Zakup auta do 8 tys. złotych wcale nie musi być trudny. Wśród samochodów na sprzedaż wciąż prym wiodą niemieckie i japońskie marki takie jak Audi, Volkswagen, czy wspomniana wcześniej już Honda. Z naszego artykułu dowiesz się również, jak zapewnić sobie komfort i nie dołożyć dodatkowych pieniędzy za sprawą trafienia na trefne ogłoszenie. Podpowiadamy też, jakie obrać kryteria, kupując używany samochód dobrej jakości.

Audi A3 – kompaktowe, używane auto do 8 tys. złotych

W cenie do 8 tys. złotych można nabyć zadbane Audi A3 w wersji poliftingowej. Samochody w tym przedziale cenowym mają z reguły przebieg od 200 do 300 tys. kilometrów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w rzeczywistości może być on znacznie większy. Jednak w przypadku tak dobrych samochodów nie ma to aż tak dużego znaczenia, szczególnie jeśli Audi A3 jest dobierane jako pierwsze auto.

Używane auto do 8 tys. złotych może mieć jednostkę napędową benzynową o pojemności 1 595 cm3 i mocy 102 KM. To sprawdzony i mało awaryjny silnik, który nie wymaga dużego wkładu finansowego. Oczywiście, jeśli wybierzemy zadbany model. Kompakt ma 3 drzwi, a w środku znajduje się 5 miejsc.

Jeśli chodzi o wyposażenie odnośnie do sprzętu multimedialnego w samochodzie, to Audi A3 ma takie opcje jak radio, gniazdo USB, klimatyzację automatyczną, elektryczne szyby przednie, lusterka boczne ustawiane elektrycznie, czy wspomaganie kierownicy. Do tego dochodzą też pomocne systemy bezpieczeństwa takie jak ESP, poduszka powietrzna pasażera i kierowcy, czy punkty mocowania fotelika dziecięcego Isofix.

Volkswagen Passat – kultowe, niezawodne auto 

Volkswagen Passat zasłużenie zdobył miano auta kultowego, które stanowi fenomen w kontekście stabilnego działania. Na rynku używanych aut wciąż można zadbać modele w bardzo dobrym stanie technicznym. W cenie do 8 tys. można nabyć, na przykład Volkswagena Passata B5 FL produkowanego w latach 2000-2005.

Używane auto do 8 tys. złotych będzie miało dość spory przebieg, prawdopodobnie od 300 tys. kilometrów wzwyż. Warto jednak mieć na uwadze, że zadbany model będzie w stanie pracować bezproblemowo jeszcze kilka lat. Volkswagen Passat B5 FL może mieć silnik diesla 130 KM o pojemności skokowej 1896 cm3. Wersja kombi będzie miała 5 drzwi i tyle samo miejsc w środku.

Odnośnie do wyposażenia wnętrza, można liczyć na takie opcje, jak radio, a także komfortowe dodatki w postaci tapicerki skórzanej lub welurowej, podgrzewanych foteli, podłokietników z tyłu, a także z przodu. 

Honda Accord – świetny samochód za 8 tys. złotych

W kwocie do 8 tys. złotych można bez problemu znaleźć i kupić Hondę Accord 2.4 LX. Dobrą wiadomością dla osób zainteresowanych tym samochodem jest to, że nie brakuje ofert, w których sprzedawcy chcą zbyć komfortowe auto z dodatkową instalacją LPG (gaz).

Honda Accord 2.4 LX sprzedawana na rynku aut używanych pochodzi z generacji VII, czyli pojazdów produkowanych od 2002 do 2008 roku. Pojazdy z tego segmentu mają zazwyczaj przebieg ok. 300 000 km a pojemność benzynowego silnika to z 2354 cm3 przy mocy 160 KM. Auta są dostępne w wersji ze skrzynią manualną i automatyczną, a także nie generują dużych kosztów eksploatacyjnych.

Na co zwracać uwagę, kupując auto używane do 8 tys.?

Decydując się na samochody Volkswagen, Honda, Audi, czy BMW lub Seat, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Niestety, niektórzy sprzedawcy będą oferować auta, deklarując niski przebieg i bezawaryjną przeszłość. Przy kilkunastoletnich pojazdach jest to praktycznie niemożliwe.

Dlatego kupując dynamiczny samochód, samochody terenowe do 10 tys., czy kompaktowy pojazd do poruszania się po mieście, trzeba sprawdzić nie tylko spalanie paliwa, czy zweryfikować stan zawieszenia, ale także dowiedzieć się więcej, pozyskując numer VIN. Dzięki temu będzie można kupić dobre auto do 8 tys., nie przekraczając później budżetu w związku z dokładaniem pieniędzy do serwisu pojazdu. Warto o tym pamiętać, sprawdzając też samochody do 10 tys.

Archiwum: grudzień 2022