Małe auto z automatyczną skrzynią biegów do 10 tys. to jedno z najczęściej wpisywanych haseł w internetowych wyszukiwarkach. Nie jest to dziwne, ponieważ w tym przedziale cenowym nie brakuje atrakcyjnych ofert dotyczących kompaktowych samochodów z automatyczną przekładnią. Na które modele najtańszych, niedużych aut z automatem warto zwrócić uwagę?

Smart ForTwo & Pulse – małe samochody z silnikiem benzynowym i automatem

Nasze zestawienie zaczniemy od najmniejszych modeli, właśnie takich jak Smart ForTwo & Pulse. Małe auto z automatyczną skrzynią biegów do 10 tys. można nabyć w wersji z 2005 roku – jest to pierwsza generacja. W atrakcyjnej cenie do 10 000 złotych można nabyć pojazd, który idealnie nada się na auto miejskie.

Smart ForTwo & Pulse z rocznika 2005 będzie miał benzynową jednostkę napędową o mocy 61 KM, a także automatyczną odmianę skrzyni biegów oraz napęd na tylne koła. Nieduży silnik przy niskiej masie własnej pojazdu pozwala rozpędzić się do 100 km/h w około 20 s.

Zapewnia też dynamikę i zwrotność, które idealnie spełniają potrzeby kierowcy, który porusza się na co dzień po mieście. Jazdę po miejskich drogach, czy stanie w korkach ułatwia też automatyczna zmiana biegów.

Mercedes Benz Klasa A – najtańsze auto premium z automatem i silnikiem 1.4

Samochód zalicza się do niedużych aut miejskich klasy premium. Decydując się na wersję z generacji W168 (1997-2004), nie trzeba wydawać dużo pieniędzy i zmieścić się nawet w przedziale do 8-9 tys. złotych. Mercedes Benz Klasy A z silnikiem 1.4 może być dobrym samochodem dla dziewczyny do 10 tys. złotych.

To nieduże auto ma benzynową jednostkę napędową o pojemności skokowej 1 397 cm3 i automatyczną skrzynię biegów. W pojeździe zastosowano też napęd na przednie koła. Z kolei spalanie w mieście plasuje się na poziomie 10L/ 100 km.

Ten mały samochód można znaleźć nawet w wersji o przebiegu nieprzekraczającym 200 tys. km. Sprawdź też, na jakie inne samochody do 10 tys. warto zwrócić uwagę.

Volkswagen Golf – miejskie auto z automatyczną skrzynią biegów

W tym zestawieniu nie może też zabraknąć Volkswagena Golfa. Warto kupić auto ze względu na szeroką dostępność części zamiennych, a także tanie serwisowanie. W przedziale do dziesięciu tysięcy złotych można znaleźć model z 1999 roku.

VW Golf z tego rocznika może mieć przebieg oscylujący wokół 300 000 tys. km. Modele w pożądanym przedziale cenowym są wyposażone w benzynowe jednostki napędowe, na przykład o mocy 100 KM i pojemności skokowej 1 595 cm3. VW 1.5 są dostępne w wersji z napędem FWD.

Citroen C4 – tanie auto z automatem i silnikiem diesel do 10 tys

Jednym z atrakcyjniejszych modeli aut dostępnych w przedziale cenowym do dziesięciu tysięcy złotych jest Citroen C4, a dokładnie wersja HDi 110 FAP EGS6 z I generacji (2004-2010), konkretnie z rocznika 2008.

Pojazd jest wyposażony w diesel 1.6 o mocy 109 KM i pojemności skokowej 1 560 cm3. Kompaktowe auto można nabyć w kwocie do 10 tysięcy złotych, decydując się na model o przebiegu ok. 300-400 tysięcy kilometrów. Wspomniane auto może być bardzo dobrą propozycją na samochody dla dziewczyny do 10 tys złotych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta używanego?

Chcąc kupić małe auto z automatyczną skrzynią biegów do 10 tys., trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Należy wykonać wszelkie rutynowe badania, a także pozyskać numer VIN, żeby dowiedzieć się więcej o historii pojazdu. Co więcej, wszelkie prace diagnostyczne należy wykonać w zaufanym warsztacie.

Dzięki temu, kupując Renault, Mitsubishi, czy VW lub Citroena, nabywca będzie miał pewność, że stan techniczny skrzyni CVT, czy DSG nie budzi wątpliwości, a przekładnia sprawnie zmienia biegi i nie wymaga napraw. Warto też dowiedzieć się, jaki suv do 10 tys. można kupić, jeśli ktoś ma zamiar poruszać się pojazdem o większej mocy i możliwościach w terenie.

Archiwum: grudzień 2022