W obecnej stawce F1 znajduje się czterech producentów: Mercedes, Ferrari, Renault i Red Bull Powertrains, który przejął projekt Hondy. Nie wiadomo jeszcze w jakiej dokładnie formie Audi będzie uczestniczyć w mistrzostwach.

Audi zadowolone z przepisów dotyczących silników

Głównym powodem, dla którego Audi chce dołączyć do F1 są regulacje w kwestii silników, które zaczną obowiązywać od sezonu 2026. Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła już, że nowe układy napędowe pozostaną oparte o sześciocylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1,6 litra. Ponadto zrezygnowano z MGU-H. Mimo takiego rozwiązania moc z systemów odzyskiwania energii ma być wyższa. Producenci będą również prowadzili prace rozwojowe w ramach limitów budżetowych. Aktualnie zarząd oraz rada nadzorcza Audi ma debatować nad formalnym zatwierdzeniem zgłoszenia w Formule 1.

Audi gratuluje FIA za „uczciwe zakończenie” tegorocznego sezonu

RaceFans.net dodaje również, że w treści listu zawarte są też gratulacje dla FIA za „uczciwe zakończenie” tegorocznych mistrzostw. Niemiecki producent odniósł się tym samym do ostatniego wyścigu sezonu 2021 w Abu Zabi, gdzie w kontrowersyjnych okolicznościach Lewis Hamilton stracił mistrzowski tytuł na rzecz Maxa Verstappena, po tym jak samochód bezpieczeństwa zjechał z toru na ostatnim okrążeniu.

Źródło: F1wm.pl

Archiwum: grudzień 2021