierze charakteryzują się stalowymi kopertami o rozmiarze oscylującym wokół 43 mm oraz wodoszczelnością o klasie 10 ATM.
 • Modele te występują w różnych wariantach kolorystycznych, jeżeli chodzi o tarczę jak również rodzaj paska – klasyczny skórzany bądź w formie bransolety.
 • Doskonale sprawdzą się jako prezent dla entuzjastów szybkich sportów, w tym wyścigów samochodowych. W tworzeniu tarczy producentom towarzyszyła dewiza „Speed and inteligence”. Realizację tych założeń możemy odnaleźć w wysokiej jakości tworzywach używanych przy produkcji tego rodzaju zegarków
 • Zegarek z serii Casio Edifice zasilany jest za pomocą impulsu elektrycznego z baterii, który wprawia w ruch kryształ kwarcu. Z kolei szkiełko mineralne zastosowane w tym modelu jest elastyczne i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
 • Dodatkowe funkcje to opcja drzemki, stopera oraz timera.

Motoryzacyjna pasja marki Certina

Te szwajcarskiej jakości zegarki to klasa sama w sobie. Doskonale łączą sportową elegancję z prostotą i komfortem użytkowania.

Co sprawia, że od lat są jedynymi z najchętniej wybieranych modeli?

 • Po pierwsze są wygodne a to za sprawą faktu, że nie wymagają ręcznego nakręcania. Sprężyna naciąga się samoczynnie w trakcie ruchów ramieniem. Konstruktorzy tego mechanizmu bardzo wysoko zawiesili sobie poprzeczkę bowiem wyśrubowali wynik rezerwy chodu do niebywałych 80 godzin. 
 • Zegarki te są wodoodporne a to za sprawą wysokiego stopnia uszczelnienia.
 • Dzięki klasycznemu zastosowaniu wskazówek odczytanie godziny przywołuje na myśl klasyczne zegarki. Jedną z najważniejszych zalet jest fakt, że wskazówki, a czasem również indeksy pokryte zostały luminescencyjną farbą, dzięki czemu możliwe jest odczytanie godziny w ciemności.
 • Zastosowane szkło szafirowe sprawia, że zegarek może być użytkowany na co dzień, jest bowiem odporny na zarysowania.
 • Zapięcie motylkowe gwarantuje z kolei idealne dopasowanie zegarka do nadgarstka, a przy tym ogranicza widoczność zapięcia. Co ważne, minimalizuje wycieranie ruchomych elementów i zwiększa ich żywotność. Wykonana ze stali szlachetnej bransoleta cechuje się dużą wytrzymałością.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: