Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w rozmowie z Polską Agencją Prasową dodał, że kierowcy mogą oczekiwać częstszych kontroli drogowych.

Akcja „Znicz” od 29 października do 2 listopada na terenie całego kraju

Od dzisiaj (tj. 29 października) do najbliższego wtorku (tj. 2 listopada) będzie trwała coroczna akcja „Znicz”. Na drogach w całej Polsce pojawi się natężona liczba patroli policji, która będzie pilnować bezpieczeństwa w ruchu drogowym:

W szczególności policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów

– wyjaśnia komisarz Opas, który przypomniał o zmianach w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy:

Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę. Stosowanie się do poleceń i wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach

– powiedział Opas.

Akcje „Znicz” i „Nie Zabijaj!”

Funkcjonariusz zaleca w poszczególnych przypadkach skorzystanie z komunikacji miejskiej, gdyż nie można wykluczyć utrudnień na drogach. Opcja ta jest o tyle zachęcająca, bowiem w wielu miastach zostaną wprowadzone dodatkowe połączenia autobusowe czy tramwajowe. Przestrzega też przed warunkami pogodowymi, które w okresie jesiennym utrudniają podróżowanie:

Przypominamy kierującym, że w okolicach cmentarzy będzie się poruszało wielu pieszych, również osób starszych, których będzie można spotkać także po zmroku. Natomiast pieszych uczulamy, aby podczas korzystania z drogi mieli na uwadze własne bezpieczeństwo

– zaznaczył komisarz apelując przy tym o przestrzeganie zasad w związku z pandemią COVID-19.

W rzeczonej rozmowie z PAP, Robert Opas poinformował, że oprócz tradycyjnej akcji „Znicz”, dzisiaj (tj. 29 października) zainaugurowana zostanie kampania informacyjno-edukacyjna „Nie Zabijaj!” mająca na celu uświadomić uczestnikom ruchu, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za bezpieczeństwo.

Działania „Znicz„” oraz akcja informacyjno-edukacyjna „Nie Zabijaj!” wspierane będą emisją spotu na ekranach firmy Screen Network S.A., rozlokowanych na terenie całego kraju – dodał.

Źródło: PAP

Archiwum: październik 2021