Dramatyczna pomyłka na autostradzie A4: Norweżka jedzie pod prąd

Był to zwykły patrol na autostradzie A4 w Krapkowicach, kiedy funkcjonariusze zauważyli coś niesamowitego. Zignorowawszy znaki zakazu wjazdu, młoda kobieta z Norwegii prowadziła swoje BMW pod prąd. W ostatniej chwili, tuż przed wejściem na pasy ruchu autostrady, policjanci zatrzymali jej pojazd, unikając tym samym potencjalnej tragedii.

„To przez nawigację”: Czy technologia zawodzi?

Przyczyną niezwykłego zachowania kobiety miało być jej ślepe zaufanie technologii. Twierdziła, że to błędne wskazówki nawigacji sprawiły, że popełniła tak groźny błąd. To oznacza, że zbytnie poleganie na technologii zamiast na własnych umiejętnościach i wiedzy o zasadach ruchu drogowego może prowadzić do katastroficznych skutków!

Apel Policji: Zasady bezpieczeństwa na drodze, które mogą uratować życie

Po tym niebezpiecznym incydencie, Policja apeluje do wszystkich kierowców o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa drogowego. Jeżeli zdarzy się wam błąd i znajdziecie się na drodze ekspresowej lub autostradzie pod prąd, najważniejsze jest natychmiastowe zatrzymanie w bezpiecznym miejscu, włączenie świateł awaryjnych i powiadomienie odpowiednich służb. Pamiętajmy – technologia może zawodzić, ale zdrowy rozsądek nigdy!

Źródło:KPP Krapkowice,rp.pl

Fot. główne za: krapkowice.policja.gov.pl

Archiwum: lipiec 2023