Alfa Romeo w niedzielę 20 czerwca potwierdziła udział Roberta Kubicy w treningu, który będzie miał miejsce w piątek 25 czerwca na torze Red Bull Ring. Polak zajmie kokpit Kimiego Raikkonena. Krakowianin po raz drugi pojedzie bolidem C41. Wcześniej polski kierowca jeździł w sesji treningowej w maju podczas Grand Prix Hiszpanii.

Robert Kubica jako rezerwowy kierowca stajni z Hinwil ma zakontraktowanych kilka występów w sesjach treningowych Formuły 1 w tym sezonie. Wcześniej zwycięzca Grand Prix Kanady 2008 jeździł bolidem C41 w trakcie weekendu wyścigowego na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. O tym jak istotną rolę w zespole pełni Polak, mówi szef Alfy Romeo, Frédéric Vasseur:

„Robert jest ważną częścią naszego zespołu. Jego praca w samochodzie podczas weekendu Austrii będzie bardzo cenna, zwłaszcza, że ścigamy się tam aż dwa razy pod rząd. Robert wykonał naprawdę świetną pracę podczas swoich pierwszych występów w tym roku i nie możemy się doczekać aż znów zasiądzie za kierownicą. Jego obecność bardzo pomaga naszemu zespołowi w ciągłym rozwoju”.

O poprawie osiągów tegorocznego samochodu Alfy Romeo mówi też Robert Kubica:

„Nie mogę się doczekać powrotu do bolidu w przyszłym tygodniu. Zespół zrobił kilka dużych kroków naprzód, a szczególnie w ostatnim czasie. Można wyczuć pewność siebie w całym garażu. Wiem, jak ważne jest utrzymanie tempa i jestem gotowy do odegrania swojej roli, aby upewnić się, że dwa weekendy w Austrii będą jak najbardziej udane”.

Najbliższe dwie eliminacje odbędą się w Austrii na torze Red Bull Ring. Wyścigi zaplanowano na 27 czerwca i 4 lipca. Obecnie Alfa Romeo plasuje się na ósmym miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

Archiwum: czerwiec 2021