Po długich oczekiwaniach autostrada A2 między Łodzią a Warszawą zostanie poszerzona. Wpływ na to miała decyzja środowiskowa wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi. Prace mają rozpocząć się w 2023 roku, a odcinek ma zostać oddany do użytku na przełomie 2025 i 2026 r.

Kierowcy od lat słusznie narzekają na odcinek autostrady A2 między Łodzią i Warszawą, który słynie z dużego natężenia ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała jednak, że został zatwierdzony plan wybudowania trzeciego pasa. Wszystko to za sprawą pozytywnej opinii środowiskowej wydanej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi, który wyraził zgodę do kontynuacji prac na odcinku od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim. Ponadto decyzja środowiskowa zostanie wydana również w przypadku drugiego odcinka od granicy województwa do węzła Konotopa.

Autostrada A2 – na trzeci pas przyjdzie nam trochę poczekać

To oznacza, że na odcinku liczącym łącznie 89 km powstanie wewnętrzny trzeci pas. Na wynikające z tego faktu korzyści przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Przetarg na budowę jest zaplanowany już na trzeci kwartał 2021 r., natomiast podpisanie umowy ma nastąpić wiosną 2022 r. Niestety prace rozpoczną się dopiero pod koniec 2023 r., a samo otwarcie trasy przewidywane jest na przełom 2025 i 2026 r.

Archiwum: czerwiec 2021