Max Verstappen i Lewis Hamilton odnotowali najlepsze czasy w dzisiejszych sesjach treningowych, które miały miejsce na torze Red Bull Ring. W pierwszym treningu Holender wyprzedził duet Ferrari, natomiast w drugiej sesji Brytyjczyk okazał się szybszy od swojego zespołowego partnera Valtteriego Bottasa.

Formuła 1 pozostała na torze Red Bull Ring, jednak tym razem eliminacja przebiegnie pod szyldem Grand Prix Austrii. Prócz nazwy zmianie uległa również alokacja opon. Tym razem kierowcy będą mieli do dyspozycji bardziej miękkie mieszanki. Pierwszy trening stał także pod znakiem testowania przyszłorocznego ogumienia. Mimo tych modyfikacji Max Verstappen potwierdził, że jest mocny na domowym obiekcie Red Bulla. Tuż za nim uplasowali się kierowcy Ferrari – Charles Leclerc i Carlos Sainz. Zaskakująco wysoko uplasował się Kimi Raikkonen. Kierowca Alfa Romeo zajął szóste miejsce bezpośrednio wyprzedzając Lewisa Hamiltona.

Mercedes rozdaje karty w drugim treningu

Druga sesja treningowa padła łupem duetu Mercedesa. Na czele stawki znalazł się Lewis Hamilton, który z czasem 1:04,523 wyprzedził o 0,189 sek. Valtteriego Bottasa. Czołową trójkę uzupełnił Max Verstappen. Za jego plecami znaleźli się Lance Stroll i Sebastian Vettel, czyli kierowcy teamu Aston Martin. W czołowej dziesiątce znaleźli się też: Yuki Tsunoda, Pierre Gasly, Fernando Alonso, Lando Norris i Antonio Giovinazzi. Tabelę zamykają kierowcy dwóch najsłabszych zespołów: Williamsa i Haasa.

W sobotę zostanie przeprowadzona trzecia sesja treningowa oraz kwalifikacje. Wyścig odbędzie się w niedzielę, 4 lipca o godzinie 15.00.

Archiwum: lipiec 2021