Rękawica do mycia samochodu to niezbędny element, dzięki któremu zadbasz o kosmetykę pojazdu. Aby lakier pozostał w nienagannym stanie, należy dobrać odpowiednio delikatny materiał do jego pielęgnacji. Trzeba pamiętać, że na rynku jest wiele dostępnych ściereczek i rękawic do mycia auta, jednak źle dobrany materiał może wyrządzić sporą szkodę. Jakie rękawice do mycia samochodu będą najlepsze?

Rękawice do mycia samochodu – niezbędny gadżet?

Przy podstawowym i sporadycznym czyszczeniu auta na myjni samochodowej rękawice do mycia samochodu będą zbędne. Wizyta na myjni wystarczy, aby utrzymać go w czystości. Jednak dla osób, które lubią dbać o szczegóły i ładny wygląd samochodu, rękawice z pewnością się przydadzą. Przydadzą się do zewnętrznej blachy, czyli do czyszczenia lakieru, a także posłużą do odpowiedniej pielęgnacji tapicerki. Warto wspomnieć, że do rękawicy czyszczącej lub ściereczki należy dobrać środki, które wpłyną na jeszcze lepszy wygląd samochodu.

Rękawica do mycia samochodu z mikrofibry

Rękawica z mikrofibry świetnie sprawdzi się do mycia samochodu i usuwania drobnych zabrudzeń. Mikrofibra to delikatny i elastyczny materiał. Nie powstają po nim rysy na lakierze i świetnie potrafi dopasować się do czyszczonej powierzchni. Rękawica zbierze dzięki temu każde zabrudzenie. Przy wyborze rękawicy z mikrofibry do mycia samochodu możesz dopasować mikrowłókna, które nadadzą się do każdego rodzaju lakieru. Przez źle dobrany materiał mogą powstawać mikrorysy, które z upływem czasu będą się powiększać. Jak wyczyścić taką rękawicę? Oto kolejne kroki:

  • dokładnie wypłukaj ją w ciepłej wodzie;
  • pozostaw ją do osuszenia;
  • możesz ją również prać w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Jaka rękawica do mycia auta sprawdzi się najlepiej?

Rękawica jest ciekawym rozwiązaniem do mycia pojazdu. Rękawice do mycia auta to o wiele lepsze rozwiązanie od gąbek. Są od nich bardziej elastyczne i nie pochłaniają ziaren piasku, które mogą rysować lakier. Zazwyczaj są wykonane z materiałów miękkich, takich jak mikrofibra czy syntetyczna wełna. Nadają się równie dobrze do czyszczenia powierzchni na sucho, jak i na mokro. Dzięki temu, że rękawica jest wielofunkcyjna, sprawdzi się jednakowo do mycia szyb, karoserii oraz tapicerki.

Rękawica do mycia auta – opinie

Ten produkt jest najczęściej wybierany do pielęgnacji samochodu. Można je używać do każdego rodzaju lakieru. Siateczka, w którą wkłada się dłoń, sprawia, że mycie pojazdu przestaje być męczące. Czyszczenie wszystkich rękawic do mycia auta jest bardzo proste. Można je wyprać bądź opłukać pod ciepłą wodą i to wystarczy, by utrzymać je w czystości. Rękawica jest wielofunkcyjna, bo nadaje się również do polerowania lakieru. Kierowcy do mycia pojazdu zazwyczaj wybierają rękawicę, która nie tylko pomaga dbać o lakier, ale również o nasze dłonie, które będąc ukryte pod siateczką, nie mają kontaktu z chemikaliami.

Rękawica do mycia auta – ranking

Zanim kupisz rękawice do mycia auta, bierz pod ich uwagę:

  • materiał;
  • ściągacz;
  • powierzchnię;
  • cenę.

Najpopularniejszy wybór to rękawice z mikrofibry, ponieważ ich włókna są bardzo gęste. Zwróć uwagę także na ściągacz. Ważne, aby był ciasny, bo dzięki temu rękawiczka nie zsunie się z dłoni podczas mycia. Równie ważna jest powierzchnia. Najczęściej wybierane są duże rękawice, dzięki czemu pielęgnacja pojazdu będzie szybka i komfortowa. Kolejnym plusem rękawic do mycia samochodu jest ich niska cena. Dzięki temu, że nie potrzebują różnych środków czyszczących, oszczędzisz na detergentach.

Podczas pielęgnacji auta niezbędne są rękawice do mycia auta

Aby dobrze zadbać o auto, wystarczy odpowiednio dobrana rękawica do mycia samochodu. Dzięki miękkiej i elastycznej mikrofibrze nie porysujesz lakieru na samochodzie. Ten materiał nie pochłania drobnych kamyczków i ziaren piasku, co odróżnia go od gąbki i ściereczki. Jest to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się do mycia karoserii, szyb oraz tapicerki i do woskowania lakieru.

Jak widzisz, rękawice do mycia auta mogą ci bardzo pomóc w jego pielęgnacji. Sama wizyta na myjni nie wystarczy, by samochód lśnił. Rękawice z mikrofibry ułatwią ci czyszczenie powierzchni, a dzięki delikatnemu materiałowi nie masz się co bać o zarysowanie lakieru.

Archiwum: czerwiec 2021