Na miejscu panują spore utrudnienia, które mogą potrwać kilka godzin. Zablokowany jest jeden pas w kierunku Świecka.

Autostrada A2: Wypadek z udziałem czterech pojazdów. Zginęła jedna osoba

Służby powiadomienie o wypadku otrzymały o godzinie 10.06. Początkowo mówiło się o zderzeniu samochodu osobowego z dwoma ciężarówkami. Na miejscu okazało się jednak, że pojazdów uczestniczących w zdarzeniu było więcej:

„Na 157 km autostrady A2 doszło do wypadku dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Ze wstępnych informacji wynika, że samochód znajduje się między ciężarówkami. Na miejscu osiem zastępów straży pożarnej” – powiedział oficer dyżurny wielkopolskich strażaków, który niedługo później potwierdził ofiarę śmiertelną:

„Doszło do zderzenia, nie dwóch, ale trzech samochodów ciężarowych. Kierowcy osobówki, który podróżował sam i był zakleszczony nie udało się uratować. Obecnie trwa uwalnianie zakleszczonego kierowcy jednej z ciężarówek”.

Jak się później okazało uwięziony w kabinie jednej z ciężarówek kierowca został uwolniony. Obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.

Autostrada A2. Trwają spore utrudnienia

Z informacji podanych przez Autostradę Wielkopolską, zablokowany jest prawy i środkowy pas autostrady. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Archiwum: wrzesień 2021