Dla Polaka to będzie kolejny występ w cyklu SGP. Kubera świetnie zaprezentował się w ubiegłym tygodniu plasując się na drugiej i trzeciej pozycji podczas zawodów Grand Prix na torze w Lublinie.

Dominik Kubera na liście startowej

Kubera w poprzedni weekend wystartował w Lublinie z „dziką kartą”. Wychowanek tamtejszego Motoru wykorzystał szansę i zanotował kapitalny występ. W piątek ustąpił jedynie dwukrotnemu mistrzowi świata – Bartoszowi Zmarzlikowi. W sobotę zaś, 22-latek ponownie zameldował się na podium plasując się za wspomnianym Zmarzlikiem oraz Łagutą, który okazał się zwycięzcą tamtych zawodów.

Dominik Kubera pojedzie w Szwecji. Krzystyniak pod wrażeniem jazdy zawodnika

Pochwał Kuberze nie szczędzi były żużlowiec, a obecnie trener, Jan Krzystyniak, który na łamach „Przeglądu Sportowego” powiedział:

„Tak jak na minus zaskoczył Janowski, tak na plus Kubera. Liczyłem na to, że ten chłopak powalczy z tą czołówką. Kubera pokazał im co jest wart i można śmiało powiedzieć, że rośnie nam następny zawodnik, który będzie nas godnie reprezentował w Grand Prix, a takich zawodników zbyt wielu nie mamy, którzy mogą w niedalekiej przyszłości to robić. Jego jazda wyglądała bardzo fajnie. Oczywiście jechał na swoim torze i wiemy jak lublinianie dobrze się na nim czują. Drużyny przeciwne zawsze mają tam problemy. Mówi się, że ktokolwiek nie pojechałby z Motoru w tych turniejach, to zrobiłby podobny wynik. Sztuką jest jednak wytrzymać presję”.

Zawody na torze Malilla w Szwecji rozpoczną się w sobotę 14 sierpnia o godzinie 19.00.

Archiwum: sierpień 2021