Auto dostawcze do 10 tys. złotych może spełniać różne funkcje w firmie. Najmniejsze furgonetki służą do przewozu towaru lub osób. Większe pojazdy sprawdzają się podczas transportowania sprzętu robotniczego, czy dużych palet, na przykład z żywnością. Nie każdy może od razu wydać kilkadziesiąt lub więcej tysięcy złotych na nowy model pojazdu. Z tego powodu warto poznać najciekawsze propozycje aut dostawczych do 10 tys złotych! Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule!

Volkswagen LT – tanie auto dostawcze do 10 tys. złotych

Volkswagen LT to jedno z najlepszych, tanich aut dostawczych, na które można się zdecydować, dysponując budżetem do 10 tys. złotych. Uwagę warto zwrócić szczególnie na modele z 2001 roku. Mogą mieć przebieg sięgający nawet 500 tys. kilometrów, jednak warto wspomnieć o tym, że samochody z tego segmentu wyróżniają się trwałością i mogą posłużyć, przy odpowiednim serwisowaniu dodatkowe kilka lat.

Samochód dostawczy ma silnik diesel o pojemności skokowej 2 495 cm3 i mocy 100 KM. Wartościową informacją dla kupujących może być to, że dostawczak jest dostępny na rynku wtórnym również w wersji z chłodnią/ izotermą. Volkswagen LT kosztuje około 10 tys. złotych i ma manualną skrzynię biegów, a przestrzeń ładunkowa równa się 13,4 m3. Pojazdem można przewozić towar o wadze do 2.5 tony.

Opel Vivaro 1.9 diesel – znakomity samochód dostawczy

Niemiecki producent Opel jest znany z produkcji wytrzymałych i mało awaryjnych samochodów dostawczych. To właśnie z tego powodu tak wiele osób decyduje się szukać właśnie modeli aut od Opla. Jednym z popularniejszych egzemplarzy, w których usterki zdarzają się niezwykle rzadko, jest Vivaro 1.9.

Pojazd w cenie do dziesięciu tysięcy złotych może być z 2002 roku. Vany z tej generacji mają z reguły przebieg ok. 300-400 tys. km. Wersja w oczekiwanym budżecie może być wyposażona w silnik diesla o pojemności skokowej 1900 cm3 i mocy 100 KM. Dostępne są różne odmiany Opla Vivaro, jednak chcąc korzystać z jak największej przestrzeni załadunkowej, warto zdecydować się na wersję 3-drzwiową. Najprościej znaleźć odmianę z manualną skrzynią biegów. Przestrzeń ładunkowa to ok. 5200 litrów.

Ford Transit Connect T230L – praktyczne auto do firmy

Ford Transit Connect T230L to furgonetka o dość kompaktowych wymiarach, która sprawdzi się w wielu sytuacjach. Od razu należy zaznaczyć, że przestrzeń cargo w aucie to 3700 litrów.

Furgonetka jest wyposażona w silnik diesel o pojemności skokowej 1753 cm3 i mocy 88 KM. Ford Transit Connect T230L w cenie do 10 tysięcy złotych będzie miał prawdopodobnie przebieg o parametrach od 200 do 300/ 400 tysięcy kilometrów. Warto też mieć na uwadze, że pojazd w tej cenie pochodzi z 2003 roku, dlatego, już na wstępie należy przygotować się na to, że usterki będą pojawiać się nieco częściej niż w porównaniu z nowymi pojazdami.

Fiat Doblo – zwinny i pojemny dostawczak

Jednym z najpopularniejszych aut dostawczych, to Fiat Doblo. W tym przedziale cenowym można nabyć wersję z 2003 roku. Szacowane wymiary przestrzeni bagażowej to ok. 790 litrów. W wersji bez siedzeń lub ze złożonymi jest to już 3200 litrów. Sprawia to, że w segmencie niedużych furgonetek, Fiat Doblo jest jednym z najlepszych wyborów pod względem pojemności.

Pojazd może mieć wysokoprężną jednostkę napędową o pojemności skokowej 1910 cm 3 i mocy 101 KM. Fiat w tym przedziale cenowym jest dostępny z reguły w wersji z manualną skrzynią biegów. Szacowany przebieg modelu z 2003 roku to ok. 200-300 tysięcy kilometrów.

Opel Combo C – oszczędny, używany samochód dostawczy

Opel Combo C jest pierwszym wyborem dla wielu osób, które chcą posiadać niedużą furgonetkę, która zapewnia jednak więcej miejsca na ładunek standardowe samochody osobowe. W przedziale opisywanym można znaleźć pojazdy z 2004 roku z ok. 200-300 tysiącami na liczniku kilometrów.

Samochód będzie miał prawdopodobnie jednostkę napędową diesel o pojemności skokowej 1 248 cm i mocy 69 KM. Standardowy model ma z reguły 597 litrów pojemności na bagaż. Dostępne są też wersje z przestrzenią o wymiarach 850 litrów. Szukając ofert atrakcyjnych cenowo, warto zwrócić uwagę również na samochody dostawcze poleasingowe.

Archiwum: grudzień 2022