Blandin zasili jednak szeregi ekipy z Silvestone dopiero pod koniec przyszłego roku po odbyciu przymusowego urlopu, który jest standardową procedurą przy transferach pracowników między zespołami Formuły 1.

F1. Aston Martin celuje w walkę o mistrzostwo w ciągu czterech najbliższych sezonów

Możemy potwierdzić, że Eric w przyszłym roku rozpocznie pracę w Aston Martin Cognizant F1 Team. Dokładna data jego przenosin nie jest jeszcze znana. Jego przejście z Mercedesa do naszego zespołu odbędzie się natomiast na polubownych warunkach

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

O dalszych ambicjach zespołu mówi z kolei Otmar Szafnauer:

Nasz proces rekrutacji nie zwolnił tempa, ale jeżeli zatrudniamy osoby, które nie pracowały dotychczas na żadnym wysokim stanowisku, to nie czujemy potrzeby, aby oficjalnie o tym mówić. W tym roku zatrudniliśmy już 150 osób i nie zamierzamy na tym poprzestać. Jeżeli chcemy walczyć o mistrzostwo świata za cztery lata, to oczywiście potrzebujemy odpowiednich zasobów ludzkich, odpowiedniej infrastruktury, nowoczesnego tunelu aerodynamicznego, czyli aspektów, które posiadają wszystkie topowe zespoły. Jesteśmy więc na odpowiedniej trajektorii, aby osiągnąć nasz cel.

– powiedział szef Aston Martina.

F1. Aston Martin zatrudnia Erica Blandina. Dotychczasowa kariera głównego aerodynamika Mercedesa

Eric Blandin swoją karierę rozpoczął w 1998 r. we włoskiej firmie Fondmetal Technologies zajmującej się tunelami aerodynamicznymi. Następnie w 2002 r. został zatrudniony przez Jaguara na stanowisko aerodynamika. Później, do końca sezonu 2009 był szefem działu aerodynamicznego w Red Bull Racing. Podobną funkcję pełnił przez ponad rok w Ferrari, by w 2011 r. dołączyć do Mercedesa.

Źródło: pl.motorsport.com/motorsportgp.pl

Archiwum: listopad 2021