Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Ford? Najpierw konieczne jest sparowanie obu urządzeń. Dokładny proces został opisany poniżej. Warto pamiętać, że parowanie, musisz przeprowadzić tylko raz. Później urządzenia powinny się już łączyć ze sobą automatycznie, co znacznie ułatwia korzystanie z nich. Przejdźmy więc do tego, jak sparować smartfona z samochodem marki Ford.

Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Ford? Przygotowania

Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Ford? Pierwszym krokiem, który musisz podjąć, jest upewnienie się, że Twój telefon ma włączone bluetooth oraz że nie jest połączony z żadnym innym urządzeniem, np. słuchawkami bezprzewodowymi. Jedno urządzenie może połączyć się wyłącznie z jednym innym urządzeniem. Warto upewnić się również, czy samochód lub dokupione radio posiada opcję bluetooth. Jeżeli wszystko sprawdziłeś, możesz przejść do panelu.

Znajdź odpowiednią opcję

Korzystając z panelu dotykowego, przejdź do ustawień łączności. W zależności od modelu samochodu droga może być inna. Przeważnie najpierw konieczne jest wejście w „Ustawienia” oznaczone charakterystyczną zębatką. Następnie znajdź ustawienia łączności  i opcję „Dodaj urządzenie” lub „Dodaj telefon”. Jeżeli masz trudności ze znalezieniem tej opcji, możesz skorzystać z instrukcji obsługi pojazdu. Znajdziesz tam informacje dostosowane pod twój samochód.

Sparuj urządzenia

Parowanie urządzeń jest bardzo proste. Prawdopodobnie miałeś już kiedyś okazję przeprowadzić ten proces, ponieważ w dokładnie taki sam sposób postępuje się np. ze słuchawkami bezprzewodowymi. Po wybraniu „Dodaj urządzenie” z dostępnej listy wybierz swój telefon. Zatwierdź swój wybór. W tym momencie może pojawić się konieczność przepisania cyfr, które wyświetlają się na jednym z ekranów. Wprowadzamy dane i zatwierdzamy. Po poprawnie przeprowadzonym parowaniu urządzenia są połączone.

Problemy przy parowaniu urządzeń

W niektórych sytuacjach na smartfonie pojawi się komunikat z prośbą o podanie kodu PIN, który jest hasłem do Bluetooth w pojeździe. Możesz spróbować wprowadzić dwie możliwości: 0000 lub 1111. To częste domyślne hasła. Jeżeli jednak te kody okażą się błędne, musisz odnaleźć instrukcję pojazdu i sprawdzić, jaki kod PIN posiada samochód. 

Powyższy proces przeprowadzasz wyłącznie raz. Przy kolejnych próbach połączenia wystarczy, że wybierzesz na telefonie z dostępnych urządzeń nazwę samochodu. Dzięki temu, że urządzenia są już sparowane, połączą się bez żadnego problemu.

Archiwum: listopad 2022