Mnóstwo osób już na samym początku krytykuje taką formę przewożenia pupila. Samo słowo „klatka” nie kojarzy się zbyt dobrze, a widok ukochanego czworonoga za metalowymi kratami może wpędzić właściciela w poczucie winy. Jest to oczywiście zrozumiałe, jednak eksperci gwarantują, że tego typu akcesoria nie są szkodliwe dla zwierząt. Klatka dla psa do samochodu może nie tylko pomóc w szkoleniu psa, lecz również sprawić, że będzie on bezpieczny i zrelaksowany podczas jazdy.

Klatka do przewozu psa – wymiary

Klatki do przewozu psów w samochodzie są w stu procentach bezpieczne, jednak dobrze wiedzieć o kilku ważnych rzeczach, aby nie zrobić zwierzakowi krzywdy. Jaka klatka dla psa do auta będzie zatem odpowiednia? Kluczem do sukcesu jest dobre wprowadzenie i szkolenie czworonoga. Klatka ma kojarzyć się psu z poczuciem bezpieczeństwa i być dla niego azylem. Co powinieneś robić, by tak było? Postaraj się:

  • nie wpychać psa do klatki;
  • zachęcać go sprytnie do wejścia;
  • dopasować wymiary idealnie do niego.

Nie wolno wpychać pupila na siłę do klatki ani tym bardziej wykorzystywać jej jako kary za nieposłuszeństwo. Dobrze jest zachęcać zwierzaka do samodzielnego wejścia do środka przy pomocy jego ulubionych przysmaków lub maskotek. Świetnym rozwiązaniem będzie klatka dla psa do samochodu na wymiar, bo będzie idealnie pasowała do czworonoga.

Czy starszego psa można nauczyć korzystania z klatki samochodowej?

Wiek zwierzaka nie będzie stał na przeszkodzie przy szkoleniu. Trzeba jednak być cierpliwym i w żadnym wypadku nie zmuszać go do niczego. W zależności od temperamentu i charakteru psiakowi przyzwyczajenie się do nowego miejsca zajmie mniej lub więcej czasu. Z czasem jednak klatka stanie się dla niego miejscem, w którym może odpocząć. Podróż przestanie być zaś wyzwaniem nawet dla największego przeciwnika podróży.

Klatki transportowe dla psa – rodzaje

Różne typy transporterów dają nam możliwość wyboru odpowiedniej opcji dla naszego pupila. Jakie mamy rodzaje klatek transportowych dla psa? Konstrukcje ochronne są tworzone z różnych materiałów. Można zaopatrzyć się w transporter zrobiony z metalu lub miękkiego materiału. 

Klatka do auta dla psa – jak wybrać?

To właściciele najlepiej znają swoje pociechy, dlatego będą bez wątpienia wiedzieć, na jaki rodzaj klatki dla psa do samochodu się zdecydować. Psy o mocniejszym charakterze lepiej jest przewozić w klatce zrobionej z metalu, a te o łagodniejszym usposobieniu bez wątpienia zadowoli ta materiałowa. Jak widać, głównym kryterium wyboru jest materiał, z którego akcesoria zostały wykonane.

Jak dobrać klatkę dla psa do samochodu

Jaka klatka dla dużego psa do samochodu będzie odpowiednia? Bardzo istotną rolę odgrywa bez wątpienia rozmiar klatki. Należy go dopasować tak, by pies bez trudu mógł się w środku podnieść, położyć oraz obrócić. Czasem wydaje się, że większa klatka będzie lepsza, dlatego właściciele często wybierają duży rozmiar, żeby pupil mógł się spokojnie poruszać. Jednak nie w każdym przypadku nie będzie to dobre. Zbyt duża przestrzeń może spowodować, że pies będzie czuł się zdezorientowany.

Klatka dla psa samochodowa na wymiar

Niektóre firmy projektują klatki pod naszego pupila oraz pod środek transportu, którym będziemy go przewozić. Jest to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, ale również dużo droższe od standardowych. Klatki dla psa do samochodu na wymiar są o wiele bardziej odporne na przemieszczanie się i ewentualne drgania od standardowych. Dzięki czemu zwiększa się komfort jazdy nie tylko zwierzaka, lecz również kierowcy. Kierujący autem nie musi martwić się o ewentualne mocniejsze skręty i hamowanie.

Zalety klatek do przewozu psów w samochodzie

Zalet transporterów dla psów jest naprawdę dużo. Pewnie dlatego coraz więcej osób przekonuje się do ich zakupu. Fora internetowe pełne są pozytywnych opinii ekspertów i codziennych użytkowników na ich temat. Doceniane są zwłaszcza:

  • bezpieczeństwo;
  • komfort;
  • czystość.

Bezpieczeństwo

Jest to zdecydowanie największa zaleta klatek samochodowych dla psów. Dzięki temu właściciele nie muszą martwić się tym, jak bezpiecznie przetransportować zwierzaka w inne miejsce. Co więcej, mogą zabierać pupila ze sobą w każdą podróż. Nie trzeba szukać zastępczego opiekuna ani zostawiać pupila w hotelu dla zwierząt.

Komfort

Po oswojeniu się z nowym akcesorium pies zacznie wyczuje, że klatka to przestrzeń wyłącznie dla niego. Zwierzę, tak jak człowiek, potrzebuje czuć, że ma swoje miejsce, w którym może schować się i odpocząć. Jaka będzie korzyść, jeśli właściciel odpowiednio wprowadzi klatkę dla psa do samochodu w życie pupila? Może się stać ona dla niego miejscem na drzemki, w którym pozwoli sobie na zmniejszenie czujności.

Czystość

Wiele osób podczas podróżowania z psami skarży się na zniszczone i brudne tapicerki. Transporter rozwiąże również te problemy. Jeżeli piesek będzie miał swoje miejsce w aucie, to nie zniszczy wnętrza. Dodatkowym plusem jest to, że sierść nie roznosi się po całym samochodzie, co jest nagminne szczególnie u zwierząt z dłuższym włosiem.Nic dziwnego, że klatka dla psa do samochodu to coraz częstszy wybór właścicieli czworonogów. Jej cena wcale nie musi być wysoka, a sam produkt ma wiele zalet. Najważniejsze jest jednak to, że pupil może bezpiecznie przebywać w samochodzie. Klatka transportowa dla psa do samochodu zapewni spokój nie tylko jemu, lecz również kierowcy i pasażerom.

Archiwum: czerwiec 2021