Jazda bolidem formuły 1 – pierwszy raz w Polsce

Teraz nie tylko Brytyjczycy mogą pochwalić się możliwością jazdy za kierownicą prawdziwego bolidu formuły. Jazda bolidem F1 startuje w Polsce! Tego lata na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim będzie można poprowadzić F1 lub wybrać opcję jazdy bolidem w co-drive z kierowcą wyścigowym. Najpierw kilka słów o tej pierwszej możliwości, bo chyba na to czekają wszyscy fani Roberta Kubicy.

Jazda za kierownicą Formuły 1: Formuła Renault 2000 i Formuła 1 Mod Williams FW29

Na torze Silesia Ring szykuje się prawdziwa gratka dla fanów motoryzacyjnych emocji. Wspomniany event Formula Drive to całodniowa impreza motoryzacyjna, podczas której uczestnicy wezmą udział w profesjonalnym szkoleniu teoretycznym, aby na koniec móc zasiąść za kierownicą bolidu F1 Williams FW29. Dokładnie tego bolidu, który brał udział w zawodach Formuły 1 w 2007 roku, a za jego kierownicą siedzieli Nico Rosberg, Alex Wurz i Kazuki Nakajima. To, co czeka na miłośników motoryzacji i adrenaliny to ogromna dawka wiedzy i niewyobrażalne emocje podczas jazdy za kierownicą F1. 

Czy potrzebna jest licencja wyścigowa lub inne uprawnienia, żeby móc poprowadzić bolid? Otóż nie! Zabawa przeznaczona jest dla każdego, kto posiada czynne prawo jazdy, chociaż jest pewna istotna kwestia, o której później wspomnimy.

Zanim uczestnik eventu zasiądzie za kierownicą F1 Williams FW29, czeka go szkolenie teoretyczne i praktyczne. Ćwiczenia będą odbywały się na bolidzie Renault 2000, którego parametry również dostarczą ogromnych emocji! A co z tymi, którzy z różnych powodów nie mogą usiąść za kierownicą F1?

Jazda bolidem Formuły 1 jako pasażer z kierowcą wyścigowym

Organizatorzy eventu Formula Drive pomyśleli także o tych, którzy kochają bolidy, ale nie posiadają prawa jazdy lub… chcą na własnej skórze poczuć możliwości bolidu prowadzonego przez doświadczonego kierowcę wyścigowego. Bolid, którym będą realizowane przejażdżki co-drive to jedyny taki egzemplarz na świecie.  Stworzono go na podstawie modelu BMW Sauber F1.06 z 2006 roku, modyfikując nadwozie tak, aby można było realizować jazdy typu co-drive. Pierwsi testerzy atrakcji byli zaskoczeni, ile adrenaliny może dostarczyć jazda F1 jako pasażer.

Jazda bolidem F1 na prezent. Jaka jest cena jazdy bolidem?

Bez wątpienia jazda Formułą 1 to coś, co musi przeżyć na własnej skórze każdy fan wyścigów. Kosmiczne osiągi maszyny zapewnią wrażenia, które uczestnik eventu zapamięta do końca życia. Trzy różne bolidy w jednym miejscu i ludzie, których łączy wspólna pasja, to coś naprawdę niesamowitego. Jazda lub przejażdżka Formułą 1 to też świetny pomysł na oryginalny prezent motoryzacyjny dla każdego, bez względu na płeć. 

Cena całodniowego pakietu szkoleń różni się w zależności od liczby okrążeń. Ceny poszczególnych wariantów jazdy bolidem F1 i Renault 2000 lub przejażdżki z kierowcą wyścigowym sprawdzisz w serwisie prezentowym Prezentmarzeń. Warto też dodać, że organizatorem tego niepowtarzalnego wydarzenia w Polsce jest firma Emotivo, właściciel serwisów Prezentmarzeń i Go-Racing, w których można zakupić voucher na przejazd Formułą 1. 

Można powiedzieć, że Formula Drive to impreza VIP. Szczególnie, że w sezonie 2022 dostępne są tylko 62 miejsca! I to jest ten istotny szczegół, który powinien mieć na uwadze każdy, kto planuje wziąć udział w tym evencie. Tym razem warto się pospieszyć, aby spełnić marzenie swoje lub kogoś ze swoich bliskich.

Archiwum: kwiecień 2022