Sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych – opłacalna inwestycja

Wbrew pozorom import samochodów z USA może być opłacalny, niezależnie od tego, czy pojazdy kupowane są na użytek własny, czy do dalszej sprzedaży. Naturalnie ich zakup wiąże się z pewnymi niedogodnościami wynikającymi z licznych formalności oraz samego transportu. Generuje to dodatkowe koszty, które musisz uwzględnić, planując kupno auta na amerykańskiej giełdzie samochodowej.

Jeśli sprowadzenie do Polski pojazdu z Ameryki ma być inwestycją lub po prostu chcesz zaoszczędzić, powinieneś celować w konkretne ich rodzaje. Zwykle najbardziej opłacalny jest import z USA samochodów:

  • zabytkowych,
  • luksusowych, modeli marek premium,
  • powypadkowych, ale z pewną historią.

„Klasyki” – samochody nie do podrobienia

Jeśli jesteś fanem starej motoryzacji i uwielbiasz „klasyki”, import bardzo starego auta z USA może okazać się niezwykle opłacalny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zaoszczędzisz na opłatach dodatkowych. W przypadku sprowadzenia samochodu zabytkowego będziesz zwolniony z cła. Skorzystasz również z preferencyjnego podatku VAT, którego stawka jest w tym przypadku obniżona do 9%.

Oprócz tego na amerykańskich giełdach samochodowych czasem pojawiają się wozy zarówno kultowe, jak i w Europie mające ogromną wartość kolekcjonerską. To auta unikalne, dostępne niegdyś tylko w Ameryce, których ceny na naszym kontynencie są niezwykle wysokie. W Stanach Zjednoczonych zapłacisz za nie dużo mniej, dlatego ich import do Polski jest bardzo opłacalny.

Import samochodów powypadkowych – czy to się opłaca?

Jeśli szukasz pojazdu do użytkowania na co dzień, najlepszą opcją będą powypadkowe auta z USA. Sprzedaje je niejedna amerykańska giełda samochodowa i choć stan wielu pozostawia sporo do życzenia, tak trafiają się też prawdziwe okazje. Z racji niższych cen samochodów w Ameryce oraz wysokich kosztów serwisowania, już drobne uszkodzenia mogą być powodem ich sprzedaży.

Opłaca się więc import wozów po drobnych kolizjach, wymagających jedynie napraw blacharsko-lakierniczych. Oczywiście przed zakupem ustal koszty remontu, upewniając się, czy skorzystanie z konkretnej oferty będzie korzystne.

Luksusowe auta z USA – jedyne w swoim rodzaju

Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz zdecydować się na luksusowe auto z Ameryki. Stanowi kolejną grupę samochodów, których import do Polski w wielu przypadkach jest opłacalny. Dotyczy to przede wszystkim pojazdów:

  • marek klasy premium, takich jak BMW, Audi czy amerykański Chrysler lub Chevrolet,
  • bogato wyposażonych,
  • w wersjach dostępnych tylko na terenie Stanów Zjednoczonych – niektóre gamy modelowe różnią się w zależności od regionu, w których są sprzedawane.

To często wozy unikalne i solidniejsze od swoich europejskich odpowiedników, gdyż do ich produkcji stosuje się lepszej jakości materiały. Do tego nierzadko nawet starsze czy powypadkowe auta nie są nadmiernie wyeksploatowane z powodu dobrego stanu dróg w USA. Wszystko to sprawia, że na europejskim kontynencie szybko zyskują na wartości, a więc ich zakup można traktować jak inwestycję.

Amerykańskie auta na wyciągnięcie ręki!

Zainteresowała Cię możliwość sprowadzenia auta z USA do Polski, ale obawiasz się, że jest to zbyt skomplikowane? Pojazdy takie są na wyciągnięcie ręki – wystarczy, że skorzystasz z usług dobrego pośrednika, takiego jak firma Bid.Cars. Zespół specjalistów kompleksowo zajmie się importem samochodu z Ameryki. Prześwietli oferty z amerykańskiej giełdy samochodowej w poszukiwaniu danego modelu i wybierze najlepsze. Zajmie się także formalnościami, zapłatą podatków, a do tego transportem. Dzięki takiemu wsparciu zakup będzie prosty oraz bezpieczny.

Archiwum: listopad 2021