Włoski producent motocykli planuje w najbliższej przyszłości dołączyć do swej oferty dwanaście nowych modeli maszyn. W dobie dbałości o środowisko w gamie ma znaleźć się również elektryczny jednoślad sygnowany logo MV Agusta. Firma z siedzibą w Varese zamierza zrealizować swój cel do 2024 roku.

MV Agusta to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w segmencie motocykli. Włoski producent powstał w 1945 roku i może pochwalić się niepowtarzalną stylistyką oraz dużymi osiągami, które robią wrażenie – zarówno na drogach jak i torach wyścigowych. Włosi nie zamierzają jednak spoczywać na laurach i do 2024 roku ma pojawić się aż dwanaście nowych modeli MV Agusta, aczkolwiek część z nich będzie stanowić jedynie ewolucje obecnych modeli. W realizacji zamiarów ma pomóc ostatni zastrzyk gotówki w kwocie 30 milionów euro. Timur Sardarov wspomniał, że w ciągu 3 lat oferta modeli MV Agusta powinna wzrosnąć o około 40 procent.

Elektryczny motocykl MV Agusta już niebawem

W trosce o ekologię w najbliższej przyszłości MV Agusta planuje wypuścić na rynek pierwszy motocykl o napędzie elektrycznym. Prócz tego producent planuje skonstruowanie turystyka z trzycylindrowym silnikiem o pojemności 950 ccm. Nie zabraknie także jednośladu z silnikiem o pojemności 500 ccm, który będzie przeznaczony dla początkujących motocyklistów.

Mimo krążących opinii w środowisku motocyklowym, MV Agusta zaprzecza, że firma zostanie sprzedana KTM-owi. Dodatkowo możliwa jest reaktywacja marek Cagiva i Elefant.

Archiwum: czerwiec 2021