Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, Lewis Hamilton w sobotę 3 lipca przedłużył o dwa kolejne sezony kontrakt z zespołem Mercedes. Poprzednia umowa Brytyjczyka ze stajnią z Brackley wygasała wraz końcem tegorocznego sezonu.

Lewis Hamilton ściga się dla teamu z Brackley od sezonu 2013, kiedy to opuścił szeregi McLarena. Od tego czasu 36-latek sięgnął po sześć tytułów mistrzowskich, wygrał 77 wyścigów oraz 74-krotnie startował z pole position. Według nowej umowy kierowca ze Stevenage będzie reprezentować barwy Mercedesa w sezonach 2022 i 2023. Oto co na temat powiedział sam zainteresowany:

„Trudno uwierzyć, że minęło prawie dziewięć lat odkąd rozpocząłem pracę z tym niesamowitym zespołem. Jestem podekscytowany, że będziemy kontynuować naszą wspólną drogę przez dwa kolejne lata. Zdobyliśmy wspólnie tak wiele, ale wciąż mamy jeszcze wiele do osiągnięcia – zarówno na torze, jak i poza nim”.

O Brytyjczyku w samych superlatywach wypowiedział się także szef zespołu, Toto Wolf:

„Cieszymy się z walki, którą toczymy w tym roku i dlatego właśnie chcieliśmy uzgodnić warunki tego kontraktu na wcześniejszym etapie sezonu, aby negocjacje nie wpływały na naszą rywalizację na torze. Zawsze mówiłem, że tak długo, jak w Lewisie drzemie wyścigowy ogień, może kontynuować z nami współpracę tak długo, jak tylko sobie tego życzy”.

Aktualnie nie wiadomo kto zostanie partnerem Brytyjczyka w następnym sezonie. Niemal pewne jest, że w drugim kokpicie Mercedesa zasiądzie Valtteri Bottas lub George Russell.

Archiwum: lipiec 2021