Ostateczna decyzja ma zapaść do 15 grudnia, kiedy to zostanie zatwierdzony zestaw przepisów dotyczący nowych silników na 2026 rok.

F1 z Audi i Porsche? Taki scenariusz coraz bardziej prawdopodobny

Według „AMuS”, Audi zaproponowało już McLarenowi przejęcie całej grupy lub jedynie zespołu F1. Propozycja miała jednak zostać odrzucona. Team z Woking za powód takiej decyzji podał niewłaściwy moment na wycofanie się ze sportu. Innym istotnym czynnikiem jest fakt, że nowy inwestor – MSP Sports Capital posiada obecnie 15% udziałów brytyjskiej ekipy, zaś w przyszłym roku mają one już wynosić 33%. W grę wchodzi również współpraca z AlphaTauri, Sauberem oraz Williamsem. Dalsza przyszłość stajni z Hinwill stoi pod znakiem zapytania. Niedawno kierownictwo zespołu rozmawiało na temat sprzedaży z Michaelem Andrettim. W kontekście dziewięciokrotnych mistrzów konstruktorów kluczowa jest osoba szefa zespołu – Josta Capito, który w przeszłości kierował rajdowym zespołem Volkswagena.

F1: Audi i Porsche szukają zespołu do kooperacji, Marko odradza mariaż z Williamsem

Producent ze Stuttgartu z kolei sonduje kooperację z ekipą Red Bull Racing. Mariaż w tym przypadku stoi jednak pod znakiem zapytania. Takie rozwiązanie wiązałoby się przede wszystkim z tym, że nowe jednostki musiałyby być dostarczane w zamian za ekspozycję na samochodach, co wiąże się z rosnącymi stawkami dla sponsorów oraz koniecznością utrzymania drogich kierowców z czołówki. Alternatywną opcją może być wspomniany Williams, aczkolwiek „szara eminencja” zespołu z Milton Keynes, Helmut Marko, odradza ten wariant ze względu na słabe wyniki, jakie notuje były zespół Roberta Kubicy w ostatnich latach w Formule 1:

Potrzebowaliby więcej niż trzech lat, aby być najlepszym zespołem. Porsche byłoby w stanie wygrać natychmiast tytuł tylko wtedy, gdyby związało się z nami

– powiedział Austriak

Źródło: F1wm.pl

Archiwum: listopad 2021