Przygotowanie do polerowania lakieru

Zadbane auto o lśniącym lakierze to piękny widok. Wielu osobom jazda takim samochodem sprawia ogromną przyjemność. Niestety różne czynniki mają negatywny wpływ na zewnętrzną powłokę pojazdu. Nie chodzi tylko o trudne warunki drogowe, niszczące działanie światła słonecznego, grad czy zmorę wszystkich kierowców dbających o lakier – ptasie odchody. Może go uszkadzać także niewłaściwa technika mycia auta.

Co jednak zrobić, gdy auto ma już swoje lata, a czas odcisnął na nim piętno w postaci matowych plam i widocznych rys? Wybrać wysokiej jakości pasty polerskie do samochodu! Dzięki nim bezpiecznie i efektywnie wypolerujesz lakier, przywracając karoserii jej intensywną barwę i dawny blask.

Dostosuj preparaty korygujące lakier do Twoich potrzeb. Zwróć uwagę na stan karoserii auta i zdecyduj czy będziesz polerował lakier ręcznie, czy mechanicznie. Pomyśl też, czy chcesz tylko delikatnie go odświeżyć, czy dokonać jego pełnej korekty.

Uniwersalne pasty do polerowania auta łączą wiele funkcji w jednym preparacie – korygują, odżywiają i zabezpieczają całą powierzchnię lakieru jednocześnie. Agresywnych past użyjesz do rys głębokich, a hologramy, czyli bardzo delikatne uszkodzenia lakieru, usuniesz preparatem do mikrozarysowań.

Ręczne czy mechaniczne?

Polerowanie ręczne pochłania zdecydowanie więcej czasu niż mechaniczne, ale nie wymaga specjalnych umiejętności. Niestety nie jest też w stanie poradzić sobie z głębszymi zarysowaniami, które usunie jedynie polerka elektryczna. Ręczna metoda ma jednak tę zaletę, że pozwala na korektę trudno dostępnych miejsc.

Mechaniczne polerowanie jest metodą gwarantującą uzyskanie wysokiego poziomu gładkości lakieru, który będzie błyszczał niczym nowy. Do przeprowadzenia mechanicznej korekty lakieru będzie potrzebna polerka mechaniczna, pady i oczywiście pasta polerska do auta. Jej głównym składnikiem jest ścierniwo w proszku, czyli tak zwane ziarno polerskie.

Proces maszynowego usuwania rys przebiega w ten sposób, że cząsteczki ścierniwa zawarte w paście są przyciskane padem polerki do lakieru. Ścierają jego zarysowaną warstwę, zostawiając warstwę gładką. Rysy mają różną głębokość, dlatego lakier należy zetrzeć do takiego poziomu, który nie będzie miał żadnych defektów.

Pasty do polerowania auta: które i kiedy wybierać?

Rodzaj pasty zależy od powodu, dla którego chcesz odświeżyć lakier.

Przygotowujesz auto do sprzedaży i chcesz zwiększyć szanse na jego szybką sprzedaż? Odśwież karoserię preparatem uniwersalnym. Znakomita większość defektów podda się działaniu takiej pasty, która poleruje, odżywia i zabezpiecza lakier równocześnie.

Pełne odnowienie lakieru i przywrócenie mu stanu kolekcjonerskiego będzie wymagało użycia zestawu preparatów. Mocno ścierająca pasta do polerowania lakieru pomoże usuwać głębokie rysy, pasta uniwersalna zajmie się odnową całego lakieru, a preparaty wykończeniowe usuną mikrozarysowania, czyli tak zwane hologramy, które powstają podczas nieprawidłowego mycia i suszenia auta.

Przywróć blask swojemu autu. Skorzystaj z odpowiedniej pasty polerskiej, usuń niedoskonałości lakieru i zabezpiecz go przed czynnikami środowiskowymi!

Archiwum: marzec 2022