Akcja policji: Od zgłoszenia do odzyskania Porsche

Lipiec, Gdynia. Oficer dyżurny otrzymuje zgłoszenie o kradzieży luksusowego Porsche. Informacja o kradzieży mobilizuje policjantów z Gdańska, Gdyni i Człuchowa. Przy wykorzystaniu nowoczesnych metod i analiz policyjnych, ustalają miejsce ukrycia samochodu. W momencie ich przybycia na miejsce, podejrzany samochód przyjeżdża i opuszcza teren. Zatrzymanie i przeszukanie pojazdu pozwala odkryć nie tylko klucze do garażu, ale również ukryte pod kocami, skradzione Porsche.

Porachunki z prawem: Zarzuty i środki zapobiegawcze

Po zatrzymaniu, obaj podejrzani zostają doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Gdyni. Na podstawie zebranych dowodów, zostają im przedstawione zarzuty za paserstwo, za które grozi do 5 lat więzienia. Dodatkowo, jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, co może poskutkować kolejnymi 3 lata za kratami. Sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego i policyjnego dozoru.

Kolejne dowody: Porsche, gotówka i amfetamina

Samochód o wartości blisko 170 tys. zł, a także części od innych pojazdów, zostały zabezpieczone. Kluczyki do skradzionego Porsche i gotówka znaleziona w mieszkaniu jednego z podejrzanych, podobnie jak 65 gramów substancji przypominającej amfetaminę u drugiego. Na domiar złego, okazuje się, że jeden z mężczyzn sprzedawał na zlecenie drugiego różne części samochodowe o nieznanej proweniencji na aukcjach internetowych.

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Fot.: pomorska.policja.gov.pl

Archiwum: sierpień 2023