„Zakup kontrolowany”, „Wojny samochodowe”, „Automaniak” czy też „Top Gear” – to tylko niektóre z ciekawych programów, które można oglądać w telewizji. Jakie kanały motoryzacyjne powinien znać każdy szanujący się pasjonat szybkich samochodów? Sprawdzamy!

TVN Turbo  – kanał stworzony z myślą o pasjonatach motoryzacji 

Zdecydowanie numer jeden na naszej liście kanałów motoryzacyjnych jest TVN Turbo, w którym niemal przez całą dobę możemy oglądać niezwykle ciekawe programy nie tylko motoryzacyjne, ale również sportowe, instruktażowe i dokumentalne. TVN Turbo rozpoczął nadawanie w 2003 r. i od tego czasu niezmiennie można śledzić na nim swoje ulubione programy motoryzacyjne. Decydując się na telewizję internetową od UPC, kanał TVN Turbo można oglądać w jakości HD. 

Jednym z flagowych programów stacji TVN Turbo jest „Automaniak”, który kilka lat temu obchodził swoje 20-lecie – początkowo emitowany był w TVN-ie. Stanowi on przegląd najważniejszych wydarzeń z rajdów samochodowych, ważnych wydarzeń w świecie motoryzacyjnym, a także testów samochodów.

Popularnym programem motoryzacyjnym, emitowanym w stacji TVN Turbo jest „Jazda Polska”, w której prowadzący – Jakub Bielak – pokazuje, w nieco wyjaskrawionym i żartobliwym tonie, zachowania polskich kierowców. Atutem tego programu jest spora dawka merytorycznej wiedzy na temat bezpiecznej jazdy. 

Oprócz tego na antenie TVN Turbo można oglądać takie ciekawe programy motoryzacyjne, jak „Karambol”, „Monster Garage”, „Konwój” czy „Legendy PRL-u” i wiele innych. 

Polsat Play – kanał telewizyjny dla mężczyzn 

Na naszej liście najlepszych kanałów telewizyjnych, poruszających tematykę motoryzacyjną znalazł się również Polsat Play. Jest to stacja skierowana w głównej mierze do mężczyzn, dlatego też znajdziemy na niej nie tylko programy motoryzacyjne, ale również sportowe, poradnikowe i dokumentalne. Polsat Play jest stosunkowo młodym kanałem telewizyjnym, ponieważ wystartował w 2015 r. 

Zdecydowanie najpopularniejszym programem motoryzacyjnym na kanale Polsat Play jest „Autościema – pogromcy mitów”, w którym prowadzący rozprawiają się z najpopularniejszymi mitami, np. „Czy uda się wydostać z tonącego auta”, a także „Czy można tankować olej po frytkach”. 

Discovery Chanel – edukacyjny kanał telewizyjny 

Pisząc o kanałach telewizyjnych, które emitują programy dla pasjonatów motoryzacji, nie sposób nie wymienić stacji Discovery Chanel, która jest stacją przede wszystkim edukacyjną. Została ona założona w 1985 r. w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce nadawana jest od 1996 r. w wielu sieciach telewizji kablowej. 

Na Discovery Channel można oglądać m.in. brytyjski program motoryzacyjny, emitowany nieprzerwanie od 2003, r. – „Fani czterech kółek”. Głównym założeniem tego programu jest kupno samochodu używanego, wyremontowanie go, a następnie sprzedanie z zyskiem – wszystko to przy ograniczonym budżecie. Ciekawym programem, związanym również z branżą motoryzacyjną, jest „Złomowisko PL”, który opowiada o złomowiskach w naszym kraju. W każdym odcinku ekipa odwiedza inne złomowisko.

Pisząc o programach motoryzacyjnych emitowanych na Discovery Channel warto wspomnieć również o „Auto-reaktywacji”, w której  Richard Rawlings i Aaron Kaufman szukają starych i zaniedbanych samochodów, a następnie remontują je i sprzedają z zyskiem. Do tej pory wyemitowano aż 16 sezonów tego programu, co jak na program motoryzacyjny, jest bardzo imponującym wynikiem. 

Archiwum: lipiec 2021