Jeśli masz problem ze zdradą czy rodzinnymi finansami, przyda ci się detektyw. Gdańsk, Warszawa czy Kraków to miasta, w których bez problemu znajdziesz takie biura. Jeśli jednak po prostu fascynuje cię ten świat, to warto poznać ciekawostki na jego temat. Dowiedz się, jakimi samochodami jeżdżą kultowe i rozpoznawalne postacie. Być może któreś z nich skradnie twoje serce, dzięki czemu będziesz mógł jeździć po drogach i czuć się jak prawdziwy śledczy? To świetny sposób na znalezienie inspiracji, jeśli akurat masz zamiar zmienić auto. 

Polski detektyw na tropie – Krzysztof Rutkowski

Krzysztof Rutkowski jest najbardziej znanym polskim detektywem. I nic dziwnego! W końcu brał udział w najgłośniejszych polskich sprawach. Warto wiedzieć, że ten człowiek uwielbia samochody. W 2021 roku zmienił pojazd na nowy i nie da się ukryć – zapiera on dech w piersiach! 

Nie jest to zwyczajny samochód. Rutkowski porusza się po drogach ważącym 10 ton opancerzonym wozem stworzonym w Kutnie. To model TUR VI/LTO, obok którego po prostu nie da się przejść obojętnie. 

Wcześniej detektyw poruszał się Hummerem H1. Być może nie jest to wybór do codziennej jazdy, ale bez wątpienia warto się nad nim pochylić nawet na chwilę. Takie auto bez wątpienia gwarantuje najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. 

Jakim autem poruszał się Sherlock Holmes?

Sherlock Holmes to kultowa postać, którą fani mogli po raz pierwszy poznać w 1887 roku. Pierwszy samochód został zaś wprowadzony na rynek ledwo rok wcześniej. Dlatego też bez wątpienia poruszał się on głównie za pomocą konnego powozu. 

Jednak w filmie z 2011 roku „Sherlock Holmes: Gra cieni” ten ekscentryczny detektyw miał okazję poruszać się ciekawym pojazdem o unikatowym wyglądzie. Fani historii motoryzacji z pewnością rozpoznali go bez problemu. Pojazd ten został stworzony od podstaw, jednak miał odwzorowywać model, który pojawił się w 1893 roku. Był to pierwszy pojazd, który stworzył Charles Duryea wraz z Frankiem, swoim bratem. 

Hercules Poirot – jakie miał podejście do samochodów?

Hercules Poirot, bohater stworzony przez Agathę Christie, raczej nie posiadał samochodu. Poruszał się za pomocą taksówki albo wykorzystywał pociąg. Zdarzało mu się jednak wynajmować samochód marki Daimler. To pojazdy o naprawdę niezwykłym wyglądzie, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że ten kultowy detektyw lubił jeździć właśnie tym modelem! Swój własny pojazd miał wyłącznie w jednej historii. Był to naprawdę drogi i wyjątkowy Messaro-Gratz.

Najdłuższy pościg samochodowy w historii kina!

„Bullitt” to kultowy film detektywistyczny z 1968 roku. Jego główny bohater to Frank Bullitt. Ten obraz nie zasłynął jednak tylko ze świetnej fabuły, ale właściwie przede wszystkim z najdłuższego pościgu samochodowego w historii kina. 

Trwał on prawie 10 minut, a użyty do niego samochód to Mustang GT 390 Fastback. Jeśli chcesz się poczuć jak prawdziwy detektyw, który musi złapać przestępcę, to kupienie podobnego modelu może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Tak kultowym pojazdem po prostu warto jeździć, jeśli tylko ma się taką możliwość. 

Samochód detektywa – jedno z najważniejszych narzędzi

Samochód detektywa jest kluczowy dla jego pracy. Dlatego ci prawdziwi profesjonaliści, których możesz wynająć w razie potrzeby, zwracają na samochody naprawdę dużą uwagę. Takie auto nie może rzucać się w oczy. Tylko ci znani i kultowi detektywi stawiają na bardziej nietypowe pojazdy.

Jeśli chcesz pracować w tym zawodzie, wybierz auto o typowym odcieniu i o jak najbardziej zwyczajnym wyglądzie. Warto jednak wybrać takie z napędem 4×4 o stosunkowo mocnym silniku. Ale jeśli po prostu chcesz poczuć się jak bohater z pierwszych stron gazet, pomyśl nad czymś zupełnie wyjątkowym!

Archiwum: grudzień 2021