Gdzie najlepiej sprzedać swój samochód?

Pamiętacie te czasy, w których jeździło się na giełdy samochodowe, przeglądało czarno-białe gazetki z ofertami, które leżały przy kasach w supermarketach lub kartkowało gazety i magazyny, aby znaleźć ciekawe ogłoszenia sprzedaży samochodów?

Na szczęście lata 90-te są już za nami i na myśl o powyższych przeżyciach czujemy wyłącznie nostalgię. Obecnie mamy ogrom możliwości w zakresie sprzedaży swojego samochodu i szybkiego znalezienia kupca.

Przede wszystkim, pomocny w tym procesie jest internet, w którym można znaleźć wiele platform specjalizujących się w sprzedaży samochodów na rynku wtórnym, serwisy z ogłoszeniami i aukcjami, a nawet tematyczne grupy lub fora. Niemniej, trzeba mieć na uwadze, że w niektórych portalach nie można wystawić ogłoszenia całkowicie za darmo.

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne – czy to możliwe?

Jeśli nurtuje Was pytanie, czy w sieci można znaleźć profesjonalne serwisy motoryzacyjne, w których ogłoszenia sprzedaży samochodu dodaje się całkowicie bezpłatnie, to mamy dla Was świetną wiadomość – możecie to zrobić na portalu Autoplac.pl, który został stworzony przez Yanosik.

Ten nowoczesny serwis umożliwia dodanie ogłoszenia w sposób niesamowicie wygodny, a do tego bez żadnych ukrytych opłat! W Autoplac.pl niedawno przekroczono już próg 100 tysięcy ofert w ciągu roku, co wyłącznie potwierdza atrakcyjność platformy oraz jej skuteczność.

To nie wszystko, co wyróżnia Autoplac.pl wśród konkurencyjnych portali motoryzacyjnych. Dodając ogłoszenia w serwisie, tak naprawdę dodacie je w trzech niezależnych źródłach – na stronie internetowej Autoplac.pl, w aplikacji Autoplac.pl oraz w aplikacji Yanosik.

Dodatkowym atutem jest możliwość bardzo szybkiego i niezwykle intuicyjnego wystawienia ogłoszenia. Wystarczy zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego, a wszystkie dane zaciągną się do formularza automatycznie! Jedyne co trzeba będzie dodać, to zdjęcia samochodu oraz opis, a to już czysta przyjemność!

Jak szybko sprzedać samochód?

Sprzedaż samochodu używanego to proces, w który warto się zaangażować całym sercem i myśleć o nim nie tylko jako właściciel pojazdu na sprzedaż, ale potencjalny klient, który będzie nim zainteresowany. Chcąc przyspieszyć sprzedaż samochodu osobowego, zastosujcie się do poniższych wskazówek, które pomogą Wam szybko znaleźć nowego właściciela.

Zanim dodacie ogłoszenie, dokładnie przygotujcie swoje auto na oględziny potencjalnych nowych właścicieli. Zabierzcie samochód do mechanika, aby sprawdził jego stan techniczny i naprawcie lub usuńcie wszelkie usterki (jeśli takie występują). Pamiętajcie, by niczego nie zatajać przed przyszłym właścicielem samochodu!

Po wizycie w warsztacie należy zadbać o estetykę samochodu na sprzedaż, czyli dokładnie umyć pojazd z zewnątrz oraz wyczyścić go w środku. Jeśli jakieś elementy wewnątrz należy wymienić, zróbcie to, w dobrym tonie jest wymiana nakładek na pedały czy dźwignię biegów lub dywaników.

Tak przygotowane auto jest gotowe do tego, by zrobić mu atrakcyjne zdjęcia! Znajdźcie odpowiednią przestrzeń, na której nie ma zbyt wielu elementów infrastruktury miejskiej czy zabudowań (możecie jechać na pusty parking lub plac) i wykonajcie kilka zdjęć, których użyjecie w swoim ogłoszeniu. Pamiętajcie, by sfotografować również wszelkie uszkodzenia lub zarysowania – to bardzo ważne, by poinformować przyszłego właściciela o defektach.

Mając ładne zdjęcia auta z zewnątrz oraz wewnątrz możecie już dodawać swoje ogłoszenie! Wejdźcie na stronę Autoplac.pl lub skorzystajcie z aplikacji Yanosik i nowego formularza dodawania ofert w Autoplac.pl – czyli zeskanujcie kod ze swojego dowodu rejestracyjnego, a po zaciągnięciu się danych do formularza, dodajcie zdjęcia i stwórzcie opis.

Pamiętajcie, by w opisie zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje o samochodzie: historię pojazdu, którą możecie sprawdzić również na podstawie numeru VIN w serwisie Autoplac.pl, przebyte naprawy i serwisy, ewentualne uszkodzenia, przebieg, itd. Możecie dodać również własne spostrzeżenia o samochodzie, np.: kultura jazdy, atuty, dlaczego warto kupić auto, itd.

Archiwum: sierpień 2023