Z artykułu dowiesz się, do czego służy aplikacja Android Auto i jakie posiada funkcje. Poznasz kilka podpowiedzi odnośnie korzystania z niej. Odpowiemy także na pytanie, czy program jest przydatny, czy to tylko kolejny gadżet.

Android Auto – zarządzaj aplikacjami smartfona za pomocą wyświetlacza w samochodzie

Android Auto to aplikacja, która najprościej mówiąc, pozwala zarządzać aplikacjami w twoim smartfonie w bezpieczny sposób, wykorzystując do tego multimedialny wyświetlacz w samochodzie. Możesz obsługiwać w ten sposób między innymi nawigacje, mapy, SMS-y czy muzykę. Biblioteka dostępnych w ten sposób aplikacji stale się powiększa. Do tej pory jedyną nawigacją dostępną z poziomu urządzenia były mapy Google, jednak ma to się w przyszłości zmienić.

Jak zainstalować Android Auto?

Jeśli chcesz korzystać z możliwości Android Auto w swoim samochodzie, na samym początku sprawdź zgodność programu z twoim autem lub zestawem audio. Kolejnym wymaganiem jest zgodność systemu na smartfonie. Jeśli posiadasz telefon z system operacyjnym Android 9 lub wyższym, najprawdopodobniej masz już zainstalowany ten program. W innym przypadku należy odnaleźć ikonę Sklep Play i w wyszukiwarce aplikacji wpisać nazwę Android Auto. Po jej pobraniu pozostaje podłączenie i sparowanie smartfona z oprogramowaniem w twoim aucie.

W jaki sposób podłączyć telefon i używać Androida Auto?

Android Auto pozwala łączyć się z samochodem zarówno za pomocą Bluetooth, jak i kabla USB. Jeśli sprawdziłeś już, czy twój smartfon i auto spełniają wymagania sprzętowe aplikacji i ją pobrałeś, możesz zacząć konfigurację sprzętu. Upewnij się, że masz dostęp do stabilnego połączenia internetowego i przeprowadź parowanie za pomocą bluetooth. To ważne, ponieważ pierwsze uruchomienie powinno odbyć się za pomocą łącza bezprzewodowego. Podczas całej konfiguracji najlepiej nie wyłączaj łączności bezprzewodowej i usług lokalizacyjnych.

Co, jeśli twój pojazd jest niezgodny z aplikacją Android Auto? W smartfonach z Androidem 12 zainstalowano tryb samochodowy Asystenta Google, dzięki czemu otrzymujesz zintegrowany interfejs specjalnie do używania podczas jazdy.

Dowiedz się, czy obsługiwanie systemu android w aucie jest skomplikowane

Główny ekran aplikacji został tak zaprojektowany, aby w jak największym stopniu ułatwić jego obsługę. Najczęściej używane przez ciebie aplikacje zawsze pojawią się u góry ekranu, a poniżej te, z których korzystasz zdecydowanie rzadziej. Dostęp do nich otrzymujesz po naciśnięciu przycisku menu. Na ekranie głównym znajdują się przyciski do obsługi audio, ikona alertów oraz ikona mikrofonu, dzięki której otrzymujesz dostęp do Asystenta Google.

Android Auto a bezpieczeństwo podczas jazdy

Android Auto zbiera wiele pochlebnych opinii i cieszy się stale rosnącą popularnością wśród użytkowników. Obsługa aplikacji w telefonie jeszcze nigdy nie była tak prosta. Wykonanie połączenia głosowego nie wymaga od ciebie odrywania wzroku od jezdni, wystarczy wywołać Asystenta Google i wydać polecenie, a to wszystko bez odrywania rąk od kierownicy. Czekasz na ważną wiadomość czy maila? Nie musisz co chwilę się zatrzymywać, żeby sprawdzić powiadomienia w telefonie, ponieważ będą się pojawiały bezpośrednio na ekranie w samochodzie.

Android Auto bardzo korzystnie wpływa na koncentrację kierowcy, nie rozprasza i ułatwia korzystanie z niezbędnych aplikacji. Ułatwia skupienie się na drodze, a nie od dziś wiadomo, że najwięcej wypadków zdarza się na skutek nieuwagi. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna i szybko się do niej przyzwyczaisz.

Z jakich aplikacji skorzystasz dzięki Android Auto?

Android Auto przede wszystkim daje dostęp do niezbędnych funkcji w telefonie, a dzięki Asystentowi Google z większości z nich skorzystasz, nie odrywając rąk od kierownicy. Żeby go wywołać, możesz skorzystać z funkcjonalnego przycisku lub komendy głosowej. Wydaj asystentowi polecenie, a znajdzie na trasie najbliższą stację benzynową lub wyznaczy drogę pod wskazany adres. Wraz z postępem motoryzacji rośnie jakość i funkcjonalność wbudowanych wyświetlaczy samochodowych, dzięki czemu możesz sprawdzać wiadomości, pogodę czy słuchać ulubionej muzyki.

Android Auto to rewolucyjna aplikacja, która z biegiem czasu najprawdopodobniej odejdzie w niepamięć. Przyczyna jest prosta. Popularność tego rozwiązania spowodowała, że producenci aut zaczęli wprowadzać system android w standardzie, jeśli nie jesteś jednak posiadaczem najnowszego auta, z pewnością docenisz Android Auto.

Archiwum: listopad 2022