Marzysz o własnym motocyklu? Nie masz jednak środków na jego zakup? Jeśli rozważasz opcję kupna nowego sprzętu, weź kredyt na motocykl. Zdobędziesz go z minimum formalności? Jak? Sprawdź sam(a)!

Posiadanie motocykla to marzenie wielu mężczyzn i kobiet. W dzisiejszych czasach odłożenie odpowiedniej sumy pieniędzy na jego zakup to spory problem. Stale rosnące ceny pojazdów używanych i nowych nie ułatwiają realizacji marzeń. Kredyt na motocykl to szansa dla ciebie na zrealizowanie jednego z marzeń. Pamiętaj jednak, że tego typu finansowanie przybiera różne formy. Może to być leasing, kredyt gotówkowy lub typowy kredyt na motor.

Jaki kredyt na motocykl wybrać?

Nie wiesz, w jaki sposób sfinansować kupno motocykla? Oto kilka najpopularniejszych metod pozyskania środków na kupno wymarzonego pojazdu:

  • kredyt gotówkowy/pożyczka;
  • kredyt samochodowy (z opcją motocykla);
  • kredyt motocyklowy;
  • leasing;
  • pożyczka prywatna.

Chcesz kupić motor, ale nie wiesz jak to sfinansować? Masz odpowiednio wysokie dochody, brak negatywnych wpisów w BIK oraz wybrany pojazd? Złóż wniosek w wybranej instytucji finansowej. Pamiętaj, że środki na zakup motocykla otrzymasz zarówno od banku, jak i od firmy pożyczkowej. Sprawdź dokładnie oferty poszczególnych jednostek. Na rynku znajdziesz zarówno profesjonalne instytucje pożyczkowe, które udzielają wsparcia przedsiębiorcom, takie jak plmfund.pl, jak i inne pozabankowe podmioty, które pożyczają pieniądze osobom prywatnym. 

Kredyty gotówkowe są o tyle dobrą opcją, że ich zabezpieczeniem wcale nie musi być kupiony przez ciebie motor. Warunki finansowania będą jednak znacznie mniej korzystne w tym przypadku. Jeśli decydujesz się na popularny kredyt samochodowy/motocyklowy, weź pod uwagę szczegółowe warunki. W przypadku braku spłaty zobowiązania instytucja zajmie pojazd na poczet zaspokojenia długu.

Leasing to również wygodna forma zdobycia nowego pojazdu dwukołowego. Dlaczego? Dzięki tej formie finansowania zdobędziesz wymarzony motocykl, który zarejestrujesz na swoją firmę. Jego zakup możesz więc wrzucić w koszty prowadzenia działalności.

Kredyt na motocykl – na co zwrócić uwagę?

Kiedy składasz wniosek o kredyt na motocykl, zwracaj uwagę na kilka podstawowych aspektów, a mianowicie:

  • oprocentowanie;
  • prowizję;
  • okres spłaty;
  • ograniczenia wynikające z umowy finansowania.

Kiedy decydujesz się na typowy kredyt motocyklowy w banku, najczęściej otrzymasz środki do wykorzystania na zakup pojazdu oraz dowolny cel. Taka forma finansowania pozwoli ci na skorzystanie z okresu spłaty sięgającego nawet do 10 lat. Pamiętaj jednak, że im starszy motocykl kupisz, tym większe będzie oprocentowanie zaciągniętego przez ciebie kredytu.

Wnioskowanie o kredyt na motocykl jest proste. Wystarczy, że dostarczysz do instytucji finansowej komplet dokumentów wraz z uzupełnionym wnioskiem. Banki najczęściej wymagają przewłaszczenia pojazdu. Co to oznacza? W chwili zaciągnięcia kredytu zobowiązujesz się do oddania motocykla w razie braku spłaty zobowiązania. Kiedy kupisz polisę AC, licz się z opcją jej odstępstwa na rzecz banku w razie potrzeby.

Kredyt na motocykl czy leasing – co jest lepszą opcją?

Chcesz wiedzieć, dlaczego leasing to lepsza opcja niż kredyt na motocykl? Kiedy wybierzesz leasing, zyskujesz przede wszystkim:

  • prosty sposób wnioskowania;
  • minimum formalności do załatwienia;
  • możliwość stosowania odliczeń jeśli prowadzisz działalność gospodarczą;
  • brak konieczności wykazywania zdolności kredytowej i braku negatywnych wpisów w  BIK.

Weź pod uwagę te zalety, kiedy poszukujesz finansowania zakupu nowego jednośladu. Pamiętaj, że leasingodawca może określić sposób serwisowania oraz wprowadzać limity przejechanych kilometrów. Jeśli wybierzesz kredyt na motocykl, takie sytuacje nie będą miały miejsca.

Podsumowując, kredyt na motocykl to dobra opcja, aby spełnić swoje marzenia. Jak każde rozwiązanie finansowe ma swoje plusy i minusy. Musisz sam(a) odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto. Przeanalizuj wszystkie za i przeciw a podejmiesz właściwą decyzję. Pamiętaj też, że pożyczki od firm prywatnych dla przedsiębiorców również mogą być ciekawą opcją.

Archiwum: luty 2022