Wiele osób marzyło o nietypowym w Polsce samochodzie rodem z amerykańskich filmów. Jeśli te marzenia są nadal aktualne, warto przekuć je w czyn, bo w dobie internetu można samodzielnie wyszukać mnóstwo ogłoszeń z aukcjami samochodów. USA to rynek, gdzie możesz przebierać w ofertach. Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz szukać upatrzonego modelu auta prosto z Ameryki?

Wybór strony z aukcjami samochodów w USA

Jeżeli myślisz o sprowadzeniu auta ze Stanów, koniecznie sprawdź dwa największe portale z licytacjami samochodów z USA, czyli Copart i IAAI. Są to zdecydowani liderzy w branży importu aut. Zarówno Copart jak i IAAI weryfikują oferty i przerywają współpracę z nieuczciwymi kontrahentami. Obie firmy są na rynku od wielu lat, co przekłada się na bezpieczeństwo transakcji. Takie aukcje samochodowe USA, są dostępne dla klientów biznesowych i prywatnych.

Co musisz wiedzieć, żeby przystąpić do aukcji samochodu z USA?

Aby dołączyć do uczestników aukcji samochodu z USA, będziesz musiał się zarejestrować na danym portalu aukcyjnym. W znanych serwisach zasady rejestracji są jasno i czytelnie wyjaśnione. Jeżeli decydujesz się samemu skorzystać z amerykańskich aukcji samochodowych, powinieneś mieć ogólną wiedzę na ich temat oraz dobrze znać język angielski. 

Jak licytować auta z USA, by nie przepłacić?

Nawet jeśli jesteś przekonany o bezpieczeństwie danej giełdy, ale nie masz podstawowej wiedzy o aukcjach, możesz przepłacić za wybrane przez ciebie auto. Miej na uwadze, że zasady tam panujące różnią się od tych, które znasz z polskich ogłoszeń. Mogą one być dla ciebie niejasne. Możliwe, że wszystko skończy się nieudanym zakupem, dlatego jeśli nie jesteś pewien, poradź się osoby z doświadczeniem.

Samochody z USA – aukcje

Jeśli nie jesteś specjalistą w dziedzinie mechaniki samochodowej, będziesz potrzebować pomocy z zewnątrz. Przed zakupem z aukcji z USA samochodów potrzebna będzie ci wiedza w zakresie doradztwa technicznego. Co to znaczy? Sprawdź:

  • jakie są typowe usterki kupowanego auta;
  • czy znajdziesz do niego w Polsce części zamienne;
  • jaki jest stan techniczny auta z ogłoszenia.

Każdy rodzaj auta miewa typowe dla niego usterki. Musisz się zorientować, czy znajdziesz części zamienne w Polsce. Oczywiste jest też, że nie będziesz w stanie fizycznie obejrzeć auta, dlatego przyda ci się specjalista, który trafnie oceni jego stan techniczny.

Auta z USA – aukcje. Licytacja samochodu zakończona

Po wygranej licytacji samochodów z USA czas na sprowadzenie auta na twoje podwórko. Tutaj rodzi się problem, bo załatwienie transportu na własną rękę może spowodować wiele trudności i co za tym idzie – sporo wydanej gotówki. Zazwyczaj auto jest transportowane ze Stanów (najczęściej statkiem do Niemiec) i ostatecznie dostarczane do Polski. 

Aukcje USA samochody – co po licytacji?

Aby wszystko odbyło się bez komplikacji, potrzebna ci będzie wiedza na temat lokalnie obowiązujących przepisów oraz zasad transportu. Zawsze możesz skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w transporcie samochodów ze Stanów. Takie firmy dzięki sporej liczbie zleceń mają możliwość negocjacji cen i warunków transportu. Oznacza to dla ciebie oszczędność czasu i pieniędzy.

Zakup auta na aukcji z USA za pośrednictwem brokera

Brokerzy są zewnętrznymi nabywcami, którzy wyręczą cię w całym procesie licytacji aut USA. Dlaczego warto skorzystać z ich usług? Nie musisz poświęcać czasu i zagłębiać się w licytację, wypełniać odpowiednich dokumentów ani sprowadzać auta do Polski. Wystarczy, że wybierzesz interesujące cię licytacje samochodów z USA, a broker po ustaleniu z tobą warunków weźmie udział w aukcji. Rzecz jasna, minusem wyboru tej opcji jest dodatkowy koszt, który poniesiesz. Jeżeli jednak zależy ci na czasie albo nie chcesz osobiście wszystkiego załatwiać, to możesz pomyśleć o tym rozwiązaniu.

Aukcje aut USA – dla kogo będą dobrą opcją?

Wiele osób pragnie posiadać samochód premium, z silnikiem o dużej pojemności. Aukcje samochodów USA pozwalają kupić auto, którego nie mógłbyś znaleźć na polskim rynku. Jeśli zaś taki pojazd byłby w kraju, to często sprowadzenie będzie cię kosztowało mniej niż jego zakup w Polsce. Te, które spotkasz na naszym podwórku, to zazwyczaj auta lekko uszkodzone lub powypadkowe, których w Stanach Zjednoczonych nie opłaca się naprawiać ze względu na wysokie koszty. Właśnie dlatego są dostępne w korzystnych cenach. Jeżeli jednak jesteś w stanie pogłębić wiedzę na temat aukcji aut z USA lub wolisz skorzystać z firm zewnętrznych, zakup wymarzonego auta może cię wynieść zaskakująco mało.

Aukcje samochodowe z USA to bez wątpienia bardzo ciekawa opcja. Jeśli chodzi o takie licytacje samochodów, USA jest ogromnym rynkiem, dlatego ofert powinno być bez liku. Takie rozwiązanie to świetna opcja dla tych, którzy szukają konkretnego modelu sprawnego pojazdu, którego w Polsce nie da się kupić.

Archiwum: czerwiec 2021