Kolejny producent samochodów zapowiedział zaprzestanie produkcji aut z napędem spalinowym. Tym razem taką decyzję ogłosił prezes zarządu Audi AG Markus Duesmann podczas konferencji klimatycznej w Berlinie. Niemiecka marka planuje od 2026 r. konstruować wyłącznie elektryczne pojazdy.

Do końca 2025 r. Audi planuje wprowadzić na rynek ponad 20 nowych elektrycznych modeli. Co więcej, jeszcze w tym roku przedsiębiorstwo zamierza wypuścić więcej samochodów z napędem elektrycznym, niż spalinowym. O planach firmy wypowiedział się Markus Duesmann na konferencji Fundacji na Rzecz Neutralności Klimatycznej:

„Dzięki sile naszych innowacji oferujemy zindywidualizowane, zrównoważone i neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla opcje mobilności. Przyjęte przez nas plany to jasno nakreślona droga do zdecydowanego i mocnego przejścia do ery mobilności elektrycznej. Wysyłamy sygnał, że Audi jest już na to gotowe”.

Audi zamierza do 2050 r. osiągnąć zerową emisję netto

Audi zadeklarowało również, że ostatni spalinowy model wyjedzie z taśmy produkcyjnej w 2025 r., zaś do 2033 r. firma będzie stopniowo wycofywać się z produkcji silników spalinowych. Nie jest to jednak definitywna data, ponieważ o ostatecznym terminie mają zdecydować zarówno przepisy prawne, jak i klienci. Samo przedsiębiorstwo chce do 2050 r. osiągnąć także zerową emisję netto.

Archiwum: czerwiec 2021