Brytyjski magazyn Autosport podał w piątek 23 lipca informację, jakoby Valtteri Bottas był głównym kandydatem do zajęcia fotela w zespole Alfa Romeo na sezon 2022. Fin miałby zastąpić Kimiego Raikkonena, któremu kontrakt kończy się wraz z zakończeniem obecnego sezonu. Ewentualny transfer 31-latka jest uzależniony od przejścia George’a Russella z ekipy Williamsa.

Mercedes zamierza w okolicach Grand Prix Węgier ogłosić skład kierowców na przyszły sezon. Coraz częściej mówi się o tym, że Valtteri Bottas wraz z końcem tegorocznych zmagań ustąpi miejsca w składzie na rzecz George’a Russella – obecnego zawodnika teamu Williams. Sytuację monitoruje Alfa Romeo. Team z Hinwill prawdopodobnie na koniec roku pożegna się z Kimim Raikkonenem dzięki czemu zwolniłoby się miejsce u boku Antonio Giovinazziego.

Alfa Romeo czeka, Williams niewykluczony

Właściciel Alfy Romeo, Finn Rausing, wraz z szefem ekipy Fredem Vasseurem nie spieszą się z decyzją odnośnie obsady kierowców na sezon 2022. Obaj panowie zgodnie przyznają, że czekają na ustalenia czołowych zespołów, które mocno się mogą przyczynić do potencjalnych zmian w składzie.

Inną opcją jest powrót Bottasa do ekipy Williamsa, którego barwy reprezentował w latach 2013-2016. Autosport podkreśla jednak, że aktualnie najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla 9-krotnego zwycięzcy Grand Prix jest właśnie Alfa Romeo.

Valtteri Bottas obecnie plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji kierowców. Fin w tym roku sześć razy stanął na podium, notując jedno pole position oraz dwa najszybsze okrążenia w wyścigu.

Archiwum: lipiec 2021